Tribünler şov yaptı

Bursaspor’un Kayserispor karşısında aldığı galibiyette futbolcuların performansı kadar taraftarın kritik anda devreye girerek galibiyette büyük pay sahibi olması konuşuluyor.Tribünlerdeki boşluklar maç öncesi can sıksa da maçın başlarında stada gelen taraftarların takıma verdiği destek oldukça etkiliydi. Bu dakikalarda Teksas’ın yönetiminde futbolcular teşvik edilirken, oyunda temponun düşmesi ile tribünlerde de zaman zaman düşüşler yaşandı. Taraftarında motivasyonunu kaybetmesiyle birlikte skor tehlikeye girerken Maraton Paltformu ve Ünitimsah üyelerinin yer aldığı Maraton tribünü ayağa kalkarak bütün stadı takıma daha fazla desteğe davet etmesi, maçın kader anlarından biriydi. Bu davete uyan diğer tribünlerinde katılımı ile adeta gök gibi gürleyen yeşil beyazlı taraftarlar futbolcularını tekrar ateşlerken galibiyette büyük pay sahibi oldular.

Taraftarların bu desteği spor yazarları tarafından büyük övgü alırken sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Maçın kazanılmasında büyük katkı sağlayan bu desteğin diğer maçlarda daha da artıp maç içerinde yayılması gerektiği görüşünde de birleşildi. Yeşil beyazlı taraftarlar Kasımpaşa maçında stadı tam anlamıyla doldurup liderliğe yürüyen takımlarına layık bir tribün atmosferi oluşturmanın sözünü de veriyorlar…

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu