UEFA’da yabancı krizi!

Bursaspor’da yılan hikayesine dönen yabancı oyuncuların takımdan gönderilmesi durumu her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş’in önce kadroda düşünmediği, sonra da zorunluluktan takımla çalışmalarına izin verdiği Sebastien Frey ve Taye Taiwo’nun lisanslarının çıkarılmadığı ortaya çıktı. Bu iki futbolcunun yanı sıra takımla birlikte çalışmalarına izin verilmeyen ve Vakıfköy Tesisleri’ne gönderilen Sebastien Pinto ile Colin Kazım’ın da isimleri Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmedi.

Bursaspor eğer UEFA Avrupa Ligi’nde üçüncü ön eleme turu vizesi alırsa UEFA’ya 25 kişiden oluşan isim listesini en geç 24 Temmuz akşamı saat 01.00’a kadar bildirmek zorunda. Jose Fernandao gibi bir başka şok sakatlık olursa Bursaspor zorunlu olarak bu yabancı oyunculara lisans çıkarmak durumunda. Şu ana kadar lisans çıkarılmayan bu dört oyuncunun isimleri 5 Eylül’e kadar TFF’ye bildirilmezse Bursaspor yeni bir hukuk kriziyle karşı karşıya kalacak. Bu futbolcuların lisansları çıkarılmadığı için FIFA’ya gitme hakları doğmuş olacak.

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı