Transferler neden olmuyor?

Enbursa.com Spor Müdürü Barış Yalım’ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor’da transfer krizi yaşanıyor. Camiada yine karabulutlar dolaşmaya başladı.

Adı Bursaspor’la geçen futbolcuların bir bir, “O transfer de olmuyor” haberleri gündeme düşüyor.

Bu elbette büyük bir sıkıntı. Başkan Ali Ay da, Samet Aybaba da, taraftar da, durumdan oldukça memnuniyetsiz.

Peki bu transferler neden olmuyor?

Öncelikle Montpellier’de forma giyen Giovanni Sio ile başlayalım. Fransız kulübü kesinlikle Jires Kembo’yu istemediğini söylemiş. Sio da, ‘Yıllık 2 milyon 500 bin Euro isterim, aşağısına gelmem’ demiş.

Bu rakamlar elbette transferin gerçekleşmemesinde en büyük etken. Ancak neden bu kadar uzadı bu durum, ben de anlamış değilim.

Bursaspor Kulübü’ndeki en büyük handikap bu.

Yavaşlık…

Nokta atışı atamamasıyla ün salan yönetimin, bu sezon farklı işler yapmasını herkes bekliyor.Ama maalesef işler yine ters gidiyor.

“Maddi anlamdaki sıkıntı yine el kol bağlıyor” deniyor. Ama ben buna artık inanmıyorum açıkçası…

Neyse, gelelim Stefano Okaka transferine. Biliyorsunuz kulüp, Mbokani ve Lagner Loveolmayınca bu futbolcuya yönelmişti. Ama o da olmadı. Sebebi; para.

O da, ‘Yıllık 2 milyon Euro’dan aşağıya gelmem’demiş. Bursaspor’un bir futbolcuya yıllık milyon Euro vermesi imkansız.

Okaka’nın bu isteğine karşılık veremeyen Bursaspor,  İngiliz kulübü ile para dahi konuşamadan bu transferi de noktalamış.

Nitekim, parasal sorunlar transferlerin önünü tıkıyor. Ancak sormazlar mı, ‘Premier Lig’den adamı 200 bin Euro’ya mı alacaksınız?’ diye, o da ayrı mesele.

İstenilen adamların maliyetinin yüksek olacağını herkes biliyor.

Para sıkıntısı çeken kulüp, arayışlarını farklı bir tarzda sürdürmez mi?

Kimsenin göremediği özel yetenekleri tespit edip görüşmeler yapmaz mı?

‘Porto gibi olacağız’ dendi, 10 yaşındaki çocuğun bile bildiği isimlerle transfer girişimlerinde bulunulup, ‘Bu adam pahalıymış’ denilerek transferlerden vazgeçildi.

Şaka gibi.

Bu arada ligin başlamasına 22-23 gün kaldı. Aman dikkat

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yahu olmayacakları zaten belli bu yönetimi tanıyan bilen herkes bundan emindi… Ali ay stad ismini satamaz… bırakın stad ismini forma sponsorluğunu bile satamaz… Sizin milyar dolarlık şirketiniz olsa Reklam verir misiniz Sponsor olurmusunuz Ali Ay’ın başkan olduğu kulübe ? Adamın hayatı yalan…. 2 haftaya 100 milyon gelecek…. Stad yeni sezona bitiyor… Stad çevresindeki duvarlar kalkıyor… Dükkanlar ile ilgili bir firma ile anlaştık toptan satıcaz… Kale arkasında koltuklar kalkıyor… Deplasman tribünü yeri değişiyor…. Yani daha sayayım mı ? Bu kadar şeyin üstüne hala daha bu yönetime inanan güvenen varsa bence sorun kendisindedir… Peki ne olacak ? Giderler yasin öztekin’i alırlar ( delarge gibi olur ) Trabzon’un göndermeye çalıştığı Olcay’ı alırlar onun içinde Titi ‘yi verirler U( olcay’da aynı yusuf erdoğan ) Titi yerine vukoviç gelir… Harun falan uygun rakama gider onun yerinede geçmişi parlak bugünü patlak bi isim getirirler musa sow gibi ( oradada patlarız ) bu kadro ile yeni sezona girilir… Bu yani bu yönetimin yapabileceği bu… fazlasını beklemeyin kendinizi üzmeyin geçmişte ne yaptıysa aynılarını yapacak fazlasını yapamaz çünkü kapasite yok…..

  86
  8
 2. VAR MISINIZ GİDELİM ÖZLÜCEYE ŞUNU İSTİFAYA ÇAĞIRALIM HOŞ O ONADA GELMEZ YİNE DURUR O KOLTUKTA DA GELİN BURSASPORLULAR VE BURSALILAR ŞU KAMP SÜRECİ BİTSİN ÖZLÜCEYİ BASALIM ŞUNU İSTİFAYA ÇAĞIRALIM HADİYİN KİMLER BENLE?!?!?!?

  33
  9
  1. @BSSK yorumuna yanıt olarak

   Zaten kamp dönüşünden sonraki gün sanırım 13:00’te istifa daveti olacak? Futbolcuların moralini düşürmemek için kamptan sonraki gün sadece yönetim aleyhine bir hareket yapılmalı. Bursaspor bu şekilde yönetilmeyi kesinlikle hak etmiyor. Yıllarını bu güzel kulübe ve bu güzel şehre vermiş olan insanlar artık seslerini çıkartmamak için zor duruyor. Şampiyonluk üzerinden geçen 8 yılda, özellikle rahmetli başka İbrahim Yazıcı’nın Hakkın rahmetine kavuşmasından sonra başlayan bu kötü gidişe hep sabırla yaklaşıldığını belirtiyor insanlar. Düşme tehlikesi bir kere yaşandı ve Ali Ay’a bir kredi daha verildi. Bunu şehrin ileri gelenleri, eskileri böyle düşündüler. Belki ders çıkarılır ve böyle bir büyüklük göstererek belki faydalı olunur dediler. Ancak geçen seneki performansın ardından yeni sezona böyle hazırlıksız ve beceriksiz bir başlangıç yapılması sanırım bu Özlüce organizasyonu için bardağı taşıran son damla oldu. Kamp dönüşü böyle bir istifa çağrısının yapılması beklenen bir durum. Olabilir.

   12
   8
  2. @BSSK yorumuna yanıt olarak

   1- bence tam tersini yapalım. hemen gidip birer tane kombine alalım.
   2- bozuk tv gibi olduk. ses (sosyal medyada atıp-tutmak) var, görüntü (tribünler boş) yok.
   3- ”transferler neden olmuyor!?.” un cevabı çok basit. KULÜBÜN MARKA DEĞERİ YERLERDE SÜRÜNÜYOR!..
   4- medya ve taraftar yönetimi cezalandırdığını sanıyor, ancak gerçekte cezalandırdığı Bursaspor kulübü.
   5- medya ve taraftar nicelik olarak var gibi görünse de nitelik olarak neredeyse hiç yok.
   6- medya ve taraftar kulüp üzerinde tam bir baskı unsuru.
   7- buna sebep olanlar sanılanın aksine sırasıyla şöyle. TARAFTAR >>> YEREL MEDYA >>> YÖNETİM.
   8- medya ve taraftar profili değişmeden yönetimlerin başarısı, ya da kaliteli/donanımlı/deneyimli yönetici beklentileri tam bir hayal. hatta imkansız.
   9- bu bir tabiat kanunudur. balık nasıl karada yaşayamazsa, bursa da yaratılan kaos ortamında da,
   a- HİÇ BİR YÖNETİCİNİN!..
   b- HİÇ BİR TEKNİK ADAMIN!..
   c- HİÇ BİR FUTBOLCUNUN!.. başarılı olma, başka bir ifade ile yaşama şansı yok…
   10- söyleyeceklerim bundan ibaret hakim bey. verilecek cezaya razıyım.” (+) ya da (-)”

   15
   20
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Bursasporumuzun üzerinden siyaset elini çekmedikçe taraftar olarak ben kendi adıma yokum.
    neden mi?
    spor ve sanat toplumun birleştirici unsurlarıdır.tribünde birlikte sevindiğin,birlikte üzüldüğün insanın inancı,milliyeti,siyasi görüşüne bakmazsın,taşıdığı renklere bakarsın.eğer spora siyaset girerse-şekilde görüldüğü gibi-taraftar bölünür ve itici gücünü kaybeder.siyasetin bulaştığı sporun toplumsal barışa bir katkısı olmaz.
    küme düşmeden bu tasalluttan kurtulabilsek keşke

    8
    8
 3. kulüpte bir allahın transferini becerecek bir personel olmadığı için uzamıştır ?,pazardan patates alamicak adamları yönetici yaparsan olacağı budur ?,duyuyorsunuz demi 1060?? bu sizin eseriniz,eserinizle gurur duyun

  12
  4
 4. Arkadaşlar sizede oluyomu ? Başkanım demek istiyorum ama yok icimden gelmiyo hiç bi güzel düşüneyim diyom bu hafta olur transfer bu sefer bu adam basarir diyom en fazla 2 dk sonra sinirleniyorum yine bir cacık olmaz diyorum garip .İyi niyetinden şüpem yok ama parasız ancak aramakla kaynak bulmakla olur sen oraya buraya antrenör yollamadan bilindik adamlara gidersen senin zamanında ödediğin paralari bilerek yüksek istiyor nasılsa öder en kötü dava ederim falan diye düşünüyor zaten onadsm oynamaya degil yatmaya geliyor aman abi afrika kıtasından oyuncu almayın git Norveç e bak danimarkaya bak isveçe bak size işinizi biz ögreticek değiliz he dersen ki para yok nasıl gidip araştırcaz ? Banane kardeşim ben kombinemi formami alip biyerimi yırtana kadar destekliyorsam onuda sen çözümü bulacan bulamiyosan tekrar aday olup seçilmicen .

  10
  2
 5. Arkadaş siz demediniz mi Kembo takasını Montpellier önerdi diye? Oyuncu 1 milyon kazanıyor aradaki 250 bin euro fark yüzünden görüşmeler sürüyor diye? Şimdi hem takım Kemboyu istemiyor hem oyuncu 2 buçuk m para istiyor he? Bana Barış Yalım biraz sallıyor gibi geldi ama hayırlısı.

  7
  5
 6. ARKADAŞLAR ALİ AY’A YÜKLENİYORUZ DA ONUN KUKLA OLDUĞUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? BU KADAR VER YANSINA KARŞI BU ADAM YİNE BU SEÇİMİ KAZANABİLİR MİYDİ? KAZAN DI VE BAŞKAN OLDU DEMEK Kİ BİZİM TARAFTAR İÇİNDE DE ÇOK KUKLA VAR.. HADDİM OLMAYARAK YAZIYORUM AMA KUSURA BAKMAYIN… GERÇEK BURSA SPOR TARAFTARINA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM.. KUKLALAR KUKLA OLMAYA DEVAM ETSİN.

  7
  3
 7. Olsun 1063 kişinin menfaatleri ali ayla aynı olmasaydı bu durumda olmazdık..1063 kişinin kulakları nasıl çınlıyordur gerçekten merak ediyorum

  4
  1
 8. Santrafor necid bence iyi adam ama adamı çok koşturmayacaksın iki hızlı kanatla top getir necid ceza sahası içinde son vuruşu yapar.

  4
  3
  1. @1967 yorumuna yanıt olarak

   Bence hem gidenlerden hemde geleceklerden daha iyi Necid. , ne hikmetse hoca lar istemiyor var bir durum Amma nedir ?

   2
   2
   1. @LTatar yorumuna yanıt olarak

    hocalar istemiyor çünkü en temiz para yeni oyuncu transferinden gelir özellikle de yabancı oyuncudan. önce eldekileri kadro dışı bırakırsın sonra da gelenlerden cukkayı kaparsın teknik direktörlüğün olayı budur.

    6
    1
 9. Para yok olmayan parayla nasıl transfer yapılacak ,taraftarı kandırıyorlar…Federasyondan gelecek parayla alacaklar büyük ihtimalle…

  2
  2
 10. Bunu cidden soruyor musunuz!!!!!!!!!!! Allah Allah !!!!!!!!! Neden olmuyor acaba!!!!! ???. ??????

  2
  2
 11. Bence bu sene dusecegimizi bilen yönetim fazla transfer yapmayacak seneye alt ligde belki transfer yapar nede olsa Bursaspor başarı pesinde değil, bir başkan ne kadar başarısız da olsa, ya da takımı alt ligede düşürse bazı Bursaspor’dan bir haber sadece işi çorba içip çıkarı için oy kullanmak olan delegelere sahip.
  Sizin Bursasporluluğunuza tüküreyim.

  2
  1
 12. Bu haberi okuyuncs ismi geçen futbolcular in gelmesi imkansız olduğu anlaşılıyor çünkü o paralara çıkmamız gerçekten imkansız bunu artık herkes biliyor… Tamam da kardeşim bu adamları o zaman günlerdir transfer bitmek üzere, iki güne herşey tamam, arada çok az pürüz kaldı, almaya gidiyoruz gibi haberleri niye yapıyorsunuz… Yeterin artık yaa kafa bulmayin bizimle…

  2
  1
 13. Şaka gibi gerçekten scout ekibi oyuncu izliyormuşta bu sefer işi profesyonellere bırakacaklarmış geçmişten dersler çıkaracaklarmış bıktı artık taraftar sizin yalanlarınızdan. Yine sezon başlayacak bursaspor ilk 3 maçı kaybedecek ali ay transfer yapıcak Allah sizi bildiği gibi yapsın. Alamayacağınızı bildiğiniz adamların peşinde koşmaktan bıkmadınız neden bir kasımpaşa gibi mısırlı trezeguet bulamıyorsunuz neden bu kadar beceriksizsiniz..

  1
  1
 14. para yok aga para olsa çilek karpuz muz alıcazda yok işte yok anlamıyormusunuz transfer diye diye yöneticileri baskı altına alıp batırdınız bursasporu

  1
  1
 15. Necid iyi de kanatlar iyi olursa mailyetinden dolayı bize göre forvet değil diyorlar ali ay samedide kandırmış.

  1
  1
 16. 2 sene kanser olduk ölemedik. bu sene önce taraftarı öldürecekler sonra bursasporu öldürecekler. ve taraftarlar olarak biz hiçbirşey yapamayacağız. düşme adayı olarak lige başlayacağız samete falanda güvenmiyorum. daha eldekileri değerlendirme derdinde değil bakmadan görmeden kestirip atıyor neymiş SİSTEMİNE UYMUYORMUŞ. bu kafalarla bu takımdan birşey olmaz..

 17. Hâlâ bursa basını bu sezon farklı işler yapmasını herkes bekliyor. Diye utanmadan yazıyorsunuz. 2 yıldır ne yaptı da bu yıl farklı olsun 2 basın kuruluşu verdiniz desteği, üstelik sizi özlüceye almayan yönetimi sizin yüzünüzden taraftar dertleniyor.

 18. Pardon da barışcım kim bu yönetimden bu sene farklı adımlar atmasını bekliyor doğrusu ben
  anlamadım bu durumu, kimsenin bu yönetimden bi beklentisi yok 1060 ÇORBACI haricinde
  SİO denen adam kulübünde ne kadar alıyomuş da 2,5 milyon euro bizden istiyormuş,
  madem Kemboyu da istemiyorlar 1 aydır neden bu oyuncu ile oyaladınız taraftarı,
  madem dışarıdan adam alacak kabiliyetiniz yok bari VAGNER LOVE, RODALLEGA, MEHMET BATDAL,
  EREN DERDİYOK, gibi adamları almaya niyetlenin ona da totonz yhetmiyorsa İSTİFA edin,
  En net çözüm o bence

 19. Sio olayını anlamadım belki de haftalardır kemboyu istiyorlar sioyla takas olacak işte arada ufak farklar falan var sio bitti bugün bitecek yarın bitecek gibi haberler çıktı şimdi adamlar kemboyu kesinlikle istemiyor sio da 2.5 istiyor deniyor hangisi doğru hangisi yanlış bu kadar da fark olmaz ki

 20. üc sezon transfer yapmayı beceremeyenleri bu şehir büyükleri yönetenler nasıl ratsız olmuyor sonucta huzursuzluk kağos şöyle orta hali transfer iyi sonuc gülen taraftar yüzü görmek istenmezmi bu şehirde adam kara bulut gibi cöktü takımın üstüne umut bile üretemeyen biri brak transferi kadroda düşünülmeyenlere bila razı olacaz iyi ki gitmediler

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu