Türkiye’nin kralı!

Bu sezon 4 futbolcu hariç kadrosunu tamamen Vakıfköy’den yani altyapıdan yetişen yıldızlarıyla kuran yeşil-beyazlılar, Süper Lig ve TFF 1. Lig kulüpleri arasında en fazla gol atan takım konumunda.
Toplam 39 takım içinde lig ve kupadaki tüm resmi karşılaşmalar hesaplandığında 35 gol kaydeden Bursaspor, maç başına 1.9’luk gol ortalamasıyla göze çarpıyor. Bu sezon oynadığı 18 resmi maçın hiçbirini boş geçmeyen Timsah, bu süreçte 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 yenilgi aldı. Bursaspor’dan sonra 39 kulüp arasında en çok gol atan takım da 32 golle Fenerbahçe oldu

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bazılarına ters gelecek fakat, bu seneki takımın böyle çok başarılı olması ile ilgili şu tezi de düşünebilirsiniz;
  Bu çocuklar Vakıfköy’de bütün maçları seyirci baskısı olmadan oynayıp başarılı oldular.
  Bu sene seyircisiz oynandığı için maçlar çocuklar üzerlerinde baskı hissetmiyorlar.
  Diğer türlü, seyirci başarısız olunan maçlarda muhakkak tepki gösterecek ve çocuklar stresi kaldıramayıp gerçek kalitelerini gösteremeyecekti.
  Yani sonuç olarak seyircisiz maçlar Bursaspor gençleri için bir fırsat olarak düşünülebilir.

  141
  4
  1. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Altyapımız türkiyede bir numara bunu herkes kabul etsin. Tek eksiğimiz tecrübeli, deneyimli, işi bilen, topçulara, çalışanlara, ego yapmıyacak kaprisi olmayan, her futbolcuya eşit mesafede olacak, sudan sebeplerle oyuncu kaybetmeyen, bu camianın bu şehrin kabul edebileceği bir teknik direktöre ihtiyaç vardır. Bursa futbol camiasının artık Türk futboluna t. Direktör ve hakem çıkarma zamanı gelmiştir.

   4
   16
  2. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor- Athletic Bilbao İspanya Gibi Vakıfköy Temelini Kendine Öz Bir Sisteme Çevirebilir – Yani Sadece Vakıfköy’de Bursa ve Marmara Bölgesinden Alt Yapısından Yetişen Futbolcular ve Dışarıdan Gelecek Futbolculara Tamamiyle Kapatabiliriz Bu İspanya Avrupa’da Yapılıyorsa Bursa’da Yapılabilir- En Azından 20-25 Sene Zaman ve Kulübün Ekonomik Şartları Düzelene Kadar!

   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum.
    Zaten bundan kötü ne olabilir ki?
    Geçen sene gördük. Toplama takımda ruh yoktu.
    Bu sene heyecanlı ve enerjik bir futbolcu kitlesi var.
    Allah’tan Vakıfköy var. Yoksa Eskişehirspor, Kocaeli, Sakaryaspor vb. Durumunda olurduk.
    Yani Vakıfköy bizim hayat sigortamız

    1. @Green old yorumuna yanıt olarak

     Lütfen şu çocuklar ve alttan gelecek diğer çocuklar için uzun vadede sözleşmeler yapın ki en azından ileride satışlarından iyi paralar kazansın kulüp.

  3. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Sen hiç hayatında maça geldimi. Taraftarın ölüyü dirilttiğini gördünmü. Ama gelmemişsin bilmiyorsun. Burada klavyeden sallıyorsun. Türkiyenin en büyük taraftarına bok atıyorsun. Bu taraftar 3 4 yediğimiz maçlarda topçulara sahip çıkmış taraftar. Bir ara maçlara gel gözlerinle gör. Bilet paran benden

   5
   59
   1. @Hulk yorumuna yanıt olarak

    ama nice maçlar gördüm ki taraftar futbolcuları demorolize etti maçı aleyhimize çevirdi bence yorumunda bir nevi haklı ama yine de taraftarsız olmuyor

   2. @Hulk yorumuna yanıt olarak

    Dostum yaşın kaç bilmiyorum.
    Fakat benim yaşım 55.
    Kapalıçarşı’da büyüdüm.
    İlkokula başlamadan önceden beri maçlara gidiyorum.
    Benim taraftarlığı mı sorgulayamazsın.
    Dediklerine ben de katılıyorum.
    Fakat ben taraftar baskısından far görmüş tavşan gibi olan nice ünlü futbolcu da gördüm.
    Sana iyi günler.

    13
    1. @Green old yorumuna yanıt olarak

     Yaşın 55 ama buradaki 10 yaşındakilerle beraber hareket ediyorsun. Kapalı çarşı esnafsın ama kişileri bursasporun üstünde gören bebelerle ortak hareket ediyorsun. Bebe buraya Mustafa er bir yana bursaspor bir yana yazıyor destekliyorsun. İnsanlar salak değil yazdıkların orada.

     1
     1
     1. @Çığlık yorumuna yanıt olarak

      On yaşında bebe olduklarını nasıl anlıyor ve kendini üstün görüyorsunuz. Bir yaşındaki Bursasporlu da benim için değerlidir.80 yaşındaki de.
      İnsanları sınıflandırmak ve kendini üstün görmek çok kötü bir haslettir maalesef

      1
      1
    2. @Green old yorumuna yanıt olarak

     Kardeş onu kale alma.İşsiz kalmış,evde oturup gıybet edip herşeye muhalefet eden bi gereksiz.Galibiyetlwre üzülen karakterde birisi.Karekter derken anladın sen onu

  4. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Ben bizim taraftarın o kadar düşüncesiz olduğuna inanmıyorum, herhangi bir yenilgide gençlere tepki gösterip ıslıklamazlar aksine maç sonu tribüne çağırıp alkışlarlar çünkü gençlerin bizde kredisi vardır bi ton para alıp hiçbir faydası olmayan paragöz sözde tecrübeli topçular o tepkiyi alırlar

   5
   27
   1. @Seçkin yorumuna yanıt olarak

    Tam tersinin olduğu nice maçlar gördüm maalesef.
    Ben fanatik fakat mantıklı bir taraftar olarak söylüyorum.
    Tabii ki de Bursaspor taraftarı Türkiye’nin en güzide taraftarı.
    Ama bazen aşırı kazanma hırsından sahadaki 18 yaşındaki çocuğa küfür eden de gördüm. Tabii ki bu dediğim taraftar çok çok az. Ama var maalesef.
    Teşekkürler.

  5. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Yorum yapmak için yorum yapmayın.
   Taraftar olsaydı evimizde kaybettiğimiz o üç maçıda söke söke alırdı.
   Bu şanslı BURSASPOR taraftarının üstünü cizemezsin o iki elinle, sen ve senin gibiler oturur çekirdek çitler maç izler.

   6
   2
   1. @Sessizlik yorumuna yanıt olarak

    Kapasite meselesi bilmeden konuşmak.
    Ben ağır kalp hastasıyım. Ve maçlara dil altı hapı alarak giriyorum.
    Polis aramada ilaç kutusunu görünce gülüyor.
    Maç çıkışı da iki gün sesim kısık çıkıyor.
    Kendini birşey sanma.
    Bilmeden de başkalarının hakkında konuşma. Boşsun.

   2. @Sessizlik yorumuna yanıt olarak

    Bunları taraftar öpmüş. İşleri güçleri bursaspor taraftarını kötülemek. Siktirin gidin çekirdekçi klavyeci tayfa. Hayatlarında stada gelmemiş deplasman yapmamış zibidiler ahkam kesiyor.

  6. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Sayın kardeşim.
   Düşüncen doğru olabilir.
   Bence yakalanan başarının en önemli nedeni oyuncuların çoğunluğunun en az altı yedi senedir altyapı da beraber olmaları aynı kadrolarda onlarca maç yapmaları ve birbirlerini çok iyi tanımalarıdır.

  7. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle haklısın kardeşim fakat cocuklar cok cabuk havalandılar batuhan şurada 2 maç oldu birşeyler üretiyor böyle yapıldıgında bu cocuklardan verim alamayız önümüzde bir emre Taşdemir örnegi var emre gs bedelsiz gitsin diye 1 yıl boyunca vakıfköyde yattı ve terimin istediği oldu aynı seneryo yu ali akmanda da yaşamayacagımızın garantisi yok biraz dikkatli olmassak hem gencler bedava gidecek hem biz 2. Lig de kalmaya devam edecegiz sadece bizi büyük takımlarda ve avrupada temsil eden oyıncular olacak ve önümüzdeki yıl yine vakıfköyde ki covuklarla devam edegiz

   9
   3
  8. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten hocamız bu çocuklara çok iyi futbol oynatıyor.Sezon başı takım ile şimdiki takım arasında çok fark var.Yine 2010 senesindeki Şampiyonlar gibi bu çocuklarda bizi hayallere daldırmaya başladı.Tahta açılmadan bu kısıtlı kadro ile çok iyi gidiyoruz.Yolun sonu inanın Şampiyonluk çocuklar.

   9
   2
   1. @Mert yorumuna yanıt olarak

    Güzel yorum gerçekten fazlı tan hocamızı tebrik ederim. Hem Mustafa eri yetiştiriyor hem takımı kafaya oynatıyor. Bursa ve Türkiyenin fazlı tan gibi hocalara ihtiyacı var.

    6
    7
    1. @Green kale yorumuna yanıt olarak

     Mustafa Hocam, kendini bir halt zanneden boş, fesat insanların aklını alıp kudurttuğun için sana teşekkür ediyoruz.Hocayı aşağılayacağını düşünen zavallı Sonuçta it üremeye kervan yürümeye devam ediyor.

     3
     1
  9. @Green old yorumuna yanıt olarak

   Tamamen haklısın… Adı taraftar olan güruhlar sadece kendi egoları için bu çocukları yerdi.. Şükür kültürsüz grupların oyuncağı olmadanda lige çıkarlar.

   15
   1
 2. BURSASPORUMUZUN asıl farkı kadrosunda SIFIR YABANCI olmasıdır.

  Ülke insanı evlatlarına güvenmelidir.Ülkemiz zaten cari açıktan kıvrım kıvrım kıvranıyor o nedenle biz kaliteli,futbolumuza faydalı olacak yabancı haricinde asla yabancı transferi yapmamalıyız.Bu ülke evlatlarını iyi yetiştirmeli ve onları yabancı ülkelerde top oynayacak hale getirmesini bilmelidir.

  Maçı kazandığı halde 5 yabancı yerine yabancı oyuncu oynattığı için 3 puan kaybeden takımın yerli oyuncularına yazık değilmi.

  28
  1
 3. Çok kaliteli, yetenekli, gelecek vadeden
  Gençlerimiz var kulübün önceligi
  Stratejisini tamamen gençlerin elinde
  Tutma üzerine olmalıdır isim ayırt
  Etmeden hepsi ile 5’er yıllık yeni sözleşme
  Yapılıp profesyonel sözleşmelerle
  Gençlerin maaş alamama kaygısını
  Ortadan kaldırmalıyız kaynak sıkıntısı
  Yaşadıgımız dönemlerde ön plana çıkan
  2-3 yıldız adayımızı Avrupaya satıp
  Kaynak oluşturmalıyız yerlerine gelecek
  Olan yeni gençlerle vakıfköyü sürekli
  Özlüceye entegre ederek faydalanmalıyız

  25
  1
 4. En çok gol atan takım olmamız ilginç, demek ki altyapıdan 1-2 stoper çıksaydı bu sene 0 transferle ilk ikiden çıkardık.

  13
  1
 5. Bu arada haberde 4 denilmiş ama Vakıfköy dışından 6 futbolcu var. Cüneyt, Aykut, Onur, Burak, Recep ve Özer.

  6
  1
 6. BİR MAÇI YENERSİN BERABERE KALIR YA DA YENİLİRSİN..AMA SAHADA ISIRAN,SALDIRAN,SONUCU KABUL ETMEYEN,HEP HÜCUMU DÜŞÜNEN BİR BURSASPOR HER ZAMAN GÖRMEK İSTEDİĞİMİZ BURSASPOR DU..ÜMRANİYESPOR HARİÇ TÜM MAÇLARDA BEN BU TABLOYU MEMNUNİYETLE İZLEDİM.ONUN İÇİN HİÇ BİR AYRIM YAPMADAN GENCİ,DAHA DA GENCİ,YAŞLISI KİM FORMAYI TERLETTİYSE HEPSİNE KENDİ ADIMA TEŞEKKÜR EDERİM..

  6
  1
 7. Genel tabloya bakınca savunmaya transferin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Stopere sağlam biri şart. Lafta değil gerçekte tecrübeli olan biri lazım.

  5
  1
 8. Sevgili Bursasporlular ,Bursa şehri ve Bursaspor da tarihten gelen bir yapılanma her daim vardır buna ister üst akıl ister bilgeliler deyin bu her daim vardır bu üst akıl şayet kisişel çıkarlar öne çıkmadığı yada kişisel ben bilirimler olmadığı vede bu şehirde ki her gruptan çıkarsız hilesiz öneriler olduğu zaman işte bu şehirden neler çıkmıştır.bizler ne zaman ki her kesim herşeyi en iyi ben bilirim demeye başlamış vede bunların arasına ben onlara hain diyorum hainler ,çıkarcılarda karışmış işte o zaman herşey kötüye gitmiş başarı için sadece düşüncede bir olan insanların bir arada olması değil düşenceleri farklı da olsa aklı birleştirenlerin dir başarı sen ben kavgası değil dir başarı bu şehirde RB nı bu kulüp ün bizler başına getirdik bu şehirde AA yı ikinci defa seçince tüm ipler kopmuştur,bu şehirde MM nı seçtik nerede ise tüm karekterimiz değişeceti .
  Her kesim ilk öncelik kendi işlevlerini doğru yapacak ,taraftar taraftarlığını sevdasına saygıyla sahip çıkacak 16-18 yaşlarında evlatlarına ,lardeşlerine kötü oynadığında ağza alınmayacak laflar etmeyecek ,yöneticlere akıl hocalığı yapmayacak ,aynı şekilde basın mensuplarıda kendi hayat felsefelerini yaşam tarzlarını hatta kişisel egolarını Bursaspor üzerinden yapmayacaklar ,kentimin yöneticileri birlikteliği kişsel değil kent için oluşmasında düzenleyici ve denetleyici ıolacaklar ,yardımları düzenleyip kontrol edecekler.Bakın bizler değil artık tüm Türkiye Vakıf köyü biliyor Bursa şehri farklı kökenlerin bir arada yaşadığı kadim bir şehirdir bu şehirde Vakıf köy her daim vakıfköyden çıkmışlara emanet edilmiştir bu noktada da önemlidir bizim altın medenimiz vakıfköy ü çok çok iyi değerle4ndirelim,koruyalım,geliştirelim bakın Vakıfköy 2 profesyönel futbolcuya verdiğimiz transfer parası kadar bütçesi var bizler pek çok zaman vakıfköy ü kötüledik kimi zaman çiftlik dedik kimi zaman torpillilerin yeri dedik unutmayın altın altın dır bizler altının içine bakır karıştırrsak değerini düşürürüz aslında Bu şehirde özellikle vakıfköy e bir spor lisesi olmaz ise olmaz ve Vakıfköy de ki hocaları (eğitimcilere en büyük önemi verelim)kimini İngiltereye kimini portekiz e kimini Almanya ya gönderelim şu an olduğu gibi elit bnir proje ye tüm şehir destek vermeli buraya seçilen hocalar öncelik çok çok önemi idalist kişiseler seçilmeli menfeat gözetmeyen çalışkan ister eski futbolculardan olmalı akademik kariyerlilerde sonra öyle alt yapı hoca sı deyip 3 e 5 çalıştırılmamalı Vakıfköy de sen ben kavgası olmamalı ne olursunuz şu kulüpn şu şehrimin çıkarlarını önde tutalım kisişel çıkarlarımızdan ne olursunuz herşeyi herkesden çok bilmeyelim ne olursunuz SAYGI SEVGİ en önde olsun LÜTFEN
  BU şehride CÇ da,BTSO ya da,BŞB başkanınada ,iş damaınada tirbünde ki Selim e de Duka yada basında Serkan da ,Tarık a da Tolga ya da herkese ihtiyaç var ilk öncelik herkes kendi yerinde doğruları yapacak yapmalı her kesim düşünce her kesim akıl bir olursa herşey çok çok daha güzel olur

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu