Türk futbolu hakkında skandal sözler!

Dış kaynaklı bir internet sitesinde yayınlanan yazıda futbol analisti Lucio Tarquino, Bursaspor'un golcü ismi Pinto'nun Şili Milli takımına çağırılmasını sert bir dille eleştirdi. Milli takıma çağrılan oyuncuların en iyileri olmadığını belirten Tarquino, "Kimse Türk futbolunu takip etmiyor mu? Yerel basına sormak lazım, neden Pinto'yu öyle olmadığı halde Messi'yi bile geçen en iyi golcüsüymüş gibi şişirdiler. Pinto'nun tek iyi özelliği Bursaspor'un önemli bir figürü olması. Önemsiz bir ülkenin önemsiz bir kulübü" ifadelerini kullandı. Yabancı kaynaklı ünlü bir spor sitesinin analisti Lucio Tarquino, yazısında Şili Milli Takım teknik direktörünü eleştirdi. Tarquino Türkiye ve Türk futbolu hakkında ise tepki toplayacak cümleler kullandı. Dünya kupası yaklaşırken, Şili Teknik Direktörü Claudio Borghi'nin kartlarını gösterdiğini ifade eden Tarquino yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Milli takıma davet ettiği futbolcular arasında Bursaspor'da iyi bir sezon geçiren Sebastian Pinto da var. Eski O'Higginsli forvetin Suazo'nun alternatifi olarak birkaç dakika oyunda kalma şansı oldukça yüksek. En azından şimdilik Şili halkı ona güveniyor ve oyunda yer almasını istiyor, nedenini ben de bilmiyorum. Kimse Türk futbolunu takip etmiyor mu? Yerel basına sormak lazım, neden Pinto'yu öyle olmadığı halde Messi'yi bile geçen İspanol liginin en iyi golcüsüymüş gibi şişirdiler. Pinto'nun tek iyi özelliği külübünün önemli bir figürü olagelmesi. Önemsiz bir ülkenin önemsiz bir kulübü. Bu durumda artık şöyle mi düşünmemiz gerekiyor; Şilinin milli takıma davet edilecek futbolcusu kalmadı çünkü en iyi oyuncuları geceleri çıkmayı ve içmeyi seviyorlar. Ve böyle şeyler bay Borgi'nin hoşuna gitmiyor.

Sebastián sezon boyunca sadece 13 gol attı ve ekibi Bursaspor, Türkiye kupası'nda Fenerbahçe'nin 4 golünü yutmak zorunda kaldı. Sizi rahatlatmak için söyleyim Sebastián maç boyunca sahada kaldı ve kazanmayı hevesini ortaya serdi ama onunla işbirliği yapmayan yardımlaşmayan arkadaşları hevesini kursağında bıraktı. Böyle ben de Bursaspor'un en iyi figürü olurdum. Umarım Borghi için her şey yolunda gider ve bizzat Sebastián Pinto gerçekten oyuna tam anlamıyla kendini vererek en iyisi olur ve birçok gole imza atar."

 

Emre KOŞAK-CANAN KAYA, (DHA)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu