UEFA’dan Türkiye’ye büyük ceza geliyor!

UEFA Tahkim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Bıçakcı,, “Türkiye çok zor bir sürece girdi. UEFA'dan ceza gelmemesi mümkün değil. Mutlaka gelecek. Keşke bir takımla kurtulabilsek” dedi. Bıçakcı, “PDFK'nın verdiği karar kimseyi kesmedi. Dünya basını, 'Sihirbaz Türkler… Şike davasını örtbas ettiler' diye Türkiye'yi topa tuttu. UEFA bütün dünya basınını takip ediyor. Şu an UEFA büyük baskı altında, süreci kaygıyla takip ediyor. Cezasız geçiştireceklerini sanmıyorum. Ancak önce PFDK'nın gerekçeli kararının açıklanması gerekir, sonra çok hızlı sonuç alınacağına inandığım Tahkim süreci var. Kulüpler ve şahıslar Tahkim'e başvurabilirler. Nihayetinde konu UEFA'ya gelecek. Kanaatim o ki UEFA Disiplin Kurulundan Türkiye'ye, 'Yargılama yapılmadı' diye Milli Takımı da kapsayan genel bir ceza çıkabilir. Keşke tek takıma yönelik bir yaptırımla kurtulabilsek” diye konuştu. 

 

Erzik: Umarım korkulan olmaz 

 

Avrupa Ligi Finali için Bükreş'te bulunan UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik ise konuyla ilgili sorulara karşılık gelişmeleri takip edemediğini belirtirken, “Bu, UEFA Disiplin Kurulu'nun konusu. Tek bildiğim şu an gerekçeli kararın beklendiği. UEFA'dan kimsenin açıklanan karar dışında bir şey bilindiğini sanmıyorum. Hep birlikte dosyanın hazırlanmasını beklemeliyiz. Umarım korkulan olmaz” dedi. 

 

Naklenfutbol.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu