Türk futbolunun son şansı

Başkanımız İbrahim Yazıcı şu açıklamayı yaptı;

 

Futbolu oynamak, yönetmek ve izlemenin son derece ağır maddi ve manevi  bedellerinin olduğu bir iklim haline dönüşen Türk futbolunda, tarihte eşine rastlanmayan büyüklükte bir kaosun yaşandığı sezonu 16 Mayıs 2012 tarihinde noktalayacağız.

 

Bursaspor olarak normal sezon performansımızı, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nu lider bitirerek bir üst noktaya taşımış olmanın gururunu yaşamakla birlikte, Ziraat Türkiye Kupası'nda da final oynamanın heyecanını iliklerimize kadar hissediyoruz.

 

Böylesine önemli bir final maçında kaderi belirleyenlerin sadece futbolcu ve teknik adamlarla sınırlı olmadığını, tecrübelerimize dayanarak daha iyi bilmekteyiz.

 

Bu sebeple;

Adil ve dürüst yönetim anlayışından hiçbir nedenle taviz vermeyeceğine inandığımız Bülent Yıldırım'ın, Bursaspor ve Fenerbahçe Kulüpleri açısından son derece büyük önem taşıyan bu maçı hiç bir tartışmaya imkan vermeyecek şekilde, her iki camianın da içine sinecek, örnek bir yönetimle tamamlayacağına dair kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu karşılaşmanın elbette bir kazanını ve kaybedeni olacaktır. Tek dileğimiz, futbolcularımızın emeğinin ve alın terlerinin üzerine gölge düşmemesidir.

 

Tüm futbol kamuoyunun yakından izleyeceği bu büyük buluşmada sonucu sadece iki takımın sergileyeceği oyunun belirleyeceğine inanıyor ve son dönemde ülke futbolunda yaşadığımız sıkıntılardan sonra, en azından bu finalin tüm yönleriyle futbol ailesini gelecek adına umutlandırmasını diliyoruz.

 

Saygılarımla…

İbrahim YAZICI

Başkan

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu