Tüm liglerde küme düşme kaldırıldı!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, alınan tarihi kararların ardından açıklamalarda bulunuyor. Özdemir, tüm liglerden küme düşmenin kaldırıldığını söyledi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in açıklamalarından satır başları: 

“Mart ayından sonra pandemi nedeniyle futbola zorunlu bir ara verdik. Sezonu da başarılı bir şekilde tamamlamış olduk. Tüm takımlarımızı tebrik ediyorum.”

“Ligden düşmenin kalkması talebini bugünkü toplantıda değerlendirdik ve yönetim kurulunun aldığı karara göre, Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de düşme olmayacak. Süper Lig’de de düşme olmayacak. Gelecek sezon 21 takımla oynayacağız. TFF 1. Lig 18 takımla oynanacak. TFF 2. Lig 39 takım, TFF 3. Lig ise 67 takım ile oynanacak.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları: 

“Salgın sürecinde birçok organizasyon ertelendi. Olimpiyatlar, EURO 2020, Süper Lig… Süreç boyunca arkadaşlarımız çok çalıştı ve başarılı sonuçlar aldık. Sporda her alanda ileri gitme amacı güdüyoruz. İddiamız ve çalışmalarımız da bu yönde. Salgın sürecinğin en başından bu yana bu süreci fırsata çevirme avantajı yakalamıştık.”

“Bugünkü toplantıda alınan kararlar da, bu sürecin sadece Süper Lig’in değil, amatöre kadar tüm paydaşları korumaya yönelik gelişmelerdi. Hayırlar getirmesini diliyorum.”

“Dün Kulüpler Birliği bir toplantı gerçekleştirdi ve o toplantıdaki dayanışma ruhu, herkese örnek oldu. Ben Kulüpler Birliği’ni kutluyorum. “Düşenin dostu olmaz” felsefesini ellerinin tersiyle ittiler.”

63 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yok abi. Bu ülkenin futbolu zaten yoktu şimdi komple sıfırladılar. Mehmet Demirkol az evvel çok güzel bir şey dedi. Umarım bakanın bu konuda açıklama yapması bizim başımıza bela olmaz diye. Skandal bir karar.

  52
  4
   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    Yemin ediyorum. Şöyle 2 ya da 3 sene bütün organizasyonlardan men. Belki o zaman bir şeyler düzelir. Sıçayım böyle düzene. 42 yaşıma geldim o kadar cambazlık gördüm son 35 senede Türkiye liglerinde. Bu karar gördüğüm en saçma en salakça karar. Kararın bildirilmesi de ayrı bir salaklık.
    UEFA resetle bizi.

    46
    3
     1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

      ben şikayet e postası atıcam. geçen sene bize düştünüz çıkarsınız diye akıl verenler şimdi noldu da küme düşmeyi kaldırıyosunuz? hemde gelirlerin bu kadar düştüğü bir dönemde.

      12
      2
 2. DEMEKKİ BU YAZIN SICAĞINDA OYNANAN FUTBOL TRABZON SPORU ŞAMPİYON YAPMAMAK İÇİNve BURSASPORUMU SÜPER LİGE ÇIKARMAMAK İÇİN OYNANMIŞ ve TÜRKİYEDE BUGÜN TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK ŞİKESİNİ RESMİ KURUM TFF YAPMIŞTIR TFF ADINA HAYIRLI OLSUN

  39
  3
  1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   O nasıl oluyormuş. Bu kararı Trabzon bile onaylamış. Bunun onla alakası var mı? Siyasetin yönettiği bir Ankaragücü Malatya ve Kayseri var. Bakanların memleketlerine ve tuttukları takımlarına bir bak.

   12
   3
 3. Daha dün yazmıştım eğer Sayın Kızıl başkan olsaydı şimdi süperligteydik diye..
  Gider İstanbul ağalarına birer İskender ısmarlardı ya seve seve ya da …. …. bizi de alırlardı ne olduğu belli olmayan sadece adı Süper olan lige..
  Mesut uyuma git Levent abinin elini öp sen de kurtul biz de kurtulalım ..LÜTFEN !

  36
  4
  1. @osm16 yorumuna yanıt olarak

   Ulan basiretsiz Bursa yönetimi.
   Pandemi dolayısıyla düşme kalktıysa sende itiraz etsene, malatya kayseri akp oy deposu diye yaptılar bunu, Bursa şamar oğlanımı biz 3. Sıradaydık seyircili olsa direk çıkmayacağumızı kim garanti edebilir. Bursa vekilleri siz ne iş yaparsınız derhal başvurun, bu durumda s.. ke s.. ike kabul edecekler. İlk 6 yıl lige alsınlar 2 gurup oynanısın durursanız abv

   7
   1
 4. Madem küme düşme olmayacaktı bu işin 2 yolu vardı. Ya Beyaz Sezon ilan edersin; ne şampiyon ne de küme düşen hiçbir takım olmaz. Sadece seneye avrupa kupalarına katılacak takımları ligin beyaz sezon ilan edildiği sıralamaya göre gönderirsin. Yada diğer şık “olduğu gibi tescil etmek” mevcut puan durumlarıyla ligleri bitirir her takımı sıralamasına uygun şekilde şampiyon ilan eder ve alt liglerdeki takımları üst lige çıkarır üst ligden de düşme yok dersin. Bu 2 uygulamayaca hiçbir allahın kulu itiraz edemezdi. Amaaa böyle şark kurnazlığı yapıp Başakşehiri şampiyon etmek için tüm türkiyede ligleri oynatırsan, sonra bir de “şampiyonu seçtik ama kimse küme düşmeyecek, biz şampiyon seçmek için lig oynattık böylece 80 tane profesyonel kulüple dalga geçtik” dersen UEFA seni öyle bir öper ki sudan çıkmış balığa dönersin. Türkiyede zaten can çekişen futbol bu kararla tamamen ortadan kalkmış futbol takipçileri senaryosu belli filmleri izlemek için sinemaya giden müşteriler klasmanına sokulmuş, bir kaç takım dışında diğer takımlarda figüren oyuncu ilan edilmiştir. Bursasporu ölene dek seveceğim ama bu şartlarda artık futbola inancım türkiyede tamamen bitmiştir.

  18
  1
 5. Peki şimdi eksi puanlar alındı düsüldü ya da çıkıldı ne olacak borçlar siliniyor mu yani demek istediğim bizi çıkarmayacaklarsa madem eksi 3 puan verdiler muratlarına erdiler de onun karşılığı ne olacak ya da biz gençlerle oynar bu sene borçlarımızı sıfırlardık …bu kararın bizim elendikten sonra alınması niye …bizim ya da Akhisar ın suçu ne ?
  Bu karar Nihat Özdemir in şahsi intikamı mı hani demişti ya eimizden şampiyonluğu son dakika alanlara Dünya yı dar edeceğim diye …bu takımlar biri biz diğeri cincon..

  14
  3
 6. Puan silme cezası alan Eskişehir ve Osmanlı küme düşmedi ama biz puan silme cezası aldık belki puan olsaydı zorlayıp çıkacaktık bu federasyon serefsizleri bizi mağdur ettiler

  12
 7. Pandemi döneminde lige ara verildiğinde 3. Sıradaydık, lig tescillenmiş olsaydı şimdi Süper Ligdeydik..
  Ama etmezler çünkü Bursaspor Süper Lige çıkacaktı, Trabzonda Şampiyon olacaktı..
  Hiç seyircisi olmayan başakşehir zaten alışık olduğu için hiç etkilenmedi bile.
  Sanki sadece düşme hattı mı etkilendi?
  Maçlar seyircili devam etmiş olsaydı, içerideki maçlarımızı taraftar aldırırdı ve Süper lige çıkardık.
  Bu kulübün hiç mi hak arayanı yok arkadaş?
  Nerde bu kulübün avukatları ve ne işe yararlar?!

  12
  2
 8. Yok oraya şikayet edelim, yok buraya şikayet edelim !
  Arkadaşlar bugün alınan karar yanlış olabilir ama bizimle zerre kadar ilgisi var mı ?
  Bizimle ilgili olan tek nokta şu; seneye TFF 1. Lig bir tık daha basitlesti. Malatya, Kayseri ve Ankaragücü yerine, Eskişehir, Osmanlı ve Adanaspor olacak.
  Biz önümüze bakacaz seneye çıkmaya çalışacaz.

  11
  13
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Bence ilgisi var. 34 haftada 4 galibiyet almışı küme düşürmüyorsan Bursa’nın da sildiğin 3 puanı silmeyeceksin.Pandemi sürecinde lig devam etseydi Kayseri bu kadar puan bile toplayamazdı. Pandemi sonrası en çok puan toplayan Kayseridr. Pandemi öncesi banko düşmüştü Kayseri. Demirsporlu olarak yazıyorum bunları

   14
   2
   1. @Mavi şimşek yorumuna yanıt olarak

    Ya kardeşim eyvallah savunduğumuz şey ortak şu an var tabi ilgisi olmaz mı
    Taraftar olarak böyle büyük kulüplerin birbiri ile atışacağına TFF ye karşı Anadolu’yu savunması lazım yeter İstanbul’a peşkeş çektikleri ne kulüpler gitti güme Antep Sakarya Kocaeli Mersin idman yurdu daha kaç takım Adana Demir de gitti Başkan kurtardı sizi biz gittik birlik olup bunlara dur demek lazım artık biz -3 alıyorsak bu fenerin gs nin beşiktaş ın bu puan silmeyi 50 kere alması gerekiyordu ama olur mu öyle şey ayaklanır taraftar lobisi güçlü biz birbirimizi yiyelim ikinci lig de size birşey oldu mu ooo iyi oldu diyelim siz bize bişey oldu mu ooo iyi oldu deyin rahat rahat yatırsınlar bizi uyanın artık

 9. Bu karar alınmadan daha sabah saatlerinde yazdım ! Ligleri istedikleri sıralamaya getirene kadar oynattılar, tescil etmediler baktılar ki trabzon lider şampiyon olacak alt ligde de Bursaspor ADS eşeklerinin önünde süperlige çıkacak tescil etmediler devam ettirdiler şimdi de kalktılar küme düşmeyi kaldırıp proje takımlarını ligde tutular işte yazıklar olsun ! Kahrolsun TFF…Adaletiniz bu mu ?!

  9
  2
 10. Nerde bu taraftar bu kararı kim protesto edecek !? Şimdi değilse ne zaman ! Biz değilse kim !?
  Lime lime doğruyorlar kimsenin sesi soluğu çıkmıyor başkan sana da yazık çık konuş 2 kelime et ! Türkiye’ nin gündemine otur…

  8
  2
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Önceki taraftar yok artık malesef..
   Bizlere bu yapılanlar eskiden olsa neler olurdu neler, yer yerinden oynardı..
   Ama şimdi herkes çorbasının derdinde..
   Takım bağıra bağıra küme düşerken gıkını bile çıkarmadılar,
   Kimisi çorbasına baktı, kimisi belediyede işe sokuldu, taraftar bir şekilde susturuldu.
   Kim Bursaspor’a ihanet ettiyse Allah Belasını Versin.

   11
 11. Arkadaş madem düşme yok neden oynattınız maçları?süper lig de oynayanlar takır takır paralarını alacak yayıncı kuruluş tan,reklam gelirlerinden de öyle, düşecek olan 3 takım da aldı paralarını şimdi peki nasıl adaletten bahsedeceğiz?bizler ise ptt de aldiklarımız onların aldığının yanında devede kulak kalır,bence bu işin peşini bırakmamak lazım

  6
  1
 12. Malatya yok ankaragücü yok kayseri yok
  Kur adam gibi takım iyi bir hoca kesin çık super lige
  Bu takımları arasındanda çıkamazsak yazıklar olsun
  Bi sağlam takim samsun olacak gibi
  Bu sene bu fırsat değerlendirilmeli
  İyi bir kadroyla güle oynaya çıkmamız lazım bu takımların arasından

  4
  1
  1. @Batalla10 yorumuna yanıt olarak

   Yorum yaparken biraz araştır bak bakayım fransada pandemiden sonra herhangi bir maç oynanmışmı bizde yapılan adaletsizliğin daniskası resmen.

 13. Puanı silinen takımların içinde bir bize zararı dokundu. Belki 2.olarak ya da Ads ile eşleşmeden playoff ta finale gelip tek maçta çıkacaktık. Eskişehir Osmanlı eksi puanları zarar vermedi çünkü küme düşme kaldırıldı. Tek bize girdi – 3 puan.

 14. Bize giren çıkan yok bu sene olağanüstü bir durum oldu eyvallah ama o zaman ligleri oynamasaydınız bu bir fiyasko bizi ilgilendirmiyor biz çıkamadık bizi asıl iglilendiren iyi takım pek kalmadı malatya kayseri ve angucu gelseydi biz seneye zorlanirdik şimdi acil bir kongre güzel bir bütünleşme ve yapılanma zamanı boş yapma deil

  2
  3
 15. sürekli tekrara gerek yok bursaspor yanlızlağa itildi demek bile artık ucuz o kadar bu şehre zarar vermeye başladılar klüp ayakta durduğu müdetce amatörde de devam edecek bu olay ondan dolayı kapatın demiştim klüp yükünü almaya başladı vekalet verdiniz yöneticilere de silmeye başladılar koskoca şehre yapılanlara bak bir malatya bi kayseri bile olamadınız ezdiler dümdüz etiler bu şehri sorana ne diyeceksin hey yönetici gücüm yetmedi mi diyeceksin bu bursa halkının karşısına istemeye hangi yüzle cikacaksınız yönetemesen alırlar böyle her şeyini gecmiş olsun der evala ceker kayboluruz ne göl atılar sayılı büyük şehre helalolsun

 16. Bizimle yakından uzaktsn hiçbir alakası olmayan bir konu..biz seneye tff.1..de napıcaz onu düşünelim..konunun bizle bit alakası yok

  2
  8
 17. Beyler yarın sokaklara inelim ve protesto yapalım medeni hakkımız hadi kardeşlerim abilerim bursalı lar hadi bir çığlık bir ses lütfen

  2
  1
 18. Söylediklerinin tamamına katılıyorum ancak. Unutulmamaliki bizde düştüğümüz bir sezondu da hemde alt ligde ilk maçımızı oynamisken 2.hafta düşme durduruldu ve biz yeniden üst ligde oynamistik. Bilginize. 80 lerin sonu gibiydi hatırladığım kadarıyla.

 19. Nasıl bir bahtımız var anlamadım,kader istemiyor biz istedikçe…
  -15 puan alan takım düşmüyor ama -3 puan alan takım çıkamıyor üst lige nasıl bir adelet bu diyeceğim ama demekte gelmiyor içimden adelet aramak için yanlış ülkedeyiz yada dünyadayız.
  Ulan korona bizim düştüğümüz sezon bizi kurtarmadın,en yüksek puanla düşen takım olarak tarihe geçtik.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu