Tüzük ve Banka Kredisi…

Bursaspor adına saha dışında da mücadele devam ediyor. Bu anlamda da en önemli aşamalardan birisi “Tüzük Kongresi”

Hangi yapı ve sektör olursa olsun, kendini çağa uydurmakzorundadır.

Sağlık alanında da, bilimsel arena da, spor kulüplerinde de ortak terminolojide kullanacağımız cümlelerden birisi;

“Değişmeyen tek şey değişimdir”

Bu gerçek ışığında Bursaspor Kulübünün günün gereksinimlerine uygun bir tüzüğe kavuşması “olmazsa olmaz” seviyesine gelmiş durumda.

Ali Ay Başkanlığındaki yönetim kurulu günlük seyirdeki yoğunluğun içinde tüzük ile ilgili çalışmaları da devam ettiriyor.

Tüzük Kongresi ile ilgili gündemin yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde, “Bursaspor Düşünce Platformu” adını verdiğimiz ve uzun süredir, belirli aralıklarla bir araya gelen ekibimiz de Çarşamba akşamı “Tüzük” gündemli bir toplantı da bir araya geldik…

Değerli Mayıs 16 Grubu üyelerinin ön ayak olduğu ve BUMİAD’ın ev sahipliğinde yapılan bu toplantıya, Değerli başkanımız Ali Ay, 2. Başkan Ali Ademoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hakan Dinçtürk de katılım gösterdiler.

Aslında bu katılım dahi çok net bir mesajı ortaya koyuyordu;

“Biz gelen her teklif ve gruba açığız”

Zaten Bursaspor Düşünce Platformu da bu anlamda herhangi bir çıkar gözetmeksizin, Bursaspor adına bir katkıda bulunmak, az da olsa, Yönetim Kurulu üzerindeki yoğunluğu hafifletebilmek amacıyla bu buluşmayı organize etmişti.

Toplantı da tüzük ile ilgili maddelerden çok yöntem konusu gündeme getirildi

Genel kanaat tüzüğün sıfırdan, sil baştan bir şekilde yazılmasından çok, günümüz koşullarında değişmesi elzem olan maddeler başta olmak üzere, mevcut tüzüğün üzerinden hareket edilmesi.

Bu doğrultu da Yönetim Kurulu içerisinde Sayın Av. Dinçtürk’ün liderliğinde 6 kişilik bir ekipoluşturularak çalışmalara başlamış,

Süreçle ilgili olarak da Sevgili Ömer Keskin’in sözcülüğünü yaptığı “Bağımsız Tüzük Platformu” grubunun taslağı ve yine Divan Kurulu’nun üzerinde çalıştığı bir metin halı hazırda bu ekibe sunulmuş durumda.

Bundan sonra ki aşamada Bursaspor Düşünce Platformu olarak bizlerin önerisi;

Yönetim Kurulu’nda oluşturulmuş olan bu ekibin liderliği ve gözetiminde, bu işe gönül vermiş ve akademik olarak yetkin 10-12 kişilik bir ekiple, Genel Kurul üyelerinin önüne, her yönüyle üzerinde ciddi olarak tartışılmış bir Tüzük metninin oluşturulması.

Bu tarz bir yaklaşım hem Bursaspor Yönetim Kurulu üzerindeki yükü hafifleteceği gibi, hem de oluşturulacak çok seslilik sayesinde, Tüzük Kongresi’nde ortaya çıkacak çatlak seslerin azalmasına neden olacaktır…

Ne diyelim, şimdilik top Başkan Ali Ay ve ekibinde…

 

BANKA KREDİSİ:

Çarşamba akşamının toplantı sonrası sohbet kısmında ise konu sıcak gündem olan çekilecek olan banka kredisi idi,

Başkan bu konuda oldukça ümitli

Amaç aslında basit;

Tüm borçları, tek bir kalem altında, rakamı belirli olacak şekilde,  uzun vadeli ve düşük faizlibir şekilde yapılandırmak.

Alınacak kredinin geri ödemesinin 1 yıl sonra başlayacak olması avantaj

Bu süre zarfında borçlar dışında kalan parayla da imar yatırımları gerçekleştirip, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katkılarıyla, kısa vadede ciddi bir gelir kalemi yaratabilmek…

Bu düşüncenin Sayın Altepe’nin de katkılarıyla gerçeğe dönüşmesi akla yatkın geliyor.

Önümüzdeki hafta bu konuda bankadan nihai kararın gelmesi bekleniyor.

Temennimiz bu yatırımların bir an önce hayata geçirilebilmesi.

Bu sayede Bursaspor adına ekonomik anlamda ciddi bir girdi sağlanabilir

Ne diyelim, hem Başkan ve ekibine, hem de Sayın Altepe’ye kolay gelsin

Prof. Dr. Sinan Çavun / Hürriyet Bursa

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu