U19 Gelişim Ligi: Bursaspor 0-2 Eskişehirspor

U19 Gelişim Ligi 8. Hafta karşılaşmasında Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde Eskişehirspor'u ağırlayan takımımız mücadeleden 2-0 mağlup ayrıldı.

U19 Takımımız karşılaşmaya; Alper Adıyaman, Eren Tunalı, Batuhan Toygar, Enes Öztürk, Kerem Kök, Yiğit Alp Sevinç, Emre Tepegöz, Zeynullah Türkay, Şamilcan Bahçeli, Hasan Sabri Karaca, Abdullah Tazgel ilk 11’i ile çıktı.

Mücadelenin ilk yarısınında, Melih Nezir‘in penaltı golüyle 1-0 öne geçen Eskişehirspor karşılaşmanın 33. dakikasında Sezgin Çolpan‘ın kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldı.

İkinci yarısı karşılıklı ataklarla geçen mücadele Eskişehirspor, 83. dakikada geliştirdiği ani atakta Ömer Faruk Söyler‘le skoru 2-0 yaptı ve karşılaşma bu sonuçla tamamlandı.

U19 Takımımız bu sonuçla 8. maçında 2. kez mağlup oldu ve 12 puanda kaldı.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 1994 senesinde bende futbol okulunda vakifkoydeydim. Böyle güzel bir tesis çoğu takımda yok. Acilen Özlüceden buraya geçilmeli. Özlüce çok şehir içinde kaldı. Ses, gürültü vs. Fenerbahçe ve Beşiktaş ta ormanlık yerlerde tesisi. Bizimde a takım tesisleri buraya geri gelmeli.

  25
  3
  1. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

   Özlüce’ye geçiş nedeni Bursaspor’a kalıcı gelir getirmekti. Yeri para ediyor. Ancak oraya yapılan yatırım Vakıfköy’e yapılsaydı Avrupa’nın önde gelen tesislerinden olurdu. Mevcut durumu epey eski, oraya geri dönüş maddi anlamda sıkıntı olan takıma ekstra külfet çıkarır. Yıllar önce buradan yazmıştım, Bursaspor’un kesin çözümü Özlüce’den karlı bir çıkıştır. Tesislerin yerine konut yapılabilir ve pay alınabilir. Vakıfköy’e millet bahçesi yapılacağına tesisler büyütülebilir, modernleştirilebilir. Mangal yapılacak yer Bursa’da çok. En önemlisi bu işleri yapabilecek ve parayı kullanabilecek yönetim şart. Aksi halde kulübün daha kötü bir duruma girmesi mümkün.

   Son olarak Avrupa’nın altyapısı iyi takımlarının tüm yaş grupları aynı tesistedir, yemeklerini aynı saatte yerler. Altyapı oyuncularının A takım oyuncuları ile kaynaşmaları, onları örnek almaları, gözlemlemeleri sağlanır bu şekilde. Altyapıya böyle bir tesis vermek güzel ancak altyapı ve A takımın beraber olması çok daha önemli.

  1. @Esesli26 yorumuna yanıt olarak

   5-10 tane sizde bize atabilirdiniz bizde size maç bu sonuçta sizden önceki takım yada takımlardan galibiyet alsaydıkta size yenilseydik ama üzerimizdeki kara bulutları biraz dağıtmamız gerekiyodu inşallah tekrar geri dönüşünüz olupda süper ligde karşılaşmak ümidiyle

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu