Transfer tahtasının açılması için ödenmesi gereken liste!

Bursaspor Bağımsız Denetleme Kurulu raporlarına göre transfer tahtasının kapanmasına sebep olan dosyalar ve FIFA’da duruşması devam eden oyuncuların listesi belli oldu.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Utanç verici bir liste. .. Çoğunun adlarını dahi unutulan bir liste. .. Soru şu ??? Gelen yöneticiler bunları biliyorlardı. .. Neden ödeme yolu seçmemişler ??? Ne yapılmış ??? Hiç bir şey. .. Ne yazayım ne diyeyim renkdaşlar. … Koskoca şehrin kaderi ile nasıl oynamışlar. .. Hiç mi utanma duyguları yokmuş … Yokmuş ki yıllarca biz leri avutmuşlar. .. SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE YİZ. ..

  96
  5
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Herhalde transfer yapıp takımı ucurrup başarılara gidip öle borçlar ödenir sanılmış.Cok büyük hata.
   Yoksa bukadar vijdansız olunmaz.
   Ama neyazıkki hesap ve hesaplar tutmadı.
   Inşallah bizi bu bataktan çıkaran hoca çıkar da eski bursamıza kavuşuruz.

  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   bu liste sadece şikayette bulunanların listesi. daha şikayet etmeyenler var. Geçen hafta eski futbolcumuz Umut Nayır’la konuştum. Klupten para alamadığını söyledi. Yabancı oyuncuların fifa garantisi olduğunu ve müracaatlarının hemen sonuçlandığını yazdı. Ancak Türk oyuncularda prosedür farklı. Mahkemeye gitmeleri gerekiyor ve bu da en az 3-4 sene sürüyor. Bu sebeple şikayet etmediğini söyledi.

  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Yazıklar olsun kimseye para ödeme sonra başkanlık yap kulüp yönet ! Bu topçular alacağından vazgeçer mi geçmez elini vicadanlarına koysalar da kulüp zaten küme düşmüş deyip alacaklılarından vazgeçseler ama nerde ! Çok duygusal düşünüyoruz…
   Allah sonumuzu hayır etsin…

   8
   6
  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Kembo gelsin başkanlık yapsın en çok ödenecek borç ona var ! En etkili kanat oyuncusu olan kembo samet akbaba zamanında egoları yüzünden oynatılmadı ya vallahi yazık adam kampa kadar ayağıyla geldi ücretimde indirime gidelim top oynamak istiyorum dedi yine sallamadılar adamı…Ondan iyi kanat forvet mi vardı !? Ona en çok ihtiyacımız olan zamandı zehir zıkkım olsun o taktığınız paralar…

   24
   5
  1. @Texaslee yorumuna yanıt olarak

   Birde tribünlere..galiba peşin verilmiş onların ki..özlücedeki Tüm olayları bilip bu ödemeleri bilmemek Bilip te susmak anca maşaların işi..

   11
   1
  2. @Texaslee yorumuna yanıt olarak

   yine tahta-transfer söylemleri başladı.
   ya arkadaşım ne tahtası? ne transferi? ne ile? nasıl? nereye kadar? hala mı jeton düşmüyor..!
   her tahta, her transfer, biraz daha borç. biraz daha risk. biraz daha umutsuzluk demek.
   neden şehrin ileri gelenlerinden, akademisyenlerinden, bursa TÜFAD dan, eski profesyonellerinden, başkan adaylarından, yerel medya mensuplarından biri çıkıp da,
   ayağımızı yorgana göre uzatalım. destek olalım. birlik olalım. sabredelim. gençleşelim, yapılanalım. kurumsallaşalım. geleceğimizi planlayalım ve kurtaralım demez şaşıyorum.
   tahtayla, transferle, getir-götür-değiştir ile daha nereye kadar?
   ben kara cahilin biriyim. son 10 yıldır aynı hataları yapıp, her defasında farklı başarılar beklemenin mantığını biri bana anlatsın LÜTFEN…

   51
   3
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Ustad sabir diyoruz, destek diyoruz, sirketlesme, stadin isim hakki, ticari alanlarin pazarlanmasi dliyoruz bilincli, nitelikli taraftar, kombine, storedan alisveris diyoruz, hep destek, tam destek baska Bursaspor yok diyoruz yükleniyorlar anca klavyeden sallıyorlar bu kafayla isimiz gercekten zor !

    3
    1
 2. Bir babayiğit çıksın, son yedi yılda görev yapan, yönetici ve başkan ile teknık kadronun mal varlığını açıklasınlar. Elinde bir damla kanıt olan, mali şubeye ihbarda bulunsun… usulsüz zenginleşme ve mal edinme ile dolandırıcılık…. Bursaspor 500 milyon dolandırılmış….. DELİKANLI VE MERT ARANIYOR…. bunu en iyi son 7 yılda görev alanlar bilirler…..

  65
  3
  1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

   EVET AYNEN OYLE
   KARABUKLU GAZETECİ MUSTAFA CEVIK AYNEN SOYLE YAZMIS B.BASI ICIN
   ADAM EVINE VINCLE PARA KASASI KONDURDU
   OGLU SON MODEL ARABALARDA GEZIYOR
   YELKEN KOLEJININ ORTAGI
   VE BU ADAM
   RAHMETLI YAZICIYA BEN BU KLUPTE
   MAASLA CALISAYIM DIYEN ADAM
   BEY DIYE BURSADA GEZIYOR HAYATINI YASIYOR
   INSANIN AKLI ALMIYOR BU NAD8L.BIR DUZENSADECE UZULDUGUMUZLE KALDIK

   8
   2
 3. Recep Bölükbasi, Körüstan ve Ali Ay sizleri Allaha havale ediyorum. Son nefesinizi verir iken Zimmetinize gecirdiginiz her kurus icin Yüce Yaradanin burnunuzdan fitil fitil getirmesidir! Son Fitilin nereye konacagini iyi bilirsiniz! Cenaze Namazinizda Hoca Talkim verirken 4 Tahta yi ölmüs iken görün!

  52
  1
  1. @Fatihk16 yorumuna yanıt olarak

   Bütün ruhumuzla oynadınız adi şerefsizler yazıklar olsun körüstan bölükbaşı ay yatacak yeriniz yok işinden ailesinden rıskını kesip takımına sahip çıkanların ahını aldıkça beter olun 7 sülalenizden çıksın bu paralar

 4. Her zaman söylenen klişe laftır kimsenin parası Bursaspor’da kalmaz derdik ama , bunları parası Bursaspor’da kalır arkadaşlar, bu klüp kapanır , adı değişir borç sıfırlanır, galiba yapacak tek şey bu gibi geliyor bana..

  33
  1
  1. @Hedef 16 yorumuna yanıt olarak

   Yeni kurulacak kulüp için de şampiyon olduk diyebilir miyiz? Millet bizimle daş..k geçmez mi? Koceli sakarya gibi şereflice amatörde oynayamaz mıyız? Karacabey belediye bursa fk olursa tutar mısın o takımı? Kuruluş yılımızda 2008 yazmaz mı? Tribğnde bursa diye bağırdığımızda bize gülmezler mi ?

   12
   1. @Maestro yorumuna yanıt olarak

    Dikkatli oku biraz, ben öyle olsun demiyorum, bende karşıyım , ama bu kulübü bu hale getirenler düşünsün,iş bilmez yönetici, çok bilmiş taraftar, ve kimin olduğu belirsiz basın. Bu şehre müstehak bu onursuzluk

  1. @Burak1 yorumuna yanıt olarak

   Her gelen başkan menajer yönetici indiregandi peşinde oldugu için insanlar artık 5 lira bile vermiyor futbol kulübüne. Bir futbol kulübü para kazanması için ya oyuncu satmali yada sponsoru çok olmalı. Bizim sponsor çapı belli ordan gelen para çok işe yaramaz oyuncu yetiştirip satmamiz lazım. Onun içinde doğru düzgün altyapı sistemi lazim ( torpilsiz oyuncu yetiştiren ).

   11
 5. Bursaspor’un nasil yonetildiginin aynadan yansimasi. İlkokul ogrencisi bile bu yontemle yonetici olabilir, cunku yonetim yok.

  30
  1
 6. bu işin tek çaresi külübün Şirketleşmeye giderek,satılmasıdır.Bu iş ancak ticari bir anlayış,sportif bir görüş ile çözülür

  25
  1. @kayıhanoglu yorumuna yanıt olarak

   Bu borcu takan büyük başkanların futbolcular dışında onbinlerce taraftara da borcu var. Bu müthiş borcun tahsilatı öbür tarafta kuruşuna kadar ödetilecek. Kimse merak etmesin. Borcu yapanlar bunu zaten merak etmezler. Onlar için diğer tarafta çok büyük bir sürpriz var. Bunların hepsi o anda ters köşe olacaklar.

   10
   1
 7. Kembo nun silktiği karıların paralarını da bize yazsalardı. Bu klüp ayağa kalkamaz 2016 yılından kalan borçlar var. Bu tabloyu sebep olanların yüzü gülmesin!!

  20
  1
 8. Bu kadar borcun ödenmesi imkansıza yakın bir durum.Sezona eksi puanlarla başlamak istemiyorsak Bursaspor’da yeni gelecek yönetimin bir an önce konkordato kararı alması lazım .

  10
 9. Neden düştük sorusunun en net cevabı bu listedir. Sen transfer ettiğin futbolcuya ödeme yapmayacaksın, kulüp çalışanına ödeme yapmayacaksın, sgk primlerini bile yatırmayıp yapılandırma için dua edeceksin, borç yüzünden kulüp otobüsünü bile kaptıracaksın, kulübe iş yapan firmalara bile ödeme yapmayacaksın sonra “Bursaspor büyük camiadır” diyeceksin. Yav hadi oradan birader, piyasada uçan kuşu dolandıran basiretsiz yalancı tüccar gibi olmuşuz. Hangi kafası çalışan futbolcu bize niye gelsin? 10 sene önce şampiyon olmuşsun geçmiş bitmiş o iş. Daha mahkemelik olmadığımız borçlarda var. Çoğu futbolcu büyüklük gösterdi işi legal yollara taşımadı alacağını bıraktı yada “olunca verirsiniz” tarzında konuştu gitti. Şimdi hiç kimse “bu futbolcular bursaspora ne kattı ne oynadı “ diyerek olayı meşrulaştırmasın. Bu adamlar kulübü basıp başkanın kafasına silah dayayarak mı sözleşme imzaladı? Niye istedin? Niye gel dedin? Niye sözleşme yaptın? Bu kembolar verginiler joshua johnlar falan zaten kapasitesi belli adamlardı, almasaydın. Rezil kepaze olduk tüm futbol camiasına. Ligden düşen ve çıkamayan şampiyon kulüp olarak. Bırakın gençlerle oynayalım bari bizim bir felsefemiz var falan deriz Altınordu gibi.

 10. Bu takımın neden küme düştüğü ve neden bu sezon üst lige çıkamadığının liste hali budur işte…
  Parası ödenmeyen topçulara ne rezil top oynuyorlar diye küfür edip durmuşuz meğer‭!
  Bunun yanında bi dünya abidik gubidik topçuya ne sözleşmeler yapılmış deli eder insanı vallahi…
  Yazık çok yazık resmen iç edilmiş takım şu hale bakın tam bir rezalet!
  Tabi ki her takımın borcu olur,geçmişten kalan ödemesi olur da örneğin aradan kaç sene geçmiş sivok nedir jorquera nedir yaa,lato fesih bedeli ev kirası,alper ademoğlu için yazılan paralar!!!
  İnanın listeyi okudukça kahroldum.

 11. Şampiyon olduktan sonra gelen tüm başkan ve yönetim kurulu üyeleri mahkemeye verilip bu borçları ödettirmeli.
  Başarı yok,borç trilyon.
  İnsanda biraz utanma olur.
  Bu sene hiç transfer yapılmayıp gençlerle yola devam edilmeli.
  Koskoca şehre yazık olmuş.

 12. KULÜP BATARKEN..İŞİN BAŞİNDAKİLER ZENGİNleşiyorsa bunda tuaf bir durum yokmu..eski bie ata sözü vardır..AYRANI YOK İÇMEYE AT İLE GİDER S……MAYA..MİSALİ.bursaspor batar ken son 6-7 yılsa başkanlarda hava 500 yüz..aslında son 5 başkanı topluyacak sın bakacaksın baklaım gerir sevyesi nerden nereye çıkmış.

 13. Bir bilet alan kulubun sahibi oluyor diyen belediye çalışanı selim ve yanındaki çorbacılara verin listeyi yönetici beğenmez oyuncu beğenmez her lafın içinde ama bir faydası olmayan selim ödesin kulup den indirip boş yapmaya benzemez bu işler çıkıp konuşmakla bu işler olmaz bir kuruş faydan yok

  6
  4
 14. Ya beyler yok mu içinizden İBRAHİM YAZICI gibi Baba Yiğit ? Eğer yoksa kimse Bursaspor`dan bir şey beklemesin…

 15. Şimdi Soruyorum Sizlere Neden Kimse Klübe Yardım Eli Uzatmıyor Diye Düşünen Arkadaşlar Görünnnnn…

  İsmini Şanını Unuttuğumuz Futbolculara Borçlar Var Bunlar Kesinleşmiş Olanlar Ya Bu Tarihten Sonraki Alacaklılar Hepsi Sırada Bekliyor !!!!!!

  Bursaspor Klübü Göz Göre Göre Yok Olma Yolunda İlerliyor

 16. Şuna bak arkadaş bir sms kampanyası yapıyoruz en fazla 1 milyon para toplayabiliyoruz ama en basiti latovlevicinin sözleşmesini fesih ettiğimiz için 1 milyon 600 bin küsür borcumuz oluyor. Madem bu adamlara borçlanacağız niye gönderiyorsun kardeşim. Öyle de aynı borç böyle de aynı borç. Bu kulüp bitmiştir amatöre ve kapanmaya kadar gider kimse umutlanmasın. Pollyanacılık oynayanlar beni eksilesin.

 17. aklımı kaybedecem lato ve igor için fesih ödemeyi taahhüt etmişler.karşılıklı anlaşarak ayrıldı diye biliyoduk.

 18. “Borç yiğidin kamçısıdır, neden borçlanmaktan korkuyorsunuz diyerek; yandan, kenardan Bursasporun iç işlerine karışarak, kulübün huzurunu bozanların gerçekte istedikleri şey olan Bursasporun kapanmasının(Büyük şehir belediye kurulması için belki de) şartları çoktan gerçek olmuştur. Yazık, hemde çok yazık!…

 19. Deniz bitti kara göründü artık beyler,
  Bu saatten sonra tahta falan umurumda degil
  Gençlerle çıkın sahaya, para istemeden kalmak
  İsteyen olursa kalsın; Serdar, Özer, Aykut, Burak A.
  Herkese aynı ücreti verin asgari ücret maaş
  Galibiyet primi 5 bin tl, beraberlik 2.500 tl
  Herkese aynı tarifeyle mücadele edilmeli
  Ligde kalmak başarı-playoff ise mucize olarak
  Kabul edilmeli, tek gelir kaynagımız futbolcu
  Satışı olmalı.

 20. KARACABEY BELEDİYE SPOR A.Ş. YE DESTEK VERİN BURSASPORU KAPATIN YOKSA KANSER OLURSUNUZ. ALİAĞASPOR GÖZTEPE OLDU NOLDU ADAMLAR SÜPER LİGDE

 21. KONGREDE İBRA ETMİYORSUN DA NE OLUYOR??? İŞTE HÖDÜKBAŞI NI İBRA ETMEDİN AV.KONURALP YEŞİL MAHKEMEDE AKLAYIVERDİ..MESUT MESTAN I ETMESEN NE OLUR..ADAM TECRÜBELİ..AV KONURALP YEŞİL İ BAŞKAN YARDIMCISI YAPMIŞ..BÖYLE ADAMLARI DEĞİL YÖNETİME TRİBÜNE BİLE SOKMAYACAKSIN..BURSASPOR DÜŞMANLARI..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu