Tuna “Önceliğimiz değişebilir!”

Bursaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna takımın BB Erzurumspor maçı hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tamer Tuna‘nın açıklamaları şöyle;

“Tabii ki kazanarak başlamak 2.yarı hedeflerimiz için Bursaspor‘un içinde bulunduğu o alt bölgeden çıkma adına önemliydi. Kazanarak başlayamadık. Menemenspor ve Antep maçlarından sonraki iyi oyun ve saha organizasyonumuz iyiyken Adanaspor maçında maalesef bunu yaşayamadık. Fakat tabii ki bir çok konuda ilerleme kaydettiğimiz nokta var. Kulüp yapısıyla ilgili, kendi prensiplerimiz ve ideallerimizle ile ilgili aslında o noktayı geçiriyoruz. Emin olun bir çok şeyi düzeltebiliriz. Sonuçlar gelebilir, oyunda istediğimiz bir çok şeyi ortaya koyacak şekilde oyunu da göreceksiniz. Bu da ortaya çıkacaktır. Ama tabii ki öncelikler bazen değişebiliyor. Oyuncularımızın içinde yaşadığı psikoloji ve bunun üstesinden bugüne kadar gelememiş istikrarsız yapı ve bizim de ilk yarıda yaşadıklarımızla ilgili  Bursaspor öncelikli Bursaspor’un tabii olmak istemediği yer, sürekli Süper Lig’de olması gereken bir takımın aslında planlamasını yaparak geçirdiğimiz bir dönemdi. Bir çok noktada da en önemli unsurun ve meselenin Bursaspor olduğunu biliyoruz. Bu şehir içinde önemli noktanın o olduğunu biliyoruz. Futbolcuların kendi zihinsel yapısı, sahadaki fiziksel durumu ve oynamamız gereken oyun adına da bizim istediğimiz oyun felsefesi adına da bazı noktalar da bir çok eksikliğimiz var. Takım kurulurken yaşanılan süreç ve bizim göreve başladıktan sonra tespitlerimizle bu haftaları bu şekilde geçireceğiz. Sonuçlar iyi olur, kötü olur, iyi olacaktır ve biz de iyi olması için çalışıyoruz. Çok fazla da oyuncu yükü, antrenman yükü, eşik değerlerinde de istediğimiz nokta da değiliz. Fakat bu yükü de hem taşıyıp hem maçları oynayıp hem de takımı istenilen seviyeye ulaştırmak biraz sabır istiyor. Sabır var mı tabii ki futbolda sonuçlar iyi olmak zorunda. Biz hem iyi sonuçları alıp hem de bu iyi yönetimi sağlamak istiyoruz. Biz de bu durumu düzeltmek için buradayız. Bir çok konunun iyileştiğini, oyunun sonuçlarının iyiye gittiğini görebilirsiniz. Asıl olan da Bursaspor‘un nerede bulunduğu ve mutlu edeceğimiz hem oyun hem de sonuçlar olması gerektiğinin farkındayız. Tüm odak noktamız ve açıkçası her gün düşündüğümüz tamamen çalıştığımız nokta da bu diyebilirim.”

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Açıklamanın özeti ; Hocamız sezon başında kurulmak istenen takımdaki mental ve taktiksel eksiklikleri gidermeye yönelik çalışmalar yürütürken aynı anda fiziksel anlamda da oyuncularda ilerleme kat etmeye çabalamakla beraber takıma katılabilecek yeni ve doğru oyuncularla taraftarın beklediği ve özlediği saha içi sonuçları alabilecek bir oluşumu meydana getirebileceğine inandığını ve bu anlamda ilerleme kaydettiklerini paylaşmış.
  Açıklama KPSS’de karşıma çıkan paragraf soruları gibi olmuş yalnız.

  18
 2. Tamer tunanın konuşmalarından hiç bir şey anlamıyorum çok karışık anlatıyor konuşmasını hiç bilmiyor…

  16
  8
 3. Menemen ve Antep maçalarında çok pozisyona girmemize rağmen gol atamayınca modumuz düştü. Bir takım çok emek verip gol atamazsa oyundan düşer. Adana maçında bu yüzden kötüydük. Santrafor mutlaka alınmalı.

  3
  2
 4. Dün tamer hoca nini mi söyleyecek deyinmiştik eksi patlaması yaşadık şimdi soruyorum transfer var mı yok hedef varmı yok küme düşme baki e nini iyi geldimi hafifletimi acimizi inanmaya devam edin hikaye hepsi

  2
  6
 5. yazdık kardeşim anlaşıldığı gün yazdık kısa vade de bursaspor a profesör lazım tamer uzun vade hamlesi diye ama o gün yoruma eksileyenler şimdi playoff hayal oldu diyor. Bu taraftar buralara layık demek ki sıfır vizyon.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu