Üçüncülük çok iyi bir başarı!

Lig boyunca yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizi Avrupa'da temsil hakkı kazanan Bursaspor, ligi üçüncü bitirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Bursaspor Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, Eskişehir'de oynadıkları Gençlerbirliği maçını hak ederek kazandığını dile getirdi. Takımın çok iyi bir futbol oynadığını ifade eden Nayman, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Volkan Şen'in erken golüyle rahatladık. Gayet güzel bir futbol oynandı. Top çoğunlukla bizdeydi. İyi pas yaptı arkadaşlarımız, kaçırdığımız goller de oldu. Teknik heyetimizi ve futbolcularımıza teşekkür ediyoruz."

 

HER SENE ŞAMPİYON ALAMAZSINIZ

Bu seneyi üçüncü bitirmenin kendileri için çok büyük bir başarı olduğunu vurgulayan Nayman, şöyle devam etti:

 

"Tarihimizde bir üçüncülük yoktu, bir ilki yaşadık. Bu sene için üçüncülük çok normal bir skor. Takımların üst üste iki yıl şampiyon olmaları çok zor. Bir de geçen sene transferlerinden yeterli katkıyı olamadık. Onların iyi olmaması bizi biraz geriletti. Bu sene bir penaltı bile kullanamadık. Hakemlerin de bize pek karar verdiğini görmedik. Ama her şeye rağmen bulunduğumuz tabeladaki durumunuz gayet iyi. Buna çok ihtiyacımız da vardı."

 

AVRUPA'DA SESİMİZİ DUYURACAĞIZ

 

Ülkemizi bu sene tekrar Avrupa'da temsil edeceklerini vurgulayan Nayman, "UEFA Avrupa ilgine katılacağız. Üçüncülük sayesinde bir eleme turu eksik oynayacağız. İnşallah bu sene Avrupa'da sesimizi duyuracağız. Geçen sene tecrübe eksiğimiz vardı. Bu sene oyuncularımız da tecrübeli.

 

Geçen seneye göre çok iyi skorlar alacağımıza inanıyoruz. Almamız da lazım artık. Yurt dışında maçları birebir yaşadık, gördük. Bu sene bir iki yeni arkadaş katarsak takıma daha iyi skorların alınacağını düşünüyoruz. Ligde de şampiyonluğa oynarız." diye konuştu.

Nayman, takımın üçüncü olması sebebiyle taraftarlarla bir araya gelerek kutlama yapılması yönünde henüz bir karar alınmadığını belirterek, bunun yapılıp yapılmayacağının belli olmadığını sözlerine ekledi.  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu