Tribün desteği şart

Taraftarlar da takımın oyunun bir an önce düzelmesini bekliyor.

Bursaspor‘un yeniden Süper Lig‘deki yerini alması için sabırsızlanan taraftarlar, ilerleyen haftalarda korkulu rüya görmek istemiyor. Ancak takımın sahadaki oyununu beğenmeyen taraftarların, içerideki maçlarda tribünleri yeteri kadar doldurmadığı da bir gerçek.

Süper Lig hedefiyle çıkılan bu yolda taraftarlar da takıma daha fazla destek vermeli. Özellikle iç saha maçlarında tribünleri daha fazla doldurarak rakiplere korku salmaları ve takımın yalnız olmadığını göstermeleri gerekiyor.

45 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben Bursalı olmamama rağmen sempatim nedeniyle izliyorum. Son günlerde Hocaya yüklenmeleri görüyorum. Tarafsız gözle bakılınca gençlerle çıkılan ilk maçtan bugüne kadar gelinen seviye başarıdır. Bu lig çok kaliteli oyunculara sahip. Bir yere kadar başediyorsunuz. Ondan sonra kışisel başarılar karşısında yetersiz kalıyorsunuz. En büýük eksikliğiniz gol yolları. Aynı durum Karagümrük içinde sözkonusu. Herşeye rağmen kenetlenmeye devam edin. Bursaya bu yakışır. Gençler tecrübe kazanınca üzüntüler bitecek.

  60
  2
  1. @Nejat İşsever yorumuna yanıt olarak

   Bazı konulara katıldığım gibi bazıları na da katılmıyorum. Bu taraftar futboldan anlıyor ve geleceği görüyor. 3 sene öncesi den başlayan düşüşe malesef tüm bursa sessiz kaldı taraftar uyarmasina Rağmen, sonuç küme düşmek. Is te bunları bilen Bursaspor taraftarı geleceği görüyor ve bu oyunla superlige çıkmanın hayal olduğunu görüyor ve gerekli uyarıları yapıyor fakat bu uyarılara gene hoca ve yönetim değer vermiyor. Bizim bu sene mutlaka çıkmamız lazım yoksa bu borçla Eskişehir’in durumuna düşeriz.

   12
   4
   1. @Metin yorumuna yanıt olarak

    fotoğraftaki pankarta bakarmısınız?
    ”ölüm olsa bile farketmez!” miş.
    ne ölümü kardeşim?
    küfür etme, ettirme.
    yabancı madde atma, attırma,
    ceza alma, aldırtma yeter.

  2. @Nejat İşsever yorumuna yanıt olarak

   Bir çok Bursaspor taraftarının anlatmaya çalışıp sonucunda anlamak istemeyenler tarafından hain ilan edildiği bir ortamda,durumu tarafsız bir gözle net bir şekilde anlatmışsın.Son zamanlarda sitede okuduğum en güzel yorum. Teşekkürler.

   20
   1. @..yorum yorumuna yanıt olarak

    Evet arkadaş çok güzel konuşmuş ama Bursaspor olarak bizim bu sene zaman kaybetme lüksümüz yok bu sene çıkamazsak Bursaspor diye bir kulüp kalmayacak… O yüzden çok geç olmadan kan değişikliği şart…

    6
    7
  3. @Nejat İşsever yorumuna yanıt olarak

   1- sevgili kardeşim, bu ülkede medya sonuç odaklı, taraftar sabırsız.
   2- bu oran bursa da çok daha fazla.
   3- insanlar nedense gücün yanında yer almak, kendisini o gücün bir parçası olarak görmek istiyor.
   4- trabzon ve Eskişehir dışında büyütülmüşlerin taraftarı her yerde fazla çıkıyor.
   5- bu durum görsel ve yazılı basının yarattığı algının sonucu. ne yazık ki ülkenin her yerinde yeni doğan bir bebeğin kulağına kendi isminden önce gs, fb, bjk kulüplri fısıldanıyor.
   6- bu anlayışın yıkılması lazım. bunun için, SPORTİF ve KENTLİLİK BİLİNCİ, yani kısaca EĞİTİM şart…

   gelelim bize. başka kulüpleri bilemem ama bizim yapmamız gerekenler maddeler halinde şöyle.
   a- öncelikle kurumsallaşma ve yeniden yapılanma hedefi konmalı.
   b- bunun için kısa ve uzun vadeli planlama yapılmalı.
   c- kısa vadede öncelik ligde tutunma, ama gelirse de şampiyonluk neden olmasın.
   d- uzun vade de (bu en az 4-5 seneyi bulur) alt yapı ağırlıklı bir kadronun geleceğe hazırlanması.
   e- medya ve taraftar guruplarının bu projeye kayıtsız şartsız destek verip kulübün yanında yer alması.

   sonuçta camianın 5 yıllık bir sabrının sonunda, belki de kulübün gelecek 155 yılı kurtulacak.
   bu asla küçülme ve geri adım olarak algılanmamalı.
   bu yüksek ya da uzun atlamacı bir atletin daha iyi derece için 10-15 metre geriye gitmesi gibi düşünülmeli.

   dediklerim gerçekleşir mi? keşke ama, mevcut yerel medya ve tribün profili ile hiç sanmıyorum.
   çünkü yorumumun başında da dediğim gibi, EĞİTİM ŞART…

   22
   1
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Yıllardır ben de aynı şeyleri çevremdekilere anlatıyorum, ama belirttiğiniz gibi sonu hep eğitime bağlanıyor, o da ülkemizde pek yok.

   2. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Bunların yapılmasının şart oplduğunu hepimiz hem fikiriz lakin bunun oluşmasını bu rant da payını alan başkanından ,tirbüne,futbolcusundan menejerine kimse istemez burada sevgi nin bitmesini yerine bahis in alması da etken futbolcusundan menmejerine tirbüncüsüde buna etken iş kumar a girdi yolsuzluk dolu futbolumuzda burda herkes 3 maymunu oynuyor kimi siyassi etkisini öne sürüyor kimi kulüp ü ele geçirmek istiyor

 2. Taraftar destek verecek ve evimizdeki bütün maçları kazanarak süper lige çıkacağız. Yoksa bu korkak hoca deplasmanda ancak 1 puan kazanır ve süper lige çıkamayız. Hocaya ve yönetime kızıp maçlara gelmemek olmaz. Sonuçta olan bize olur. Bu hoca gol atıp 40-45 dakka üstüne yatmaya çalışan korkak futbol oynatan bir hoca. deplasmandan galibiyet çıkarmak çok zor bu hocayla

  27
  7
 3. Bu fiyatlara bırakın ptt liginde süper ligde bile taraftar bulamazsın dua edelimde her koşulda iyi günde özellikle kötü günde 15 bine yakın cefakar vefakar Allah onlardan bin kere razı olsun taraftarımız varda geliyorlar yönetim özellikle bu cefakar taraftara biletlerde özel fiyat uygulaması yapılması lazım örneğin sürekli maçlara gelenler ve öğrenciler için %50 fiyat indirimi uygulanabilir bu işlere biraz kafa yormak lazım sonuçta 45 binlik stadımız var ne kadar çok taraftar gelirse marka değerimiz o kadar artar storda satışlar patlar daha yazacak çok şey var sadece biraz kafa yormak gerekiyor.

  20
  4
  1. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   Neden geliyim iç saha maçlarına deplasman biletleri çıkar klüp amigolara verir biletleri sonra millet bilet bulamaz herkes hakkıyla alsın kardeşim biletini adeletsizliğin olduğu yerde işim olmaz storeden aldığım ürünlerle o amigoların yanındaki beleşcilerden emin olun daha cok destek oluyom ben ve benim gibiler bilet beleş forma beleş yeme içme beleş sonra niye taraftar gelmiyor gelmesin tvden izlesin

  2. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, ne acıdır ki bursasporun gelir kalemlerinde ”tribün geliri!” diye bir şey yoktur.
   oradan gelen paralar zaten cezalara gidiyor.
   evet nicelik olarak, diğer takımlara göre tribünde bir fazlalığımız var ama nitelik olarak sıfırız.
   nasılsa bu şehirde o koca stadı dolduracak sayıda Bursasporlu kalmadı. bence yeni Bursasporlular kazandırma ve seviyenin yükselmesi adına.
   ”bilet yada kombinesi olana eş, çocuk, ana, baba bedava olsun”

   11
  3. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   Bak sen %50 indirim sağlansınmış ! Alışmışsınız çorbaya beleşe fiyatlara yüksek diyorsunuz bu kulübün ne geliri var !? İflas bayrağını çekmişiz haberiniz yok ! Kral çıplak hala farkında değilsiniz ! Bırakında stad geliri sağlansın da hiç değilse masraflar çıksın o da çıkarsa ! Beyler bu kafayla bir yere varamayız !

   14
   11
    1. @ünitimsah yorumuna yanıt olarak

     Şu ali tay’ ı başkan seçtiniz ya milletin ahı var üstünüzde en son siz konuşun ! Hala sinyal peşindesiniz !? Gelmesin kardeşim 10 kişi yerine 20 kişi gelmesin adam akıllı ahlaklı kemik taraftar gelsin az olsun öz olsun ! Şenol güneş dönemini hatırlayın ?!

    2. @ünitimsah yorumuna yanıt olarak

     hocam siz yorum yapmayın ya siz önce yaptığınız hatadan dolayı çıkıp özür dileyin. başkanlarınız ali ay zamanında nasıl yan yana dolastıklarını unutmadık. üyeniz olan görkem akbaşı unutmadık. bence siz hiç konuşmayın yorum yapmayın

    3. @ünitimsah yorumuna yanıt olarak

     Bursaspor’ u seven destekleyen zaten 3′ e 5′ e bakmadan geliyor ! Mevcut fiyatlardan herkes gelsin o zaman ! Çok mu pahalı 20-25 TL ? Sigara 18 lira ya yapmayın ! Maça gelmeyin bilet almayın kombine almayın forma almayın SMS atmayın ! Hem cam kenarı hem fadimenin yanı bırakın artık bu sinyalciliği kulüp elden gidiyor ! Başka Bursaspor yok !?

     9
     5
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Benim yazdıklarımı beleşçiliğe çorbacılığa nasıl bağladın çok merak ediyorum. 45 yaşındayım ben 100 tl de olsa bilet alabilirim hiç sıkıntı yok ancaaakkkk bir baba düşünkü iki veya üç çocuğu var maddiyat yüzünden maçlara çocuklarını getiremiyor öğrenci kardeşlerimizde sıkıntı içerisinde babaları para verirse gelebilirler stadımızın kapatise cok yüksek bu kafa ile devam edersek hiç bir zaman dolduramayacağız kaldı ki Bursasporumuz taraftar yüzünden batmadıki suçlusu biz olalım.

    8
    1
   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    senin tuzun galiba ondan olabilirmi? kesin maçlara bedava giriyorsun dur iki veya üç tane çocuğu olan bir babayı düşünsene bu baba evlatlarını maçlara getiremezse nasıl Bursaspor sevgisini aşılayacak çocuklarına öğrenci olan birine hangi baba en düşük al şu 50 tl yi de maçlara git der veya kaç kişi der Bursaspor batmışmış battıysa taraftarmı batırdı Bursasporu nasıl bir bakış açısı bu

    8
    2
    1. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

     Tuzum kuru değil üstad öyle olsa emin ol burada çorbacılara karşı Bursaspor’ u savunmam içine ettiler koskoca şampiyon kulübün ! Kendi yağınla kavrulan sıradan vatandaşız biz de !

     1
     1
    2. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

     Ben emekli biriyim,torunuma 3-4 yıldır kombine ve forma vs alıyorum.Bu sene 12 yaşında.Ümraniye maçından sonra kombinesini makasla kesmiş.Beni küfür öğrenmem içinmi Bursaspor’lu yaptın dede diyor.Yerin dibine girdim.Bizler gençlerimizi yanlız maddi imkânsızlıktan dolayı stadlara getirmiyoruz değiliz.Herkes stada küfürler ederek stres atmaya şamata yapmaya gelmiyor.Dolayısıyle çok kişi maddiyattan dolayı değilde,seyircinin gittikçe play-of ruhundan uzaklaştığı için maçlara gelmiyor.Biz şamiyon olduğumuz yıl böylemiydik.

     14
     1
   3. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser bilet fiyatlarını yarı yarıya indirseler iyi olur.
    Stada gelen taraftar sayısı iki katına çıkar ve gelir açısından bir kayıp olmaz.
    Bir yerden bu seyirciyi hareketlendirip canlandırmanın yolunu bulmamız gerekiyor.
    Zaten kulübün finansal yapısı tribün gelirleri ile düzelecek durumda değil.
    Ancak superlige cikabilirsek biraz da olsa duzelebilir.
    Çıkış paraları ve galibiyet hak edişleri ile bir nebze olabilir.
    Bir şekilde taraftar baskısını yeniden kurmamız gerekiyor.
    Başka türlü iç sahada üç puanı artık zor alırız.
    Bursaspor umuz git gide yalnızları oynamaya başladı.
    Bilet fiyatları yaşadığımız ekonomik kriz sebebiyle insanlara zor geliyor.
    Hep diyoruz ya iki paket sigarayı az için iki şişe bira icmeyiverin diye.
    Bakıyorum da çevredeki insanlar zaten ucuza açıkta satılan kalitesiz sigaralara dönmüşler.
    Yakında açıkta satılan ucuz bira da çıkarsa hiç şaşmam.
    Yapacak birşey yok.
    Her şey ateş pahası.
    Taraftarların stada gelemeyişi haklı sebeplere dayanıyor.
    Ben bile az kalsın Digitürk te ki Bursaspor paketini kapatacaktim.
    Neyse ki indirim yaptılar devam ediyorum.
    Zaten şehir dışında yaşıyorum.
    Tamamen Bursaspor suz kalacaktık ailecek.
    Özet olarak seyirciyi tribüne çekebilmek için her şey yapılmalıdır.

    10
    2
     1. @murata yorumuna yanıt olarak

      Yayıncı kuruluşta aynısını söyledi.
      Bursaspor paketini iptal edersem bir daha aynı paket olmuyormuş.
      Mecburen şampiyonlar paketi alıp Kocaköy ün takımlarını da seyredecekmisiz.
      Sırf öyle olmasın diye iptal etmedim. Şimdi 81 den izliyoruz.

    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     Ben diyorum ki; Geçen sene bir maçta fiat indirimine gidildi,o maçta ancak 2-3 bin seyirci farkı pldu.Ama o maçta taraftarın takıma aldırdığı para cezasını bu 2-3bin kişiden elde edilen gelir karşılamadı.Onun için bilet fiatlarını çok görenler dijitürke abone olup evde çekirdek çıtlayarak maçları seyretsinler.Ancak belli bir miktar (o da kombinelerde) öğrenci indirimi yapılıtsa bu kabul görebilir.Aksi takdirde bu yönetımin zorda olan durumu daha da zora girer.

     1
     3
    2. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     Şükür demek istediğimi anlayan biri çıktı teşekkür ediyorum sana kardeşim. ben yeni nesilin nasıl Bursasporlu olacaklarının derdindeyim her şey para değil gerekirse genç nesillere bilet fiyatlarını çok cuzi 5 tl gibi bir rakama satacaksın bu gençlere Bursaspor sevgisini ancak statyuma çekerek aşılayabiliriz bunun başkada hiç bir yolu yok hepimiz bu şekilde Bursasporlu olmadıkmı hangimiz çocukluğumuzda maçlara bilet alarak girdik hiçbirimiz şu anda biletsiz girme gibi bir şey söz konusu değil ne yapmalıyız varmı bir fikri olan.

 4. Taraftar desteği mi ? Bir maç kötü oynadı diye 2 hafta önce göklere çıkardığı oyuncusunu ıslıklayan taraftar desteği mi ?
  Bursaspor taraftarı ne yazık ki olumsuz etki ediyor.
  Sizin başınızda duran müdürün sürekli size baskı yaptığını düşünün. Verimli çalışabilir misiniz ?
  Futbolcuların da ayakları titriyor hata yapıcağım diye. Bunlar nasıl verimli olabilirler ?
  herkesin söylediği gibi düşmemizin %70 i ne yazık ki taraftardır.
  Okuyamıyoruz sahayı 1 hafta önce söylediğimize kendimiz inanmıyoruz. Sakin kalmayı öğrenmeliyiz.

  15
  8
 5. Adamlar 3 top yapamiyor ayaginda topu tutamiyor tiribun destegi ⁉ taraftar daha ne yapsin adamlar deplasmanda bile varlar ….

  11
 6. sonra çık taraftar olarak takımı eleştir, saçma sapan yorum yap. bedavacı taraftar olduğumuz o kadar çok belliki, kulubün bu halleri düşmesinin baş mimarıda taraftardır. İşine geldiği zaman tepki göster Ali tay ve ekibi kişilere sus pus ol, altepeye sus pus ol, ama batalla ile haruna yumruk at saldır. Bumu taraftar veya gecen seneki ve bu seneki maçlarda doğru düzgün hakem ve rakip üstünde ne bir baskı kur nede takımını ateşleyecek şekilde bağır. büyük taraftarız diyoruz kaç bin kişiye oynuyoruz. Yeniden zirveye derken bu şekildemi kulübe sahip çıkacağız. Bakın eskişehire gecen sene tüm zorluğu rağman takımı ligde tuttular. şimdi futbolcu primlerini kendi çeplerinden toplayarak ödesinler. Ya bolu taraftarı 4.000 kişi bile yoktu takımı resmen ateşlediler futbolcuları uyandırdılar ve hakeme baskı yapıp penaltı aldılar. Balıkesir maçında taraftar resmen uyudu nerde o takımı atağı kaldıran taraftar. bi eskişehir maçına bakın nasıl takımı ateşliyolar. Bizim doğru düzgün bestemiz yok. bağıramıyoruz saçma sapan besteler ile takımı uyutuyoruz. Hakeme baskı göremiyorum. rakibe baskı göremiyorum. Bir avuç Balıkesir taraftarı bile ciddi şekilde stadda seslerini duyurdular.

  11
  2
 7. Bırakın artık taraftar üzerinden prim yapmayı. Bu futbola herhafta 15 bşne yakın taraftar geliyor, bütün deplasmanlar full sen futbol oynayacaksınki taraftar gelicek. Biz yinede bu ülkede standartların üzerindeyiz taraftar olarak. Kaç yıldır bunca yaşanan olumsuzluklara rağmen

  11
  1
 8. Şu taraftara 3 senedir ne çektirdiniz be sabir taşı olsa çatlardı ortadan artık sabır beklemeyin bizden net..

  10
  1
 9. Bizim taraftarlar hem ucuz olsun hem de cam kenarı diyorlar.
  Geçen yıl ortalama seyirci yirmi bin.
  Bu yıl ise ancak on bin olur.
  Görüleceği gibi taraftar takımı terk etmiş durumda.
  Bunun sebepleri iyice bir incelenirse gider gider ekonomik krize ve pahalı hayat şartlarına dayanır bence.
  Bir de başarısız geçen son yıllar da buna etkendir.
  Bu aşamada yapılması gereken ilk şey
  derhal fiyat indirimine gitmektir.
  Kulübün bu konuda pek kaybı olmaz.
  Bilet fiyatlarını yarıya indirip seyircinin vereceği tepki ölçülmelidir.
  Gelen taraftar sayısı iki katına çıkıyorsa ki çıkacaktır o zaman indirim amacına ulaşmış sayılır.
  Bu durumda kulübün kasasına giren meblağ da değişmeyecektir.
  Ayrıca bu taraftar uyanacaksa yönetimin sayesinde uyanacaktir.
  Bu da ilk hafta iç saha maçında yapılacak indirimle başlayabilir.
  Ardından şimdiden çok iyi bir sol kanat oyuncusu ile anlaşılırsa itici güç olacaktır.
  Teknik ekip değişikliği olur olmaz onu da zaman gösterecektir.
  Yalnız taraftarın maçlara gelmeyisinin bir sebebi de oynanan oyundan hoşnut olmaması olabilir.
  Bu da çalıştırıcıların sorunudur.
  Bir başka etkende bizlere unutturulan bir konudur.
  ŞAMPİYON BURSASPOR.

 10. Hocanın kararları çok yanlış evet kendini takımdan üstte görmeye başladı sanki ama taraftarımızda taraftar değil kardeşim osmanlı akhisar erzurum maçlarından sonra bu taraftardı hocayı morinho yapan helal olsun hocaya zeki hoca oyunu okudu diye gazlaya gazlaya şimdi kalkmış gönderin bunu beraberliğe yatıyor falan bizim taraftarımız hain kardesim ertuğrul sağlam bile ağlayarak gitti siz düşünün

  5
  1
 11. ŞİMDİ SALLAMA ZAMANI DEĞİL SINIRSIZDESTEK VE MORAL VERME ZAMANI BU TAKIM BURSANIN VE BURSASPORLULARIN KİMSENİN BUNA HAKKI YOK DEVRE SONUNDA DURUMUMUZU GÖRÜR ONA GÖRE TEDBİR ALINIR

  3
  2
 12. arkadaşım neyi destekleyeceğim, ortada bir takım mı var, oynanan futbol mu var neyi destekleyeceğiz, aldığım kombineye yazık !

  2
  1
 13. BU YÖNETİMLE BU HOCAYLA SÜPER LİG HAYAL ADAMIN FUTBOL ZEKÂSI YOK TRANSFERLER HEPSİ ÇÖP BUNLARLAMI SÜPERLIGE YÜKSELTECEĞİZ İNANMIYORUM

 14. Ben kendimce bir karar aldım ,yalçın koşukavak bu takımın başında olduğu sürece maçlara gitmiyeceğim. Şimdi bazıları eksileyecek sen Bursasporlu değilsin gelme diyecekler. Ne derlerse desinler umurumda değil bu benim kararım. Neden derseniz? . En son balıkesir maçına gittim Bursaspor kazanmak için ne yaptı ? Kocaman bir hiç. Bolu maçının ilk yarısında kazanmak için ne yaptı ? Gene kocaman bir hiç. Peki ikinci yarı golü attıktan sonra golü yemek için ne yaptı? Resmen rakibe allı pullu davetiye çıkardı. Ben futbolculara kızmıyorum ama takımı yöneten resmen takımı sabote ediyor. Sosyal medyaya bakıyorum taraftarların söylediklerinin yüzde yüzünü bırak yüzde ellisini yapsa bu takım açık ara şampiyon olur. Ya ben her maçını kazanmasını beklemiyorum, kazanmaya oynayan bir Bursaspor istiyorum çok şey mi istiyorum. Neymiş transferler son hafta yapılmış 11 hafta geçti kardeşim. Yok bu lig farklıymış, geçiniz. Mahalle takımlarına yenilmesi hatta ezilmesi YÜREĞİMİ YAKIYOR İÇİMİ SIZLATIYOR kardeşim.

 15. Tabiki taraftar desteği şart bolu deplasmanına gittim.inanin utandım bileti olmadığı halde girmeye çalışan.turnikeden iki kişi geçmeye çalışırken uyaran polise küfür eden..ayıp ayıp Bursaspor’a yakışmıyor..taraftar olmak herşeyi yaparım anlamına gelmez

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu