Türkiye 2-3 Arnavutluk

A Milli Takımımız, Antalya'da oynanan özel maçta Arnavutluk'a 3-2 mağlup oldu.

Antalya Stadyumu‘nda oynanan ve Bulgaristan Futbol Federasyonu‘ndan Georgi Nikolov Kabakov‘ın yönettiği karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 47. dakikada Cengiz Ünder ve 60. dakikada Emre Akbaba atarken, Arnavutluk’un gollerini 24 ve 39. dakikalarda Armando Sadiku ile 56. dakikada Eros Grezda kaydetti.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Son iki maçta gördük ki bu milli takıma Ronaldo’yu Messi’yi koysan karakterleri bozulur. Aynı Mesut Özil Türk milli takımını seçseydi R. Madrid’e gidemezdi klişesi gibi. Oyuncuların ne kadar kaliteli ayaklar olmasından ziyade önemli olan sistemin olması. Bizim takımlarımızda sistemi oturtamazsan uzaydan topçu getirsen de nafile. İzlanda, Yeni Zelanda gibi son zamanlarda adını duymaya başladığımız -ki son 10 yıl öncesinde bu ülkelerin nerede olduğunu bile bilen insan sayısı azdır- ülkeler iyi futbolcuları sayesinde mi sistem sayesinde mi bu seviyelere geldiler? Kimse kendini kandırmasın, şu an Bursasporumuzda adam akıllı 4-5 ayak dışında alıp banko oynayabileceğim oyuncu yok. Ama Le Guen elindeki kadroya göre sistemini oluşturdu ve oynatmaya başladığımdan beri de olumlu sonuçlarını alıyor. Kulüp takımlarında oyuncuya göre sistem kurabilirsin aynı bizde olduğu gibi ama milli takımda sisteme göre oyuncu seçersin. Kaç hoca geldi gitti, Şenol hocadan beridir ne bir sistem gördüm, ne de üstüne düşeni, omunda en büyük artısı Galatasaray’ın o dönem çok iyi oturmuş bir sisteminin olmasıydı. Uzun lafın kısası, bu TFF ve bu teknik heyet oldukça bir cacık olmaz. Ne zaman ki cesur bir TFF ve yeni sistemle yetişmiş zehir gibi bir genç hoca bulurlar bu takıma, o zaman tabanca gibi bir Milli takım izleriz. Giden oyunculara da yazık.

  22
  3
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Emre Belözoğlu ırkçılık yaptığında milli takımdan ömür boyu men edilmeyip kaptan olarak kaldığında milli takım bitmişti zaten. Bu tarz hareketlere sert ceza vermezsen ardı arkası kesilmez.

   5
   3
 2. Milli takımımızın başarısızlığının nedenleri;
  1-TFF hedefsiz,şaibeli,haksızlıklar ile ülke futbolunu yönetmesi
  2-Siyasetin DNA larına kadar girmiş olması,
  3-O kadar övündüğümüz MİLLİ ŞUUR dan uzak oluşları.
  4-Mali durumlarından burada oluşları.FUTBOL BİLGİLERİ bunların ilkokul çocuklarımız kadar KESİNLİKLE VE KAT’İYETLE YOK.
  5-Mümkünse TFF.başkanıyla tüm kurullarının üyelerini,İSTANBUL tv.gazetelerindeki spor yazarı geçinenlerin % 99 nu ülkeden göndereceksiniz.
  6-Yeni şahsiyetler,yeni ve temiz karakterliler ile SİSTEM OLUŞTURULACAK ve o zaman ülkede futbol kalkınır.

  7
  2
 3. Kendi adıma söylüyorum ne bu başkanı nede teknik adamı görmek istemiyorum,,,,,bu takımı ancak YILMAZ VURAL toparlar

  6
  5
 4. lucescu bu takımı takım yapar ama biraz sabredilmesi lazım. şimdi adam medya tarafından linç edilecek. bir çok gencin ilk defa bir araya geldiği unutularak. bunların birbirlerini tanıması için zamana ihtiyaç olduğu biline biline. yine yapılanma başka bahara kalacak. bu masal da böylece uzayıp gidecek.

  4
  8
 5. Bir süre milli takım maçları Köln’de oynansa iyi olacak. Gurbetçiler burda yabancı hissediyor, yerliler baskı altında kalıyor. Hava çok olumsuz. Bu hava Türk Milli Takımını ve ülkede futbolu bitirir, başarısız sonuçlar da yeni nesli futboldan kaçırır, tribünler boş kalır. Bu iş artık Barış çıksın Mehmet girsini geçti, ülke futbolu bitiyor.

  0
  4
 6. ya lucesku, işte yerli futbolcu yetişmiyor demek için dün ayağına sıktı ,ya lucesku aptal yada bizi aptal sanıyorlar hala!!

  -1
  1
 7. Toplama milli takım olmaz. Hele yarısı yurtiçi, yarısı yurt dışı ise hiç olmaz. Milli takımın yarı futbolcusu, nüve olarak bir takımdan seçilir ama onlarında yarıdan çoğu yabancı. GS ve BJK gibi.
  Gençler bilmezler. Coşkun Özarı’nın milli takım teknik direktörlüğü zamanında, takımın 9 oyuncusu GS li idi.

  -1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu