Tüzük kurulu bugün

6 bin 365 üyesi bulunan yeşil beyazlı kulüpte 2016 yılı sonuna kadar ödenmesi gereken 150 TL üyelik aidatını yatırmayan ve üyelikleri askıya alınan bin 210 kişi bugünkü genel kurulda oy kullanamayacak. 

Yeşil beyazlı kulübün anayasası olacak olan Tüzük Genel Kurulu, devrimsel nitelikte yenilikler içeriyor. Yeni tüzüğe göre yeni yönetim başkan ve 8 asil üyeden oluşacak. Yedek üye sayısı ise 5 olacak. Başkan adaylığı için 100 üyenin noter onaylı imzası gerekecek. 

KONGRE SEÇİLECEK

Olağan kongreler 3 yılda bir mayıs ayında ve hafta sonları, olağan idari ve mali genel kurul ise her yıl şubat ayında yapılacak. 3 üyeden oluşturulacak Gençlik Geliştirme ve Altyapı Kurumu‘nun başkanlığını kulüp başkanı yapacak. Üye aidat ve giriş ücretleri yönetimin önerisiyle genel kurullarda kararlaştırılacak. 1 üye yılda ancak 3 kişinin üyeliğini önerebilecek. Üye kabul ve sicil kuruluyla birlikte TFF delege kurulu da kongrede seçilecek. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu