Tribün liderleri konuştu!

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında maç öncesi çıkan olaylar nedeni ile ertelenen Bursaspor – Beşiktaş karşılaşmasının ardından Bursaspor trübün lideri Selim Kurtulan ile Beşiktaş trübün lideri Harun Dulkara, Kanaltürk'te yayınlanan "Telegol" programına katılarak açıklamalarda bulundular.

 

Yayına ilk olarak bağlanan isim olan Bursaspor trübün lideri Selim Kurtulan şu açıklamalarda bulundu:

"Tüm Türkiye'nin bunu iyi bilmesini istiyorum. Bırakın Bursa'yı, bütün herkesin gözü Bursa'da, bu maçtaydı. Bu maçta olay çıkacağını 7 yaşındaki çocuk bile biliyordu. Biz Beşiktaş taraftarının Bursa'ya alınmamasını istedik. Trübün liderleri toplantıya gitti ve Beşiktaş seyircisi alınmasın dedi."

 

Program sunucusu Serhat Ulueren'in "İsteseydiniz siz bu olayları önleyemezmiydiniz?" sorusu üzerine üse Kurtulan şu açıklamalarda bulundu:

"Bu olayları 2000-2500 tane polis engelleyemedi, biz 4 tane trübün lideri nasıl engelleyeceğiz? Bizde böyle bir güç varmı? Bu olayları trübün liderleri yapmıyor."

Polis ile çatışan kişilerin polise neden taş attığının sorulması üzerine ise Selim Kurtulan, "Bizim aldığımız bilgileri göre o kişilerin amacı Beşiktaş taraftarını stada sokmamaktı. Orada bir tane teksas grubundan üye göremezsiniz. Burdan şunu da söylemek istiyorum. Bu hafta Bursa'da gerçekten güvenlik toplantısı olmadı. Bunu burada söylemek istiyorum. Bu hafta bizim ile hiç kimse konuşmadı" şeklinde konuştu.

 

Selim Kurtulan'ın açıklamalarının ardından yayına Beşiktaş trübünü lideri Harun Dulkara bağlandı.

"BİZE KUMPAS YAPACAKLARDI"

Harun Dulkara yaptığı açıklamada, "Selim abiyi ben tanırım, o da beni tanır. Kendisi eski bir Beşiktaşlıdır. Burda bizim hiçbir günahımız yok diyor ama biz kendi aralarından bize karşı kumpas yapacakları şeklinde duyumlar alıyoruz. Polis arkadaşlarımızı oraya bilerek sokmadı, doğru yaptı. Polisin başına gelenler bizim başımıza gelecekti. Bursa taraftarı burada masum deği. Beşiktaş camiası büyük bir camia. 10 senedir küme düşme olayını bahane ederek Beşiktaş'ın üzerine geliyorlar" şeklinde konuştu.

ŞİKE SUÇLAMASI!

Harun Dulkara'nın açıklamalarının ardından tekrar söze giren Bursaspor trübün lideri Selim Kurtulan ise, "Harun burda olanlara laf ediyorsun, orda(İstanbul'da) 6-7 kişinin yaptıklarının organizasyon değişmiş gibi konuşuyorsun. İnanın Bursa taraftarının Beşiktaş dışında kimse ile sorunu olmadı. Beşiktaş camiası şike yaparsa, Bursa haklıdır. Bunları biz söylemedik, kendi spor yazarları rahmetli Kazım Kanat söyledi. BUnlar siz neden söylemiyorsunuz ki? Biz Bursa'da 17 takıma kahvaltı veriyoruz. Bir tek Beşiktaş'a vermiyoruz. Aynaya bakıp sorgulayacaklar Bursa'nın neden sadece Beşiktaş ile sorunu var diye" dedi.

 

                                                                                   Kaynak:Sporx 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu