Turgay’dan mesajlar!

Yeni sezona hazırlık çalışmalarını Avusturya'nın Bad Bleiberg bölgesinde sürdüren Bursaspor, bugünkü antrenmanını basına kapalı olarak salonda gerçekleştirdi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, salondaki çalışmanın ardından öğrencileriyle otelin yakınındaki ormanda bir süre de yürüyüş yaptı.

Sağlam'ın izniyle bulunan yeşil-beyazlı takımın Avusturya kökenli oyuncusu Turgay Bahadır, kamp programının çok yoğun geçtiğini ifade ederek, "Ama bundan şikayetçi değilim, bu yoğun çalışma bize ligde lazım olacak" dedi.

Yeni sezonda kendilerini zorlu bir ligin beklediğini anlatan Bahadır, Bursaspor'da çok sıcak bir ortam bulduğunu, taraftarların ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın kendilerini kucakladığını ve sahip çıktığını belirtti.

Transfer haberlerine de sıcak bakmayan Turgay Bahadır, futbol yaşamını Bursaspor'da bitirmek istediğini sözlerine ekledi.

Turgay Bahadır, bir soru üzerine, Bursaspor'un çok başarılı bir ekip olduğunu belirterek, "Belki ikinci olma şansımız da var" diyerek, son günlerdeki şike olayına da gönderme yaptı.

Turgay, şike konusundaki soruya ise yorum yapmak istemediğini belirterek, "Bu tür gelişmeler Türk futboluna yakışmıyor. Ben fazla ilgilenmedim, açıkçası olup biteni bilmek de istemiyorum. Kamp programına ve futboluma konsantre olmak istiyorum." diye konuştu.

Geleceğe yönelik hayalleri konusundaki dair soruya, Turgay şu yanıtı verdi:

"Her futbolcunun hayali olması gerekir. Futbolcu hayali veya rüyası olmadan kendini geliştiremez. Benim için en iyi lig Alman Ligi. Almanya liginde oynamayı hayal ediyorum. Ama şu anda oynadığım Türkiye Ligi de çok önemli. Bursaspor gibi başarılı bir takımda ve Türkiye liginde oynamaktan da çok memnunum."

Avusturya'da profesyonel futbola başladığı ilk yılda şu anda kamp yaptıkları Bad Bleiberg bölgesinde ilk maçını oynadığını ifade eden Turgay Bahadır, profesyonel futbolcu olarak ilk golünü de bu bölgede oynadıkları maçta attığını söyledi.

Turgay, yeni sezon ve yeşil-beyazlı takımın başarısına yönelik düşüncelerini ise ''Avrupa'da nereye kadar gidebilirsek gitmek istiyoruz. Ligde de ilk üç veya dört arasına girmek benim hedefim" ifadesiyle açıkladı.

Kamptaki çalışmalarını bugün sabah kısmen salonda, bir süre de ormandaki parkurda yürüyüş yaparak tamamlayan Bursaspor, akşam saatlerinde de otelin yakınındaki 3 Laerchen stadında yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Bursaspor, kamp çerçevesindeki ilk hazırlık maçını yarın kamp bölgesine 15 kilometre mesafedeki Villach kentinde Stau Bükreş takımı ile oynayacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu