Tuğbey Akgün’den Bursaspor’a ihtar şoku!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz daha önce anlaşmaya vardığı Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Tahsin Tam için yapılan imza töreninde sözleşme fesihleri konusunda açıklamada bulundu.

Ömer Furkan Banaz, basın mensuplarının sorularını cevaplarken Tuğbey Akgün’ün kulübe ihtar çektiğini ifade etti.

Başkan Banaz “Formalar, göğüs ve sırt reklamları sona erdiğinde formalar mağazada satışa çıkacak. Önümüzdeki hafta bu süreç bitmiş olur. 25 günlük imalat süresi gerekiyor. Yayın hakkı ile ilgili yerel kanallardan gelen teklifler var. Bunları değerlendirmek istiyoruz. 28’inde ligler başlayacak. Vefa Temel sözleşmesini tek taraflı feshetti. İhtilaflı olan hususlar var. İptal edilmesi için çalışmalar oluyor. Biz Vefa’dan ihtar almadık. Sezon bittikten sonra ben eksik oynadım oynat’ diye ihtar geliyor. Yerine gelmediği için fes etti. Bursaspor’un menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız. Tuğbey Akgün ile ilgili aynı yönde gelişme var. O da ihtar gönderdi. Henüz sonuçlanmadı inşallah olumlu sonuçlanır. TFF’nin lisans çıkartma konusunda destek verilmesi gerekir.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Yaw qzcik kafanı çalıştır.. bursaspor un kuruluş yılı 1963..bu yıldan önce insanlar hangi takımı tutuyordu ? Fb gs ve bjk.bunu 50 yılda silemezsin

   12
   51
   1. @Rumuz yok yorumuna yanıt olarak

    Hepimizin babalari başka takımları tutuyordu. Ama Bursaspor kurulunca gerçek bursa lilar Bursaspor’u oldu. Hepsi degil. Ama birçoğu .

    5
    1
   2. @Rumuz yok yorumuna yanıt olarak

    Trabzonspor un kuruluş yılı 1967 . Kimse BİZANS takımlarını tutmuyor . Sen BİZANS takımı taraftarısın diye herkesi öyle zannetme .

    5
    1
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   biz kulüp olmadığımız sürece bu durumlar daha çok yaşanacak.
   camia olarak son 10 senedeki hatalarımız bizi 50 sene geriye itti.
   2009-2010 senesinin Bursaspor’una gelmek için en az 5-6 yıla ihtiyaç var. o da herşeyi dosdoğru yaparsak.
   zaman hayal kurmak ve rüyalara dalmak zamanı değil, sevgiyle, sabırla kayıtsız şartsız destekle çok çalışma zamanı.
   bu kolay mı? elbette değil.
   bu işler skordan ve sonuçtan bağımsız olarak öncelikle plan, proje. bilgi, birikim. sevgi, saygı. sabır, zaman. forma, arma aşkı. taraftarlık ve kentlilik bilinci işi.

   13
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Bence bu iş dernek statüsünde iken bu borcun altından kalkmak imkansız. Bana göre acilen kulüp şirketleşmeli ve halka arz olmalı. Bu iş böyle sosyal yardımlarla forma satma ile bu borcun altından kalkılmaz. Dünyanın birçok büyük kulübü özellikle İngiltere’deki kulüpler artık bu işi yapıyor böyle yapıyor.

  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen haklısın renk Taşım biz akıllanmadık öyle bir sözleşme yapacaksın ki kulüpten içerir girerken Ailesi de futbolcu da kıpırdayamayacak ödeyeceksin süründüreceksin acımayacaksın Biz taraftar çok duygusalız bu duygusallığı bizim bırakmamız lazım

   14
   2
  4. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   altyapmız futbol dışında ki oda şüpheli nasıl karaktersiz olunur hocalarının onlara öğrettği doğrulsunda bize yansıtmaya devam ediyolar..

   20
   4
   1. @Metin yorumuna yanıt olarak

    Serdar Aziz’in babası da hasta Bursasporlu idi. Oğlum bir İstanbul takımına giderse onu evlatlıktan reddederim falan diyodu. Önlerine bi çanta dolusu Euro’yu bi koydular, babası bu sefer dikeyim Bursaspor’u be ya, en büyük Fenev demeye başladı.

 1. Vakıfköy’den bi tane hain çıkmasın be. Kim ulan bu altyapının sorumlusu? Kimse helal olsun. Yıllardır fabrika gibi hain üretiyor. Kendisi altın plaketle taltif edilmeli. Hakan Cenkçiler mi? Kim oranın başı?

  32
  6
 2. Yazık arkadaş
  Besle kargayı oysun gözünü
  Derler ya aynen öyle bi durum
  İstemiyosan kulüpte oynamak
  Oturur konuşursun varsa talibin
  Gelir teklifini yapar kulüpte yardimci olur
  Gönderir bu kadar mi zor bu kulübe
  3-5 milyon tl kazandirip gitmek

  16
  4
 3. Sevgili Bursaspor’lular Tugbey nerede oynuyordu nasıl Bursaspor da oynamaya başladı lütfen bir arastirin rica etsem

  9
  1
 4. Menajerlerin kandirdigi bir genc daha. Belli etmisti zaten. Mucadele de etmiyordu. Menajer her sene bi takima iteler. Her satistan da payini alir. 5-6 seneye de unutulur gider. Sonra baska gencler bulur somurulecek.

  6
  1
 5. hic düşünmeden yol ver gitsinler an itibarile bu cocuğn bursaspora faydası olmaz kafa başka yerde gidilen yerden beş dakika forma almadan takım ara deniliyor o kadar başka caresi kalmadı vakıf köyüden cıkanlar kafa kaldırmaya başladı futbolcu olmadan kötü örnek

 6. Bu çocuk için te devre arası başka bir takımla anlaştı diye haberler vardı. Küme düştükten sonra sırıta sırıta otobüse binmeler falan kafa hiç burada olmadı bence

 7. Kimse bedavaya oynamıyor parasını isteyen herkez hain olursa biz kimseye oyna diyemeyiz kim para almadan 1 ay çalışır biraz gercekçi olun lüyfen

  4
  1
 8. Tuğbeyin Bursasporlu olmadığı ve sadece yükselmek için katlandığı o kadar belli ki . Bu çocuğu altyapıdan çıkaranlara da yazıklar olsun. Çocuk nefret ediyor Bursaspor dan isterse messi olsun

  4
  1
 9. Yorumda eksik var kardeş,, sadece baba değil.. Öncelikle hocaları da kovacaksın.. Her biri karaktersizlik yaptığı için böyle oluyor babaları yönlendirende de bu hainler zaten,

  3
  1
 10. Memleketi Bursa olması şart değil, önemli olan hak edeni değerlendirmek.
  Marifet; yeteneksiz zengin çocuğuna veya bürokrat yakınına futbolu öğretmeye çalışarak, ite kaka zorla topçu yapmak değil,yetenekli ama zengin olmayan,torpillsiz gençlere hak ediyorsa hakkını vermektir.
  Gerekirse altyapı hocaları da Bursalı olmayabilir, adam kayırma olmasın,torpil geçilmesin…
  Neticede (isim vermeye gerek yok herkes biliyor) nicelerini gördük Bursalı ama karaktersiz,vefasız;nicelerini gördük Bursalı değil ama karakterli ve vefalı!!!

 11. ‘AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER,demiş atalar.
  Merhum başkandan sonra gelen yönetimler maalesef gençlerinde,gelenlerinde tüm şehrinde akortunu bozdular.

  Açık ve net.Başkan ve yönetici diye seçilenler hain ise futbolcu gence ne diyebilirsin.

  TUĞBEY ‘den önce kaçırtılan,yok pahasına yangından mal kaçırı gibi(kamu hakkını gasp eden eşkiyalardan hayır bekledik maalesef)satan,çekini cebine koyan şahısları BURSA VİLAYETİNDEN SÜRGÜN ETMEK,BİR DAHA BU ŞEHRE SOKMAK ŞART.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu