’Türkiye’de kendimi Rihanna gibi hissettim’

Bursaspor’da geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen ABD’li futbolcu Jozy Altidore, Türkiye’ye transferi gündemde olan NBA oyuncularına tavsiyede bulundu. Altidore, ’Mutlaka görmeniz gereken bir ülke. Taraftarın ilgisi müthiş. Ben Türkiye’de kendimi Rihanna gibi hissetmiştim’ dedi

 

Florida merkezli Sun Sentinel gazetesine konuşan Altidore, Türkiye’de geçirdiği 3 aylık süre zarfında yaşadığı tecrübeleri paylaştı.

 

Türkiye’deki taraftarların "gerçek dışı" olduğunu söyleyen 21 yaşındaki futbolcu, "İnanılmazlar. Bunu olumlu anlamda söylüyorum. Gerçi bazı olumsuzluklardan da söz etmek lazım" diyerek, geçtiğimiz sezonki Bursaspor-Beşiktaş maçından önce tanık olduğu sahneleri anlattı:

 

"Daha önce hayatımda görmediğim bir durumdu. İptal edilen bir maçımız vardı. Binlerce taraftarımız, rakip takımın kaldığı otelin önünde futbolcuları dövmek için beklemişti. Stadyumdaki çocuklar ise yaktıkları şeyleri polise atmışlardı. Ellerindeki pala ve kılıçlarla polisin peşinden koşmaya hazırlardı."

 

"Tutkulu" tabirinin Türkiye’deki taraftarları tabir etmek için yetersiz kalacağını söyleyen Altidore, "Görmeniz lazım. İnanılmaz sıkı güvenlik önlemleri alınıyor. Bir mağaza açılışına gitseniz, binlerce taraftar, 50 ila 100 arasında da güvenlik görevlisi oluyor" diye konuştu.

 

Genç futbolcu buna karşın Türkiye’deyken hiçbir şekilde güvenlik endişesi duymadığını sözlerine ekledi.

"KENDİMİ RIHANNA GİBİ HİSSETTİM"

Altidore, Türkiye’ye transfer olmayı düşünen NBA yıldızlarına bir mesajı olup olmadığı yönündeki soruyu işe şöyle cevapladı:

 

"Onlar için harika bir tecrübe olur. Çok eğleneceklerine eminim. Daha önce yaşamadıkları şeyleri yaşayacaklarını düşünüyorum. Bunu yapmalılar. Herkes kendini üç aylığına da olsa Rihanna ya da Jay-Z gibi hissetmeli. Ben öyle hissettim."

 

NBA’deki lokavt sorunu yüzünden Türkiye’ye transfer olan veya Türk ekiplerinden teklif alan yıldızlara her geçen bir yenisi ekleniyor.

 

Darius Songaila ve Sasha Vujacic gibi yıldızların ardından son olarak Deron Williams da Beşiktaş’la resmi sözleşme imzaladığını duyurdu. Bu flaş isimlerin dışında birçok NBA yıldızının adı da Türk kulüpleriyle anılıyor.

 

HÜRRİYET

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu