Ümit Şengül takıma inanıyor

Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengül, futbolcularının bazı şeylere inanmaya başladığını ve kendileri için her maçın artık bir final niteliği taşıdığını söyledi.

Deplasmanda 2-1 kazanılan Kırşehir FSK maçında cezası nedeniyle tribünde olan ve maçın ardından OLAY’a açıklamalarda bulunan Şengül, kazandıkça özgüvenlerinin arttığını ve son maça kadar hedefin içinde kalmak istediklerini vurguladı.

SON MAÇA KADAR…

Son haftalarda yeşil beyazlı takımını yükselen bir grafiği olduğunu aktaran deneyimli teknik adam, “Çocuklar istekli ve arzulu oynuyor. Ligin son maçına kadar işin içinde kalalım istiyoruz. Kazandıkça özgüvenimiz artıyor. Oyuncularımız bazı şeylere inanmaya başladılar. Ortaya koydukları performansla da bunu gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

BU HAFTA ÇOK ÖNEMLİ

Cumartesi günü Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda oynanacak Kırklarelispor maçının önemine vurgu yapan Şengül, “Bu hafta Kırklareli maçını da kazanıp Zonguldak’a final maçına gitmek istiyoruz. Özveriyle oynamaya çalışan oyuncu grubumuz var. Dilerim yolun sonunda bu ligde kalırız. Çünkü oyuncularımız bunu hak eden oyunu oynamaya başladılar. Çocuklarımıza inanıyoruz” diye konuştu.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ah hocam fazla şey yapmasak mı ?🤗
  Oyuncu Kapasiteleri belli puan farkı ortada ne bileyim.
  .
  Yine de siz bilirsiniz.🖐️

  13
  1
  1. @Mimar yorumuna yanıt olarak

   E peki madem. Fazla şeapmayalım. Sen de haklısın. Baksana şu defansa. Furkan Emre ile Ertuğrul’u çift stoper yapıyom, her maç güm. Onun için ben de umutlanmayı bırakem artık bâri.

   1
   4
 2. 1- düştüğümüzü kabul edelim ama oynayacağımız maçlara gazozuna gözüyle bakmayalım. 4. ligde tutunabilecek bir takımı bugünden hazırlamaya başlayalım.
  2- ”sen Bursasporsun. çıkacaksın 3 atacaksın, 5 atacaksın!” devrinin kapandığını kabul edelim.
  3- gerçek kurtuluşun, hayalini kurduğumuz gibi öyle üç maçta, üç ay da, üç senede gerçekleşmeyeceğini. kurtuluşa giden yolun öyle sanıldığı gibi paradan, puldan. tahtadan, transferden. kıldan, yünden değil, akıldan, mantıktan. sabırdan, zamandan. yeniden yapılanmadan, kurumsallaşmadan, yani kulüp olmaktan. yani zihniyet değişikliğinden geçtiğini beyinlerimize kazıyalım.
  4- hayali, rüyayı ve masalı bırakıp ”cüzdanı kalın başkan!” yerine Bursa da bir karşılığı olan ”güvenilir ve donanımlı bir başkan!” arayışına girelim.
  5- ve ona camia olarak görevi süresince skorlar ne olursa olsun hiç bir işine burnumuzu sokmayacağımızın sözünü verelim.
  6- belki ve ancak o zaman bir ikinci İbrahim Yazıcı ortaya çıkar. onun şahsında şehrin kaynakları kulübün kasasına yönlenir. tahta açılır, takviyeler yapılır ve eski günlere doğru bir yolculuk başlar.
  7- bunun dışında herşey çene suyu çorba, kaos ve kargaşadan öteye gitmez.

  NOT: ben söyleyeyim de sonradan demedi denmesin…

  8
  1
 3. 10 hafta olmuş halen daha yeni yeni istediğimizi yansitiyorlar diyorsun, lig bitti lig yani düştük, ağlamayı bırak

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu