Tribün tehlikesi!

Yeni sezonda stadın solması için bir şeyler yapmalı.Tribün tehlikesi!

Yeni sezona bir aya yakın bir süre kaldı. Mahkemeler, cezaevi, transfer falan derken başka konuları unuttuk. En son şike bombaları ile Türk futbolu sarsıldı. O konuya bir- iki güne kadar değiniriz.

Bursaspor gündemindeki önemli ve taraftarları yakından ilgilendiren bir kombine meselesi ile devam edelim. Aslında geç kaldık ama dedim ya gündem çok yoğun.

Öncelikle 4 maç seyircisiz oynama, taraftarı heyecanlandıran transferlerin yine yapılamaması, Tribünün kilit isimlerinin cezaevinde olması bununla beraber muhtemelen önümüzdeki sezon spor müsabakalarından men olacakları ve taraftarlar üzerine yapılan psikolojik baskının devam etmesi, kombine satışlarını direk etkileyecektir. Bu nedenle bir şeyler yapılmazsa Atatürk Stadı’nı doldurmak gerçekten çok zor. Boş tribünlere oynayan bir kulübün imajı zedelenirken, futbolcuların maçlara konsantrasyonu, dolayısıyla hedefe yürüyüşü zorlaşır.

Bu konuda yapılması gerekenleri birkaç maddede özetleyebiliriz. Bahsedeceğimiz önlemlerin stadın dolması için gerekli olduğu kadar. Bursaspor seyirci profiline gelecekte olumlu anlamda katkı yapacağı da kesindir.

Bilet fiyatları…

Geçen sene bazı maçlarda uygulanan bilet fiyatları ile stadyumun dolma oranı iyi süzülüp buna göre bir fiyat politikası benimsenmeli.

Çocukların stada alınmaması…

 10 yaşından küçükler ‘yanlarında büyükleri varsa’ stada ücretsiz alınmalılar. Eğer bu sağlanamıyorsa ‘çocuk kombinesi’ çıkarılmalı. Bazı taraftarlar 2 çocuğuyla, hatta eşiyle maça geliyor, her birine ayrı ayrı kombine alamıyor, en azından aile indirimi, çocuk indirimi gibi bir formül üretilerek kolaylık sağlanmalı.

Çocuk tribünü…

Bu uygulama geçen sene nedense rafa kalktı.  Bu tribüne Bursa’nın değişik ilköğretim okullarından öğrenciler mutlaka getirilmeli. Sadece ekonomik seviyesi düşük öğrencilerin okuduğu okullardan değil, Zengin ailelerin çocuklarının okuduğu kolejlerden de çocuklar bu tribünde yer almalı. Böylece Bursasporluluk her kesime yayılmış olur. Bursasporluluk temellerinin stadyumda daha sağlam atıldığı unutulmamalı.

 Yeşil İnciler…

Tribüne renk karan, imajını değiştiren şampiyonluk senesinde uğur getirenYeşil İnciler’imiz geçen yıl tribünde yoktu. Numaralı, ve VIP  Tribün davetiyelerini  cömertçe dağıtan, Avrupa deplasmanlarına kulüp çalışanlarının yedi göbek sülalesini bile götürenler. Nedense geçen yıl İncilerimize sırt çevirmişler. Bu yanlıştan dönülmeli ve çoğu öğrenci olan bu kızlarımızın da şampiyonluk senesinde oldukları yerde maçları izlemeleri sağlanmalı.

 

Tarık Çapçı

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu