Ulaşım ve futbol tek kartta!.

Passolig Bursaspor Kart’ının Bursa ulaşımında da kullanılabileceğine dair bilgilendirme toplantısı Özlüce Tesislerimizde yapıldı. Toplantı öncesi kahvaltıda bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Aktif Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir yapılan kahvaltının ardından toplantıya geçti. Toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Başkanımız Recep Bölükbaşı, Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, Reklam Pazarlama ve Gelirlerden Sorumlu As Başkanımız Nihat Akınoğlu ve Teknik Direktörümüz Şenol Güneş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Reklam Pazarlama ve Gelirlerden Sorumlu As Başkanımız Nihat Akınoğlu, şu ifadelere yer verdi:

GEÇİŞ SANCILI OLACAKTIR

“Bu önemli güne katılımlarınızdan dolayı öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Bugün burada çok önemli ve anlamlı bir güne şahit oluyoruz. Burada Bursasporumuzun geleceğinin temellerini atıyoruz. Hepimizin bildiği gibi 6222 sayılı yasa ile kanunlaşan Passolig şuan 35 kulüpte faaliyete geçti. Biz de Bursaspor olarak menfaatlerimiz gereği E-bilet sistemine geçtik. Geçiş zor ve sancılı olacak. Farkındayız. İnsanlar bilmediği şeye düşmandır. Alışkanlıklarımızı değiştirmek zor. Bunların bilincindeyiz. Fakat Pasasoligin avantajlarını kolaylıklarını Önder Bey bize anlatacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza her an yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum.Bu taşın altına elini değil gövdesini soktu.”

ALIŞKANLIK HALİNE GELECEK

Başkanımız Recep Bölükbaşı Passolig’instartını Galatasaray maçıyla verdiklerini belirterek, şöyle konuştu: “Bir takım sıkıntılar sorunlar oldu. Yeni bir sistem zamanla oturacaktır. Bu bir alışkanlık haline gelecektir. Daha önceden de söylemiştim tüm spor kamuoyu için hayırlara vesile olsun. Göreve geldiğimiz günden bu yana çok değerli belediye başkanımız ‘kongre öncesi seçilecek başkanın yanındayız’ dedi.Seçildikten sonra da bizlere yaptığı ziyarette de çok büyük destekleri olacağını söylediler. O günden bu yana da çok güzel bir iletişim içerisinde her zaman Bursaspor’un yanında oldu. Bursaspor’un bütün projelerinde de yer altığı için kendisine huzurunuzda çok teşekkür ediyordum.”

ÇOK ŞANSLIYIZ

“Bursa ve Bursaspor olarak çok şanslıyız. Şehre ve takıma aşık olan bir belediye başkanımız var. Biz kendisine ne zaman gitsek her zaman bize zaman ayırmıştır, yanımıza gelmiştir, yalnız bırakmamıştır. Ben canı gönülden çok teşekkür ediyorum kendisine. Geçenlerde projeler açıklamıştık. Bisenerji ile yaptığımız BS Elektrik projesini hayata geçirdik. Burada hem taraftar hem de Bursasporkazanıyor. Buna ilgi duyulmasını arzu ediyoruz. Bunlar Bursaspor için kalıcı gelirlerdir. Bugün toplanmamıza vesile olan projemiz ise gerçekten Türkiye’de ikinci ama boyut olarak birinci olacak bir proje. Biliyorsunuz ulaşımda Bukart kullanıyor. Passolig ile bunu entegre ederek Bursaspor’a katkı sağlamak amacıyla bu projede Aktifkbankyönetim kurulu üyesi ve Passolig Genel Müdürü Önder Bey bize yardımcı oldular.”

ÇOK ÖNEMLİ BİR KALICI GELİR OLACAK

“Bunun hayata geçirilmesi için Belediye Başkanımızın buna müsaade etmesi gerekiyordu. Bu proje kendisi tarafından kabul gördü. Passolig ile bunu entegre ettiğimizde 1,5 milyona çıkardığımızda çok önemli bir kalıcı gelire kavuşacağını müjdeleyebiliriz. Passolig çok avantajlı VISA,Master kart her alanda kullanılabilecek ve Bursaspor her alanda yararlanacağı için, 50-60 trilyona yakın her yıl gelir elde edecektir. Senelerce konuştuğumuz borçlarının gelecek bu katkıyla ortadan kalkacak, çok daha iyi futbolcular getirerek altyapıyı geliştirerek amatör branşları iyi hale getirerek Bursaspor’un çok önde olmasını sağlayacaktır. Passolig’in camiamız tarafından kullanılmasını ve benimsenmesi arzu ediyorum. Gerekli çalışmaları yönetim olarak yapıyoruz.”

BİZİ YALNIZ BIRAKMASINLAR

“Ama Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabi Önder Halisdemir Beye çok teşekkür ediyorum. Bu bir sosyal projedir. 3-4 ay olmasına rağmen halk ve taraftarımızın çok sevdiği hocamız Şenol Güneş’e de çok teşekkür ediyorum. Bu gibi sosyal projelerde hep yanımızda oldu. Biz gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Bazı şeyler yazılıp çiziliyor ama biz Bursaspor için çalışıyoruz. İyi yoldayız. İlerleyen haftalarda daha iyi olacak herşey. Ne olur birlik beraberlik ve sabır istiyorum. Taraftarımızdan kartlarını almalarını rica ediyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz onlar da yapsınlar. Bizi yalnız bırakmasınalar. Zirvede bir Bursaspor istiyorsak hep beraber olmamız gerekiyor.”

PROJELERİN YÜRÜYEBİLMESİ İÇİN KAKTI ŞART

“Çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Stat ile ilgili yüzeysel kısmını biliyorduk. Ancak değerli genel sekreterimiz Bayram Vardar’ın brifingi bize çok faydalı oldu. Gerçekten çok güzel bir stada kavuşuyoruz. Hele hele gelecekte çok büyük katkılar sağlayacak bir stat. Stat bitmeden önce, bittikten sonra katkılar neler olabilir bunlarla ilgili daha önceden pek toplantılar yapılmamıştı. Bu vesile ile Belediye Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Kendi yönetim kuruluma ve çalışanlarıma çok teşekkür ediyorum. Önderlik yapan Nihat Akınoğlu ve Kemal Güler’e çok teşekkür ediyorum. Güzel projeler yapılır ama yürüyebilmesi için katkı sağlanmalı tüm kamuoyundan bu katkıyı bekliyoruz.”

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ KARTI

Aktifbank Yönetim Kurulu üyesi ve Passolig Genel Müdürü Önder Halisdemir ise, “Aktifbank Türkiye’nin en büyük yatırım bankasıdır, yerli bir bankadır ve Türkiye’nin değerlerine yatırım yapmaktadır. Bursa proaktif çok iyi yönetilen bir şehirdir. Bu güzel günde bizzat olmayı arzu ettim. Dünyanın en gelişmiş kartı ile karşınızdayız. Dünyanın en büyük kulüplerindeki taraftar kartlarına baktığımızda o kulübün stadında geçer ve yalnızca alışveriş özelliğine sahip olduğunu görebiliyoruz. La Liga,Premier Lig,Bundesliga’da NBA’deki kart programları sadece o alanlarda geçiyor. Bursaspor’un kartı ise sayın başkanımızın ifade ettiği gibi birçok alanda geçerli. Başkanımızın olur verdiği üzere ilk defa ulaşımda geçecek. Bursaspor kartı olanlar dünyanın en gelişmiş taraftar kart programına sahip olacaklar. Biz Türkiye’nin yerli bir bankası olarak şu idealle yola çıktık. Bir Türkiye programı yapalım, dünyanın en zengin özelliklerini barındırsın ve vatandaşlar bundan en ucuz şekilde yararlansın. Bursasporumuzun kartı 20 TL’den taraftarlara sunuluyor. Bu paranın önemli bir kısmı Bursasporumuza kalıyor. Burada yarattığımız ekonomi ile taraftarlar bu 20 liranın çok üzerinde bir bedeli hemen kazanıyorlar. Bir taraftar gıdada giyimde ne harcar yakıtta ne harcar araştırdık ve hemen markalarla anlaşma yaptık. Dolayısıyla taraftar verdiği bu ucuz bedelin çok daha fazlasını ilk anda geri alıyor. Taraftar kart özelliği olmayan, sadece alışverişte geçen kartlar yıllık 75 liradan başlıyor. Oysa Bursasporun kartı hem taraftarın bütçesini düşünüyor hem de dünyanın her yerinde geçen bir kartı veriyor. Stada girişin yanı sıra alışverişte ve şimdi de ulaşımda geçiyor. Bursaspor Kartı’nıyalnızca stada girenler değil stada girmese dahi tüm Bursalıların almasını sağlayacak özelliklere sahip hale getirdik. Bir Bursalı maça gitmese dahi bu kartı alıp hem aile bütçesine katkı sağlayıp hem de Bursaspora katkı sağlayacak. Bu aynı zamanda bir hemşeri kartı… İstanbul’daki, Ankara’daki Bursalı için Bursasporlu olmanın kimlik kartı.

Türkiye’nin bütün stadyumlarında geçiyor. Takımı İstanbul’a geldiğinde orada izleyebilir. Burada iş yeri ve mağaza sahiplerimiz önemli. Burada en önemli şeyi başkanımız takdir etti. Bütün ulaşımda geçsin dedi. Ben bu dünyanın en gelişmiş taraftar kart programının Bursasporumuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

BÖYLE DESTEK İLK DEFA GÖRÜYORUM

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ise, bir futbol adamı olarak 3-4 aydır Bursa’da olduğunu belirterek, “Büyük bir camianın içindeyim. Bugün bir kaz daha bunu anladım. Şanslı bir durumdayız. Bu potansiyeli doğru yönetecek çok değerli başkanımız ve belediye başkanımız var. Moralimiz bozukken de yanımızda. Belediye Başkanımız şehri yönetiyor, şehri büyütüyor. Futbolda marka değerini büyütebilmek için bize destek oluyor. Biz lige kötü başladık ama iyi takımız daha iyi de olacağız. Bunun içinde başkan ve belediye başkanımızın olağanüstü desteği var. Ben bunu ilk defa görüyorum. O yüzden sorumluluğumuz daha fazla.”

ZAMANLA ANLAŞILACAK

“Toplantı öncesi oyuncularımızla birlikteydim. Onlara da söyledim. Evet görevlerimizi yapıyoruz ama onun yanında biraz daha fazla sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyorum. Bu işin fiziksel tarafının yanı sıra bir de ruh tarafı vardır. Daha önceki toplantılarımızda Passoligin hala anlaşılamadığını söylemiştim. Passolig taraftardan bir şey alan değil ona bir şey veren bir değer olarak görülmeli. Bu zamanla anlaşılacaktır. Ben Passolig ile daha iyi bir lig bekliyorum. Passolig ile gelen taraftar profili de değişecek. Futbol seyretmeye, zevk almaya gelen bir taraftar grubu oluşacak. Biz de bu katkılara uygun bir takıl yaratmaya çalışacağız. Bu kadar çabanın başa gitmemesi gerekiyor. Şampiyonluk hedefleriyle bu atılımlar yapılıyor. Şuan o seviyeye gelmedik ama onların tohumlarını da bu şekilde yapacağız. Yatırım yapmadan başarı gelmez. Bu büyük şehre layık bir Bursaspor yaratacağız” ifadelerini kullandı.

MARKA OLMUŞ BİR BURSASPOR İÇİN

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün güzel bir gün güzel bir protokole imza atmış oluruz. Özellikle güçlü bir Bursaspor sadece ülkede değil Avrupa’da da sesini duyuran marka olmuş bir Bursaspor için her gün adımlarımızı atıyoruz. Şenol hocamız rahat olsun bizim acil bir beklentimiz yok. Biz hedefe yürüdüğümüzü görelim. Herkes üzerine düşen görevi yapsın. Bursa camiası desteklesin, çünkü marka olmak kolay değil. Başarı için bunun altyapısını oluşturmamızgerekiyor. Bu atılan adımlar da bu altyapıyı güçlendirecek. Güçlü bir ekonomik yapısı, güçlü bir bütçesi olan istediğini yapan bir Bursaspor hedefimiz. Biz ekonomide en büyük ikinci şehiriz. 3 milyonluk nüfusumuz, 25’in üzerinde sanayi bölgesi olan bir şehir. Bu şehrin takımının da güçlü olması gerekiyor. Onun için de kentimizin de sahipçıkması gerekiyor. Bakın Bursaspor Türkiye’nin 2. üretim şehri, her şeyinin de buna yakışır şekilde hakkını vermeliyiz. Kentin tanıtımı ve geleceği açısından en büyük katkıyı sağlayacak olan en önemli unsur Bursaspor’dur. Büyükşehirin bir tek takımı var Bursaspor, bir tek rengi var yeşil – beyaz. Geleceği güçlü bir Bursaspor oluşması için elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Biz üretilen her projeye ne yapabiliyorsak katkı koyacağız. Bursasporluyum diyen herkesten de katkı bekliyoruz. Bursa ikinci üretim şehri dedik üçüncü şehir Kocaeli, takımı yok. Sonra İzmir geliyor takımı yok. Ardından Adana geliyor, Adana’nın da takımı yok.”

ŞAMPİYONLUKLARA OYNAMALIYIZ

“İstanbul’dan sonra Bursa’nın takımı var. Şampiyonluklara oynamalı ve Avrupa’da başarı yakalamalıyız. Onun için de herkes elinden gelen katkıyı sağlamalı. Bizler samimiyiz. Bursaspor’a yatırım yapıyoruz. Şehrimiz her alanda gelişiyor bunun yanında tamamlayacak olan şehrin kulübü. Onun için de yüzlerce trilyon yatırım yapılıyor. Şuan stat yatırımı ile birlikte Bursaspor en güçlü kulüplerden biri olacak. Dünya’da parmakla gösterilecek bir tesis kazanıyoruz. Her stat yapan şehir hamle yapıyor. 3 yıldır şampiyon olanJuventus önümüzde. Kim bu yatırımları yaptıysa takım üzerine koyarak gidiyor.”

“SAĞLAM BİR GELECEK İÇİN

İnşallah sıra bizde… Bizler de bu tür çalışmaları hep destekliyoruz. Bursaspor’a sağlam bir gelecek için marka bir Bursaspor için sağlam altyapı için her türlü imkan var. Bursaspor camiası seçimini yaptı. Sayın Bölükbaşı seçildi. Herkes onun yanında olacak. Güçlü bir altyapıyı hep birlikte oluşturacağız. Bursaspor menfaatlenilecek değil desteklenecek bir kulüp. Herkes için gerekli. Bursa’nın dünya markası olması için gerekli. Şehrimizin en önemli tanıtım aracı Bursaspor. Bundan sonra mali yönden Türkiye’nin en güçlü takımı olması en büyük hedefimiz. Bu başarılarla birlikte Bursaspor’un da güçlü bir takım olma hedefi de gerçekleşmiş olacak.”

ULAŞIM TALEBİNİ RAHATLIKLA ONAYLADIM

“Passolig de getirilmiş yeni bir disiplin ve sistem. Geçen sene bunun en büyük sıkıntısını Bursaspor yaşadı. Hem maddi hem de manevi. Demek bunlar gerekiyor. Buna da en çok sahip çıkması gereken Bursa. Herkesin öncelikle bir kartı olacak. Herkesin bu kartı olursa zaten Bursaspor da güçlü olacak. Bu küçük organizasyonlar büyük sonuçlar elde edecek. Bu kart sayısı arttıkça Bursaspor’un gelirleri artacak. Ulaşım konusunda gelen talebe, arkadaşlarımızla konuştuk ve ben de rahatlıkla onay verdim. Gerçek anlamda Bursalı olduğunuzu gösterin. Bursalıların başta şehrine sahip çıkması gerekiyor. Bunun yanında da Bursaspor’a sahip çıkması gerekiyor herkes Passolig kartını almalı ilk adım atılsın ve biz de bunu görelim. Bu bizim geleceğimiz demek. Tüm camiayı gerçek Bursasporlu olduğunu göstermeye davet ediyorum. Hiçbir şey yapamıyorsa dua etsinler iyi enerji versinler. Gerçek anlamda takımına sahip çıkmasını, kartlarını almasını ve şampiyonluklara uzanmasını diliyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu