Türkyılmaz davayı geri çekti

Bursa.com’un da görüntülediği görüşmede iki tarafında yaşadığı rahatsızlıklar dile getirildi.

Başkan Hayri Türkyılmaz’ın daveti üzerine Mudanya Belediyesi’ndeki makamına gelen Samet Çakır geçtiğimiz gün emniyet müdürlüğünden gelen telefon ile şaşkınlık yaşadığını belirterek “Daha önce Burgaz’a asılan Beşiktaş bayrağı nedeniyle sosyal medyadan bir tepkide bulunmuştum. Ancak o tepkiler arasında belki de en masumane mesaj benim yazdığım olmuştu. Daha sonra hakkımda açılan davada benim gibi birçok kişinin davalı olduğunu düşündüğüm dosyayı gördüm. Ancak benim haricimde başka şahıslara dava açılmadığı bizzat Başkan Hayri Türkyılmaz tarafından bana iletildi. Türkyılmaz nezaket gösterip benimle görüşmek istediğini belirtti. Burada samimi olarak bir sohbet gerçekleştirdik. Bayrak asma olayında kendisinin bir sorumluluğu olmadığını ve bilgisi dışında yapıldığını ifade etti. Kendisinden şahsım adına yazdığım mesajdan dolayı duyduğum üzüntüyü belirttim.” dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise sporun evrensel dostluğunu her zaman desteklediğini belirtirken “Yaşanan olaylardan ve yapılan tepkilerden büyük üzüntü duyuyorum. Bizler Bursa şehrine hizmet eden ve bazı sorumlulukları olan insanlarız. O asılan bayrak başka bir takıma da ait olabilirdi. Geçtiğimiz dönemde yaşanan bu olaydan kimse art niyet aramasın. Biz Bursaspor’a gönülden bağlı şehir bilincini bilen kişileriz. Bu yaşanan dava olayı avukatlarımız tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir. Samet kardeşimizin Bursasporlu olduğunu öğrendim ve kendisini davet ettim. Sağ olsun kendisi bizleri kırmayarak buraya geldi. Açılan dava için talimat verdim ve geri çektiriyorum. Bursaspor bizim şehrimizin en büyük sembolü ve değeridir. Bu camia için gereken her şeyi yapmaya hazırız.” dedi.

İkili daha sonra birlikte poz verirken Samet Çakır yanında getirdiği atkıyı Başkan Hayri Türkyılmaz’a hediye etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu