‘Türk futbolu iyi bir sol bek kazandı’

Özdilek, Bursaspor'da yapamadıklarını Antalyaspor formasıyla gerçekleştiren öğrencisi için, “İnanıyorum ki, Ertuğrul Hoca'nın yeni sezonda gözdelerinden olacaktır” dedi.

 

Yenal Tuncer… 2006 yılında Raşit Çetiner döneminde yeşil beyazlı takıma kazandırılmıştı. Gelecek vaat eden isimlerden bir tanesi olarak gösterilmesine rağmen bir türlü Bursaspor'da istikrarı yakalayamadı. Kimlerle çalışmadı ki;  Raşit Çetiner, Bülent Korkmaz, Samet Aybaba, Güvenç Kurtar ve Ertuğrul Sağlam. Herkes bir şeyler bekledi ama bir türlü formayı tapulayamadı Yenal.

 

 

26 maçta oynadı

 

 

Ve Ertuğrul Sağlam, sezon başında aldığı bir kararla kendisini Antalyaspor'a kiralık olarak gönderdi. Giderken de 2011'de biten sözleşmesi 2013'e uzatıldı. Bursaspor'da oynadığı maç sayısı çok az olan o Yenal gitti, Antalyaspor'un as futbolcularından bir tanesi oldu. Ve kırmızı beyazlı takımda bu sezon 26 maçta forma giydi.

 

 

Sıkıntıları vardı

 

 

Bu rakam Yenal'ın Bursaspor'da oynadığı 4 sezona bedel. Şimdilerde şampiyon kente geri dönmeye hazırlanıyor Süper Lig tecrübesi kazanarak. Hem de hazır bir şekilde. Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise Yenal'ın bu çıkışının sürpriz olmadığı görüşünde. Yenal'ı Bursaspor'dan isterken yeteneklerinin farkında olduklarını belirten Özdilek, “Gelirken oynayamamaktan dolayı sıkıntıları vardı. Antalyaspor'da bunu üstünden atmayı bildi” dedi.

 

 

Müthiş bir gelişme gösterdi

 

 

Bu konuda Yenal'a her zaman destek verdiklerini belirten genç çalıştırıcı şunları söyledi: “İlk geldiği vakitler vasattı aslında. Ama güvendik ve formayı ondan almadık. Yavaş yavaş iyi olmaya başladı ve takımı için savaştı. Şuan ondan çok memnunuz. Ona inanmamızın karşılığını aldık diye düşünüyorum. Müthiş bir gelişme gösterdi. Bunun devamını mutlaka getirecektir”

 

 

Emeğimiz varsa helal olsun

 

 

Oyuncunun kiralık olmasını hiçbir zaman problem yapmadıklarını belirten Özdilek, “Biz bir oyuncuyu Türk futboluna kazandırdık. Yenal Bursaspor'da da başarılı olursa gurur duyarız. Onda emeğimiz varsa helal olsun. Potansiyeli güçlü bir futbolcu. Biz hazırlayıcı konumda olduk. Türk futbolunun iyi bir sol kanat oyuncusu kazandığını belirtebiliriz. İnanıyorum ki, Ertuğrul Hoca'nın yeni sezondaki gözdelerinden olacaktır” diye konuştu.

 

Olay

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu