Transfer yasağı Noel’e takıldı!

2 dönem transfer yasağına neden olan Luka Capan davası Avrupa’daki noel tatiline takıldı… Yılbaşı nedeniye tatile giren ve 2 Ocak’tan itibaren işbaşı yapacak Spor Tahkim Mahkemesi’nde Bursaspor’la ilgili davanın görüşüleceği takvimin belirlenmesi bekleniyor.

Ulusal Kulüp Lisansı’nı alabilmek için gerekli belgeleri TFF’ye ileten ve lisansı alarak 3 puan silme cezasının önüne geçen Bursaspor yönetimi, Luka Capan dosyasından gelen iki dönem kalıcı transfer yasağını ortadan kaldırmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Tahtayı açmak için her ihtimali deneyen yeşil/beyazlı yönetim arabulucu avukatları devreye sokmuştu.

PAZARTESİ İŞBAŞI YAPACAK

Geçen sezon transfer olduğu Bursaspor’da 30 maça çıkan Luka Capan ve Hırvat oyuncunun avukatlarıyla anlaşan Bursaspor yönetimi, Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’tan çıkacak kararı merakla beklerken, CAS’ın yılbaşı dolayısıyla tatile girdiği ve 2 Ocak Pazartesi günü işbaşı yapacağı öğrenildi. Bursaspor’la ilgili CAS kararının yeni yılın ilk günlerinde çıkması bekleniyor.

TRANSFER DÖNEMİ 12 OCAK’TA

Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’tan, Bursaspor lehine bir karar çıkması halinde Bursaspor yönetimi, TFF nezdindeki dosyaları kapatmak için halihazırda devam eden çalışmalarını hızlandırıp, sonuçlandırmaya çalışacak. Türkiye’de 12 Ocak’ta başlayacak ara transfer dönemi 8 Şubat’ta sona erecek.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu