Türk Metal Sendikası’ndan ziyaret

Türk Metal Sendikası Şube Başkanlarını, Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yöneticilerimiz Nihat Sapan, Nihat Akınoğlu, Nejat Çölek, Alper Tunga Çevik, Enver Kumova, Abdülkadir Özgörüş ve Ali Büyükkurt karşıladı.

DURMAZ; “ BURSASPOR’UN YANINDAYIZ”

Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi Başkanı Kemal Durmaz yaptığı konuşmada göreve gelen yeni yönetim kurulumuza başarı dileklerini iletti. Durmaz yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “ Türk Metal Sendikası’nın Türkiye genelinde 180 bin üyesi bulunmaktadır. Bursa’da ise 40 bin üyemiz bulunmaktadır. Metal, makine, otomotiv, yan sanayi kuruluşları ile temsil ettiğimiz insanlar genel genç kesimden oluşuyor. Hemen hemen her kesim Bursaspor ile ilgileniyor. Geçtiğimiz sezon üyelerimiz ile toplandık. Toplu halde Bursaspor maçları için kombine bilet aldık. Her maça üyelerimizi gönderdik. Bu sezon da çok sayıda kombine bilet almak istiyoruz. Genel Merkezimiz Ankara’da bulunmakta. Genel Başkanımız   Pevrul Kavlak işlerinin yoğunluğu nedeniyle aramızda değiller ancak selamlarını ilettiler. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız “Bursaspor’un formasına küçük bir reklam verebilir miyiz?” dedi. Anlaşırsak neden olmasın. Biz istiyoruz. İnşallah Bursaspor’u daha yukarılarda göreceğiz. Bursaspor’umuz ile gurur duyuyoruz” dedi.    

BÖLÜKBAŞI; “ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Başkanımız Recep Bölükbaşı ziyarette yaptığı açıklamada Bursa’nın 3 milyonluk nüfusu, 11 Sanayi Bölgesi ile çok çabuk gelişen, ülkenin en önemli ihracat yapan kentlerinin başında geldiğini vurguladı. Başkanımız Recep Bölükbaşı, Bursa’nın kenetlenmeye ihtiyacının olduğunu ve Yönetim Kurulu olarak bu kenetlenmenin sağlanabilmesi ve Bursaspor’un ligin zirvesinde yer alması için 7 gün 24 saat çalıştıklarını belirtti. Başkanımız Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “ Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Sanayi Ticaret Odalarımız ve siz sivil toplum örgütlerimiz yanımızda olduğu takdirde Bursaspor’un çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Hepimizin amacı Bursa kentine faydalı olabilmek. Bursa markası çok büyük. Bursa sanayisi ile aynı zamanda işçi kenti. Geçtiğimiz gün Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi Başkanımız Kemal Durmaz ile yaptığımız görüşmede formamıza reklam alma konusunu görüşmüştük. Aslında forma reklamı çok yakışır. Sizin bu yaklaşımınız bizleri heyecanlandırdı. Bizlere yapılan ziyaretler tamamlandığında bizlerde TOFAŞ ve Oyak Renault fabrikalarının CEO’larını ziyaret edeceğiz. Bursa ülkemizin otomotiv sektörünün lokomotifi.  Sizlerin desteği bizler için çok önemli. Bursaspor’un kendi ayakları üzerinde durabilmesi için kalıcı gelirlere ihtiyacı var. İbrahim Yazıcı döneminde kurduğumuz Akaryakıt A.Ş.’nin ilk adımını geçtiğimiz dönem Erkan Körüstan yönetimi attı ve Belediye Meclisi’nden geçen kararla ilk istasyonumuzun yeri belli oldu. Bursaspor için iyi bir katma değer olacak. Bu istasyonların sayılarını arttırmamız lazım. Türkiye’nin en büyük şehir takımıyız. Dün 51.kuruluş yıldönümümüzdü. Koca bir çınar. Semt takımlarının çok sayıda şampiyonlukları var. İnşallah bizde şampiyonluk sayımızı ilerleyen dönemde arttıracağız. Tabii bunu yapabilmek kolay değil. Bizim bütçemiz belli. Borçlarımızı çözeceğiz. Bizim çok iyi taraftarımız var. Onların istekleri var. Ben ve arkadaşlarım inanıyoruz. İnşallah güzel şeyler olacak” dedi.             

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu