”Üçüncülük Şampiyonluk Kadar Değerli”

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı 2009-10 sezonundaki şampiyonluk coşkusunun ardından bu sezon da takım olarak ortaya koydukları performans ve başarının tesadüf olmadığını gösterdiklerini belirtti. Yazıcı, "2009-2010 sezonunda hep birlikte yaşadığımız şampiyonluk coşkusunun ardından, 2010-2011 sezonunda takım olarak ortaya koyacağımız performans, başarımızın tesadüf olduğunu iddia edenlere vereceğimiz cevap olacağı için son derece önemliydi. Bu açıdan bakıldığında, Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil edecek takımlardan biri olmayı henüz lig bitmeden garantilemiş olmamız da, camiamız için en az şampiyonluk kadar değerlidir" dedi.

 

"BURSASPOR BEŞ BÜYÜK TAKIMDAN BİRİ"

 

Bursaspor'un beş büyük takımdan biri olduğunu belirten Başkan Yazıcı, "Artık tüm Türkiye'ye şunu kabul ettirdiğimizi düşünüyorum; Bursaspor, bundan sonra ligin beş büyük takımından birisidir ve her sezon ya şampiyonluk mücadelesinin içinde olacaktır, ya da Türk futbolunun Avrupa'daki temsilcilerinden biri olmayı başaracaktır" ifadelerine yer verdi.

 

"DESTEK GEREKİYOR"

 

Bursaspor'un bundan birkaç yıl önce ekonomik sıkıntılarla boğuştuğunu vurgulayan Yazıcı, "Bundan birkaç yıl öncesine kadar ekonomik sıkıntılarla boğuşan, buna paralel olarak saha sonuçları da pek parlak olmadığı için sportif başarısızlıklar yaşayan Bursaspor Kulübü'nün kısa süre içinde kat ettiği bu mesafenin, maalesef tümüyle doğru algılanmadığına şahit olmaktayım. Eğer Bursaspor'u Avrupa kulübü yapacaksak, eğer Türkiye'deki başarımızı istikrarlı bir zemine oturtacaksak, bu doğrultuda yapacağımız hamlelerin bütün Bursa tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Lig üçüncülüğünü bile beğenmeyenlerin buna bağlı yaklaşımları, bize kulüp olarak bir şey kazandırmaz, aksine bütünlüğümüzü zedeler ve yürüyüşümüzü yavaşlatır" dedi.

 

"HER BURSASPORLU ŞAMPİYONLUKLAR GÖRMEK İSTER"

 

Bursaspor'un geçmiş yıllarda büyük sıkıntılar ve başarısızlıklar yaşadığını unutulmaması gerektiğini belirten Yazıcı şöyle devam etti:

"Elbette her Bursasorlu yeni şampiyonluklar görmek ister, yeni kupalar kazanmak ister. Ancak ilkini 47 yıl sonra kazandığımız ve bu başarıyı beklerken de camia olarak ne büyük sıkıntılar ve başarısızlıklar yaşadığımız unutulmamalıdır. Günlük başarı ya da başarısızlıklara ilişkin yapılan eleştirilerin, uzun vadeli planlarımıza ve beklentilerimize, bu hedeflere ulaşmak için harcadığımız emek ve mücadeleye gölge düşürmemesi konusunda herkesin gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyorum."

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu