UEFA’nın Hayal Kırıklığı!..

UEFA'dan, Bursaspor'a verilen 'Avrupa'dan men' cezasının CAS'a yapılan itiraz neticesinde kaldırılmasına yönelik bir açıklama geldi. UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada dikkat çeken sözcükler kullanıldı. UEFA, verilen cezanın CAS tarafından iptalini ve para cezasına çevrilmesini açıklamasına taşırken CAS kararına saygı duyduklarını ancak yine de bunu üzüntü ve şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade etti.

 

Finansal Fair-Play uygulamasında ne denli başarılı olduklarını daha önce verdikleri kararları örnek göstererek vurgulayan UEFA, uygulamada ısrarcı olacaklarının altını çizdi.

 

CAS'ın verdiği bu kararın kendilerinin Fair-Play konusundaki sert tutumunu etkilemeyeceğini de ekleyen UEFA, Avrupalı kulüplerden de destek gördüklerini dile getirdi.

 

BURSASPOR'UN CEZASI

UEFA, Bursaspor'a Zambiyalı eski oyuncusu Mbesuma'nın parasının geç ödenmesi nedeniyle Avrupa'dan 1 yıl men cezası vermişti. Ancak CAS bu kararı bozarak yeşil-beyazlı ekibin 250 bin euro para cezası ödemesine karar kıldı.

 

Kaynak: Sporx.Com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu