Tribün liderlerinden birlik mesajı

Bursaspor tribün liderlerinden ve Teksaslılar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, Mesut  Ulusoy (Duka), Maraton Grubu lideri Cenk Tunçbilek, Ünitimsah Grubu adına Tansel Işıkkent, Amigo Selim Kurtulan, Teksas tribün liderlerinden Enes Aydın ve Radikal Grubu adına Ceyhun Yıldırım Fenerbahçe maçı öncesi değerlendirmelerde bulundular.

Bursaspor tribün liderlerinden ve Teksaslılar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz “Bizler Fenerbahçe maçı için bilet fiyatlarının diğer Anadolu takımları seviyesinde tutulmasını yönetim kurulumuzdan istedik. Sağ olsunlar bizim bu tavsiyemizi dikkate aldılar. Timsah Arena’da bu hafta 35 Bin kişi gibi bir taraftarımızın olacağını düşünüyorum. Bizim yönetimden bilet politikasındaki tavsiyede bulunduğumuzda amacımız tribünlerin dolması için yapılan bir öneri değildi. Bizim beklentimiz tribünlerden uzak kalan, küsmüş ve yeniden kazanılması gereken 3500 – 4000 kişilik gerçek taraftarımızın da bu maça gelmesi adına olmuştur. Bizler tribünde takımımıza gerekli desteği, özellikle maçı kazandıracak desteği vereceğiz. Sahada da futbolcu kardeşlerimizden aynı özveriyi bekliyoruz. Biz taraftar olarak gerek tribünde, gerekse tribün dışında takımımıza destek olmayı sürdürüyoruz. Bu takımın desteğe ihtiyacı var. Ben devre arasında takviye yapılmadığı için ikinci devrenin çok zor olacağını düşünüyorum. Takımdaki kaliteli oyuncu eksikliğimiz var. Transfer konularına da girmek istemiyorum ama yönetim kurulunun bizden beklediği desteği bizler yöneticilerimizden takımımıza katkı konusunda göremiyoruz. Bu maç gerçekten çok önemli bir maç ve kazanmak zorundayız. Tribünlerde pankartlarımız hazırlanıyor. Genç kardeşlerimizin bu maç için özel sürprizleri olacak. Hayırlısıyla bu maçı kazanıp önümüze bakalım. Bizler tribünde o baskıyı ve galibiyet isteğimizi sahaya hissettireceğiz. Artık tüm iş futbolcularımızda” dedi.

Mesut  Ulusoy (Duka) konuşmasında “Bursaspor tribünlerinde bir bütünlük sağlanmalı. Bu takım bizim ve başka da Bursaspor yok. Kötü de yönetilse, kadro kalitesi de kötü olsa ne gidecek başka bir şehrimiz var. Nede sevebileceğimiz başka bir takım var. Elimizden geldiğince takımımızı destekleyeceğiz. Biz tribünden takımımızı destekleyelim sonuç hiç önemli değil. Sonuçlara göre Bursasporluluk yapmayalım. Ne olursa olsun Bursaspor bizimdir. Bütün tribün takımı canı gönülden destekleyelim. Sahada mücadeleyi görelim bize yeter. Bizim isteğimiz formanın hakkı verilsin. Formamız terletilsin bize yeter. Sahada bir şeyler görelim bize yeter.” diyerek tribünlerde tek ses olunması gerektiğini belirtti.

Maraton Grubu lideri Cenk Tunçbilek ise “Bu hafta tribünde tüm ağırlığımızı hissettireceğiz. Takımımıza destek olacağız. Maç öncesi ve maç içinde sürprizlerimiz olacak. Bu maçı kazanmaktan başka bir sonuç düşünmüyoruz. Bursaspor taraftarın bir maçı nasıl alacağını tüm Türkiye’ye yeniden göstereceğiz. Tüm Bursasporlu kardeşlerimizi Timsah Arena’ya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Teksas tribün liderlerinden Enes AydınBiz sahada agresif bir takım görmek istiyoruz.  Bizler tribünde sert ve agresif olacağız. Sahada da kazanmak isteyen Bursaspor forması giymiş oyuncular görmek istiyoruz. Maç içinde ezilen değil, saldıran ve isteyen bir oyuncular topluluğu görmek istiyoruz. Gerekirse açık oynasınlar, saldırsınlar 3-0 yenilsinler hiç sorun değil.  Biz formasını terletene, kazanmak için çalışana, emek verene her zaman hakkını veririz. Sahaya çıkıp tribünlere baksınlar. Arkalarında olan desteği görsünler. Sahada onlar işini yapsın biz tribünde gerekeni yapalım.” diyerek sözlerini bitirdi. 

Ünitimsah Grubu adına görüşlerini aktaran Tansel IşıkkentBizler Ünitimsah olarak bu maça hazırız. Tüm temsilciliklerimizden maça gelecek arkadaşlarımız var. Tribünde taraftar rekorunun kırılacağı bir maç bekliyoruz. Gerekli desteği her zamanki gibi takımımıza vereceğiz. Pankartlarımız hazır. Camiamızın bu zor döneminde bizler tribünde görevimizi yapacağız.” İfadeleriyle Ünitimsah olarak takıma deteğe devam edeceklerinin altını çizdi.

Amigo Selim Kurtulan ise yaptığı açıklamada “Tribünde üzerimize düşen görevi her zamanki gibi layıkıyla yapacağız. Bu maçta en az 30 Bin taraftar bekliyorum. Bursaspor’u gerçekten seven insanları kimsenin üzmeye hakkı yok. Bursasporlu futbolcu kardeşlerimizin de bu maçın bilincinde olduğunu biliyorum. Tüm Bursa’yı mutlu edecek bir skor alacaklarına inanıyorum.” dedi.

Radikal Grubu adına konuşan Ceyhun Yıldırım “Biz tribün olarak sahada istekli bir takım görmeyi arzuluyoruz. Kazanmak için her şeyini ortaya koyan bir takımımız olmalı. Tribün bu maç için özel olarak hazırlanıyor. Futbolcu kardeşlerimiz sahada elinden geleni yapsınlar. Bu maçı iyi oynayarak kazanalım.” diyerek takımdan galibiyet beklediklerini belirtti.

Röportajlar: Adnan Batır

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu