Transfer tahtası açılmazsa…

Bursaspor'un ilk hazırlık maçında Fenerbahçe karşısındaki durumu gösterdi ki, yönetim transfer tahtasını açmazsa takımın işi çok zor. Camia bir an önce Bursaspor'un yeniden ait olduğu Süper Lig'e dönmesini beklerken, mevcut tablo bu durumu neredeyse imkansız kılıyor.

Süper Lig’e veda eden ve maddi imkansızlık nedeniyle takımın tecrübeli isimlerini bir bir elinden kaçıran Bursaspor’da Fenerbahçe ile oynanılan ilk hazırlık maçında genç futbolculardan kurulu 11 sahaya çıktı. Henüz profesyonel sözleşmesi bile olmayan oyuncuların da boy gösterdiği maçta gençlerin onurlu mücadelesi göz doldurdu. Gelecek adına olumlu sinyallerin verildiği maçta Yeşil Beyazlı genç kramponlar güçlü rakipleri karşısında tüm hünerlerini sahaya yansıttı ancak bu Fenerbahçe karşısında galibiyet için yeterli olamadı.

BU İŞİN ŞAKASI KALMADI

Mevcut durum gösterdi ki, sezonun başlamasına sayılı günler kala Bursaspor’da yönetimin transfer tahtasını açtırmaması halinde takımın işi hiç de kolay olmayacak. Diğer takımların kadrolarını güçlendirdiği ve anlaşma zemini aranan oyuncuların rakiplerle sözleşme imzaladığı şu günlerde transfer tahtasının kapalı olması Bursaspor’u uçuruma doğru sürüklüyor. Eğer takviye yapmak için transfer tahtası açılmazsa Bursaspor’un doğrudan ya da play-off oynayarak Süper Lig’e çıkması hayal olacak. Camia yönetimin elini çabuk tutmasını istiyor.

82 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Branco yorumuna yanıt olarak

    Ali başkanın allah belasını versin. Bursasporun paralarınu menejar ayaklarıyla iç ettiğini herkes biliyor. Başka yerde stadın önüne heykeli dikilir maça girenler tükürsün diye. Daha öncede söyledim bir eğtimci demişti ki şampiyonluk yıllarından so ra ilkokullarda bir sınıfın üçte biri bursasporluydu son yıllarda ise bir sınıfta bir veya iki çocuğu geçmiyor diye. İşte asıl takımı düşürerek değil geleceğini yok etti ali ay. 3 5 yıl sonra stada gidecek forma alacak taraftar olmayacak. Bursa ilk defa düşmedi işk defa kötü sezon geçirmedi ama ilk defa 3 yıldır üst üsye küme düşmemeye oynayan kasaba takımlarından fark yiyen üç yılda hiçbir büyük takım galibiyeti alamayan takım oldu bursadpor. Nasıl beklersiniz ki ilkokul çağındaki çocuklar yani geleceğin taraftar adayları bu takımı tutsun. Kısaca taraftarda biraz akıl varsa kaear alır ve her maçın belirli bir dakikasında Ali ayı ansın. Böylece bu takıma başkan olmak isteyenler bilsinki yaptıklarının sonucunda en azından yıllarca kulaklları çınlayacak ve bşr efsane olarak hiç unutulmayacak

    4
    2
   2. @Branco yorumuna yanıt olarak

    Insallah bursaspor taraftari degilsindir. Lakin eger bursasporlu isen kendimden igrenirim.. Senin gibi sigir kisilerin sevdigim takimini tutmasindan

    4
    1
   3. @Branco yorumuna yanıt olarak

    Canim transfer yapmak istemiyor diyip şampiyon takımi kume düşuren adamı mi ariycaz?? Ha bu arada şu var..mestandan da bi halt olmaz.onu da anlamiş olduk..

    4
    2
  1. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   Yazık çok yazık ne olduk kimlere kaldık bukadar basit ve beceriksiz bir başkan !! ve yönetim ,olamaz ,benc çıkıp dürüstçe söylesin mesut Mestan ,ben bu işi yapamayacağım beceremeyeceğim ,elde yok avuçta yok desin ,koskoca BURSASPORU daha fazla rezil etmesin birçok BURSASPORLU nun onuruyla gururuyls daha fazla oynanmasın ,olmuyorsa olmuyor desin ,inanın sevgili renktaşlarım için acıyor ,eğer en kısa zamanda ve çok acil olağan üstü kongre yapılmalı yoksa çok şeyde geç kalmış olacağız

   14
   4
  2. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   Bursasporumu kümeye iteleyen güç, tahtanın geç açılması için var gücüyle çalışıyor.ve tahtı son günlerde açıp ayar çekilmiş fiksturde zorlu olan ilk haftalarda puanları kaybettirip alt siralara itelemeyi başaracaktır.bu güçlere müdahale etmeyen bilir kişilerin Allah belasını versin.

   15
   3
  3. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK SANAYİSİ VE EN BÜYÜK ŞEHİR TAKIMI OLAN KULÜBÜN ŞAMPİYON OLDUĞU ZAMAN ŞAMPİYONLUĞU SAHİPLENEN İŞ İNSANLARI ŞİMDİ NEREDESİNİZ BU AYIP TARAFTARIN DEĞİL SİZLERİN AYIBIDIR.BIRAKIN ARTIK KENDİ ARANIZDA KUTUPLAŞMAYI,KAVGAYI BANANECİLİĞİ YETER BURSASPOR BU ŞEHRİN MARKASIDIR RENGİDİR TARAFTARIN AŞKI ÇİLESİ OLAMAZSA OLMAZIDIR YETER ARTIK BU BURSASPORUMUZA YA SAHİP ÇIKIN YA SAHİP ÇIKIN.

   16
   9
  4. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   tahtanın açılamayacağını görememek, kendi camiasından ”bi-haber!” olma halidir.
   Allahtan elimizde ülke ortalamasının üstünde bir alt yapımız var. en azından sahaya çıkıyoruz.
   bu kulübün bu hallere düşmesinin birinci nedeni kendi taraftarı ve medyasının varlığıdır.
   bu ikili zihniyet değişikliğine gitmeden, ya da kulübün yakasını bırakmadan bu kulüp asla kurumsal bir yapıya kavuşamaz.
   görünen o ki, ptt 1.liginde de ”çok laf, az iş!” kuralı devam edecek. bu güne kadar satılan 236 kombine bunun en iyi kanıtı.
   gelecekle ilgili olarak tek ümidim, kulüp 2. ya da 3. lige düştüğünde medya ve taraftarın kulübe ilgisi biter, böylece baskı kalkar, bu arada gerçek ve bilinçli bursalılar ortaya çıkar, kulübü yeniden ve sıfırdan usul, usul eski günlerine döndürürler.
   belki böyle bir yorum çok ”ACI AMA GERÇEK!” maalesef…

   16
   2
  5. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   BİR TARAFTA :
   ”otobüsü zor kurtardık! Özlüce de icra şoku! Bursaspor’a stancu şoku! kaçan futbolcular’ elektrik, su kesintileri!
   DİĞER TARAFTA :
   ”eğer tahta açılmazsa takımın süper lige çıkması hayal olacak! camia! yönetimin acele etmesini bekliyor!”
   bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
   camia neden başkalarını bekliyor abi? camia bu kulübün gerçek sahibi değil mi?
   hadi diyelim ki birileri tahtayı açtı. ya sonra?
   valla ne diyeyim, AYRANIMIZ YOK İÇMEYE, TAHTERAVANLA GİDİYORUZ S*ÇMAYA!..

   17
  6. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   MESTAN VE AKIL HOCASI İÇİN
   HESAP NET ORTADA YDİ
   OKAN MUHAMMED ERTUĞRUL BADJİ
   SHEHU UMUT HATTA AYTAÇ VE BADJİ SATILIR
   50 MİL. CİVARI PARA TOPLARIZ VE BU İŞ GÖTÜRÜRÜZ
   ŞİMDİ BU RAKAMIN YARISIANCAK ELDE EDİLECEK
   TAHTAYA YETECEK
   YA SONRASI
   1000 TANE KOMBİNE YLE BU İŞ OLMAZ OLMAZ

   17
   3
  7. @Green16 yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten yeter beee. 3milyon euro gibi bir rakam bulup tahtayı açtıramıyorsanız orada ne işiniz var.. Bahaneyi bırakın açtırın şu tahtayı lig başlıyor bu seneyi feda etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin ya adam gibi başkanlık yap yada yiyemeyeceğin y…sofraya oturma

   19
   3
    1. @Muradiyetexas yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim yuzellimilyon euro nun tl bazında karşılığı ne kadar yapıyor hiç hesaplama zahmetinden bulundun mu acaba.
     Yaklaşık milyar tl.
     Telefonda ki hesap makinesi almıyor error veriyor.
     Açıklanan borç ise onun yarışı bile değil.
     Tabi ki bildiğimiz kısmı.
     Ola ki sen haklisin o zaman yandı gülüm keten helva.

   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    hiç üzülmüyorum halimize

    oh iyi oldu hepimize , beter olalım.kendi düşen ağlamazmış.inşallah bir kaç senede süper lige çıkamayız,o zaman belki kenelerden kurtulur,takımı tek sahibi taraftar olanlara emanet ederiz.

    11
    1
 1. Ali Ay,ın kulüpten çaldığı,benzinlik arazilerini.Geri alın ve onları satıp tahtayı açın.veya Özlüceyi satın Vakıfköye taşının.bu ne yaa ayıptır,yazıktır,günahtır.Kocaeli Spor olma yolunda hızla ilerliyoruz.Ali Ay,a mutlaka dava açıın.mutlaka.

  60
  3
 2. Transfer tahtasının açılarak kadronun tecrübeli futbolcular ile desteklenmesi tekrar süper lige çıkabilmemiz için çok önemli. Bunu mutlaka gerçekleştirmemiz lazım. Biz taraftar olarak formalarımızı ve kombinemizi aldık. Daha fazla destek olabilmek için kampanyalar düzenlenmesini bekliyoruz. Kulübün durumu ortada lütfen acele edin. Forma satışı ve SMS kampanyası bir an önce başlasın. Bursaspor büyük camia mutlaka gereğini yapacaktır. Bursa da Bursaspor aşığı çok iş adamı var. Yeter ki gidip uygun bir dil ile destek istensin. Sakın herkes elini taşın altına koysun diye gidilmesin. Bu yaklaşım hep ters tepti. Diyorlar ki madem göreve talip oldunuz başarılı olursanız siz yapmış olacaksınız o zaman başınızın çaresine bakın. Fakat içinde bulunulan durum anlatılıp destek istenirse bizim iş adamlarımız kapısına gelen kimseyi eli boş çevirmez. Ligin başlamasına az kaldı. Elinizi çabuk tutun ve bu süreyi değerlendirin lütfen. Gerçekten bu işin şakası kalmadı.

  24
  2
  1. @maya yorumuna yanıt olarak

   Ayrıca o zaman taraftarı görseydik. Bi açıklama yapılırdı biz elimizden geleni yaptık hadi sizi görelim diye O 20 milyonu hemen toplarlardı. 20 bin kombine 20 bin forma satarsın 2 günde…

   3
   1
   1. @Üsküp yorumuna yanıt olarak

    An itibari ile taraftar da sorumluluk ustlenmemektedir.
    Kombineler üç yüz civari.
    Formalar bin civari.
    Hesapta çok önemli bir taraftar gurubuyuz. Herkes birbirinden bekliyor.
    Haydi insanları tutan mı var.
    Şimdi rakamlar onbinler de olmalıydı.
    Katkı ancak böyle olur.

  2. @maya yorumuna yanıt olarak

   BİZDE ALDIK KOMBİNE MIZI AMA DURUM ÇOK VAHİM
   GEÇEN YIL KUFREDENLER İN HEPSİ BURSASPORU TERKETMİS 1000 TANE KOMBİNE SATABILDINIZMI DIYE SORDÜM HAYIR CEVABINI ALDIM NEYİ SAVUNACAGİZ ARTIK
   SMS KAMPANYASINDAN FİLAN DABİŞEY OLMAZ KENDİNİZİ KANDİRMAYİN
   KOMPLE
   YAKTINİZ YİKTİNİZ HEM TAKIMI HEM ŞEHRİ YAZIK ETTİNİZ
   EN BÜYÜK MARKASINI KAYBETMİŞ BURSA ŞEHRİNDE
   HERKESİN ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA KAYBEDECEGINI GÖRECEĞİZ

   10
 3. 30 ağustos herkesin bayrami değil diyen siyasi abiler mestani istedi.. daha once de ali ayı istemislerdi..işte o abiler bursasporun sonunu getirdi.. camia kendini o abilere teslim ettiğinde kendi ayağına sıkmıştı zaten..ve asla da akıllanmiyor bursaspor camiası.. bundan sonra da sonumuz karabük gibi olacak. Onlar da transfer yapamayip altyapiyla maclara çiktılar..ve bi alt lige düstüler.. camia 3 maymunu oynamaya devam ediyor..herkes suspus!

  19
  1
 4. Tahtanın açılması için para lazım para Mestan efendi ne bekliyorsun kimse yardım etmez şu servetini ortaya dökmenin zamanı gelmedi mi sende önceki başkan gibi tarihe kara leke olarak geçmeye çalışıyorsun değil mi ??? …

  12
 5. Açılmazsa diye birşey yok Mesut mestan kulübün ne halde olduğunu biliyordu yönetim ceplerinden hiç katkı koymadı böyle Başkanlık herkes yapar hani servetimi koyarım diyenler kelime oyunu yapma icraat yap yapamayacaktın neden Başkan oldun lig başlıyor daha tahtayı açtıramadık bu yönetim bu işi kıvıramaz işimiz zor

  10
 6. Eğer tahtayı bu hafta da açamazsa Mestan’a niye geldin diye sorulur. Hayri Yazıcı cebinden öder o tahtayı açardı ve Bursaspor için Bursa’yı hareketlendirebilirdi. Mestan’ın Bursa’da iş çevreleri üzerine böyle bir etkinliği olabilir mi sanmıyorum

  10
  3
  1. @Mert Can yorumuna yanıt olarak

   O zaman bahsettiğiniz kişi zamanında adaylığını açıklayıp meydanı bos birakmayacakti.
   Açıkladığı anda iş işten geçmişti.
   Eğer adaylık konusunda ısrar etmiş olsaydı geç kalınmış adaylık açıklaması ortamı daha da karışık hale getirebilirdi.
   Her şey zamanında ve ayarında yapılırsa başarılı olabilir.

 7. SAYIN MESUT MESTAN……SEN VE SEÇİLMİŞ DİGER ARKADAŞLARIN MALİDURUMLARI MADEM YETERLİ DEGİLDİ DE NEDEN ADAY OLDUNUZ….SİZ KENDİNİZ BU SORUNLARI ÇÖZEBİLECEGİNİZE İNANIYORMIUYDUZ…HAYIR…..NEDEN SON GÜN SENDEN DAHA GÜÇLÜ OLAN SAYIN HAYRİ YAZICIYI MAHKEME İLE TEHDİT EDEREK ENGELLEDİNİZ….HER TAKIM TRANSFER YAPNIŞKEN SEN BIRAK TRANSFERİ,CEZALI OLAN TRANSFER TAHTASINI BİLE AÇTIRAMADINIZ…….YAZIK SİZLERE,YAZIK SİZİN GİBİ KİŞİLEREİ İŞARET EDİPTE OARALARA SEÇTİRENLERE….EVET BURSA SPORUN,ŞAMPİYON TAKIMIN ADIM ADIM SONLARINI HAZIRLIYORSUNZ.BİR GAZİANTEP,KOCAELİ,SAKARYA,ORDU VE MERSİN ÖRNEGİ ORTADA İKEN VE GİTTİKLERİ YERLER BELLİ İKEN MALESEF BASİRETSİZ KALIYORSUNUZ……..

  10
  2
 8. Bastan beri sunu diyom mesut mesttan baskan oldu ama adamda para yok reklam olsun diye baskan oldu bursa 3 lige duser bu sene adam baskan olmus 20 trilyon veremiyor 12 kisilik yonetim adam basi 2 trilyon birakin gidin o zaman paraniz yoksaa

  10
 9. Bu yönetimin birşey yapacağı yok arkadaşlar. Bir an önce olağanüstü genel kurul kararı alması yapacağı en akıllıca iş olacak. Daha içeride neler oluyor o konuda bile şeffaf değiller. Gazetecilerin telefonuna bile çıkmıyor bilgi vermiyorlar. Yeni gelecek paralı ve işi bilen insanlara ihtiyaç var, yoksa bu ligden de düşeriz.

 10. Eğer Mestan ve ekürüleri bu tahtayı açacak totoşları yoksa,
  Sezona u şekilde başlayacaksak, hiç zahmet etmeyip bir an önce,
  İstifa etsinler ve olağanüstü kongreye gidilsin, bu kulüp bunlara layık değil

 11. Tahta açılmazsa diye bir şey yok. Mestan ne diye aday oldu? Bu takımın ekonomik durumunu bilmiyor muydu? “Büyüklerimiz” dediği insanlar vardı hani? Onlar istemedi diye Lemi Keskin’i yarı yolda bırakmıştı. Onlar bilmiyor muydu bu borç yükünü? Madem bir halt etmeyeceklerdi edeceğini taahhüt edenlerin önünü ne diye kestiler? 1 aydır tahta diye bekliyoruz. Süper ligden düşüyoruz diye korkuyorduk şimdi 1.ligden de düşer miyiz acaba demeye başladık. Yazık bu camiaya, bu taraftara yazık!

 12. Fenerbahçe macını yarım saat kadar izledim. Dayanamayıp kapattım. Adamlar idman yaptı üstümüzde resmen.2 aya yakın süredir bırak tahta açmayı 5 milyon kulube sokmayan Mestan bu işi beceremicek. Sadece kendi reklamı için başkan oldu. Zaten kötü günde savunmasında hazır. Biz zor şartlarda geldik.
  Anlamadığım gelmeden bi sponsorluk stad isim hakkı falan kulube para getirecek hamlen yokmuydu . 1 tane proje yokmuydu. Şimdi taraftar para toplasın. Sehir 2 milyon 1 milyonu İstanbulu tutuyor. Kalanın yarısıda futbolla işi yok. Ondan kalanın yarısıda kadın çoluk çocuk. Toplasan para verecek 200 bin bursasporu ya var ya yok. Kişi başı 100 TL. Hadi verelim fakat bu paranın Ali ayın cebine yada saçma borca gitmeyeceği ne malum ben şahsen vermeye korkuyorum. Dünyanın heryerinde takım bişey gösterir taraftar destekler bizde taraftar gösteriyor takım bişey yapmıyor. Satılacak 6 tane topçu muz vardı. Umut – yusuf – ertugrul-okan-aytac-badji. Herbiri için 1 milyon e alsaydık 40 trilyon yapar. Tahta açılır. Gidenlerin alacağı ödenir. 3 futbolcu alınır. Elindede sehu – chedju-barış-muhammed-lato gibi adamlar kalırdı.3 iyi takviyeyle altyapıyı harmanlar ve kafan rahat ligi götürürsün. Ama vizyon sıfır bu başkandada. Bu adamları satamıcaksan bunun altyapısını çalışıp hazırlamadıysan niye geldin.

  1. @Üsküp yorumuna yanıt olarak

   Ayrıca o zaman taraftarı görseydik. Bi açıklama yapılırdı biz elimizden geleni yaptık hadi sizi görelim diye O 20 milyonu hemen toplarlardı. 20 bin kombine 20 bin forma satarsın 2 günde…

 13. Arkadaşlar boşuna hayri yazıcı nededi yonetime girecek olanlar bukadar para verecek dedi boşuna söylemedi bu başkan is yok boş atmalar var para yok atmaya benzemiyor

 14. Ah Mestan vah Mestan daha tahtayı actiramadin neyine güvendin de taşın altına koydun bedeni tahtanizi seveyim…

 15. Bursaspor’u yine Beşiktaş düşürdü bence bu sefer selim onderliginde tesislerini basalim siz Avrupa Ligi’nde içerde malmöye yenilmeseydiniz biz düşmemiştik diyelim

  5
  6
 16. TAHTAYİ ACMAMAK NE DEMEK SUHA EFENDİ
  TAHTAYİACAMAYACAK ADAM BAŞKANLIĞA BALIKLAMA NASIL ATLAR

  NE İŞİ VAR BURSASPOR BAŞKANLIĞINDA
  O TAHTA AÇILMAZSAHİÇBİR ŞEYİN ANLAMİ KALMAZ ZATEN
  TABİ BAŞKANLIK MAKAMINI İŞGAL ETMENİN DE
  BÖYLE BİR PLAN BURSASPORA EN BÜYÜK İHANETTİR

 17. Maalesef bu klüp daha düzlüğe çıkmaz bu kadar borçla bu klubu nasıl cevireceksin Eskişehirspor örneğinde olduğu gibi pttde debelenir dururuz

  4
  1
 18. Keşke sadece 20 trilyonla klüp kurtulsa klubun toplam borcu Mart’ta 491 milyon tlydi.Bu paraları nasıl ödeyecek bu klüp yazık günah yıllardır ne yaptınız Bursaspor’a.Şampiyon olduğumuza pişman olduk şampiyon olduk diye açıl babam açıl her transfere milyon eurolar ,senelik milyon Euro’luk anlaşmalar ne gerek vardi.Tamam abi yabancılara yaptınız ama altyapıdan gelen ağzı süt kokan çocuklara bile Euro’luk anlaşma yaptı niz bu kulübün artık akla ihtiyaca var paraya falan degil

 19. Yooo mestan yazacak destan. Arkadaş durumu biliyordunuz gelen kişi ve yönetim parasıyla gekecekti. Hayri yazıcı tüm yöneticilerden 5 er bin dolar bağış alıyordu. Bu iş hallolacaktı 1 hafta içinde. Bekleyin mestan size yazacak çok güzel destan

  4
  1
 20. Ben de artık umutsuzum. 1 ay oldu galiba ses seda yok. Koca şehir bir transfer tahtasını açtıramadık. Kampanya desen o da başlamadı. Forma falan tamam da daha kaç tane forma ürün alacak insanlar beden geldikçe kendine uyan alır o ayrı ama artık herkesin elini cebine atma vakti. Çok mu zor arkadaş fenerinki gibi bir kampanyayı başlatmak bu ihmal niye. Bu şehrin iş adamları niye destek olmuyor hiç fenere cimboma gelince herkes bonkör bursaspora gelince niye bu para çarçur olacak gözüyle bakılıyor.

 21. Ali Ayi gectik ya mestan efendi ne halt yemeye geldi yonetim Olarak kac para koydun futbolculari satmayimi bekliyorsun Servetini ortaya koymayami yoksa Servet one Servet katmayami geldin anlayalim

 22. Umut meras ve ertugrul derhal satilmali.. ikisinden toplam 3milyon euro gelirse tahtayi açtirabiliriz.ama bunu 1-2 gun icinde mutlaka yapmaliyiz.. mesut mestan gidişatla ilgili mutlaka basin toplantisi yapmali..durum ne halde ,gidişat nasil,tahta nezaman acilacak veya açılması icin ne yapiyor..camia derhal bilgilendirilmeli..saldim çayıra mevlam kayira modunda gidiyoruz felakete..tribün liderleri ve divan olaya derhal et atmali.. herkes köşesine çekilmiş.. ölü topraği var kentte

 23. Ali Ay’a 3 yıl dayananlar yeni başkana 3 hafta dayanamıyor.Volkan,Şamil,Erdem ile anlaşıldı.Sabırlı olun .Dosyalar hemen kapatılırsa yamyamlar fazla para koparmak isteyecek.

  2
  9
 24. Yazıklar olsun koskocasehirin koskoca zenginleri Bursaspor onur meselesi sizde hiç Onur yokmu başlatın bir kampanya toplayın şu parayı ayıp ya bir emekli olarak bende dahilolaya müdahil olma liyiz bu şehrin bizlere sunduğu nimetlerden utanmaliyiz bu şehrin ismi bukadar ayaklar altına alinamaz

 25. Şu anki durumu hiiiç iyi görmüyorum.Sampiyon düştü hala akıllanmayan yönetimler ve derivasyonları bu şehir bu kulüp hep bu tiplerden çekti. Umut verin transfer yapın yürümeye başladın takımıyla beraber taraftar. Yoksa hiçbir harbiliği kalmayacak.

 26. Abi bu adamların kesinlikle ilk 2 senesi incelenmeliydi ama biz geçen sene bunları ibra edip birde başımıza tekrar getirdik o sebeple incelemede yapılamaz zaten geçen sene tahtayı bile açamadılar bizi ilk 2 senede batırmış bunlar …

  2
  1
 27. İnsanda ne heves ne sevgi ne tutku nede futbol aşkı bıraktınız paran yoksa tahtayı açamıcaksan niye başkan oldun mestan koltuk sevdanıda aldın yapamayacaksan bırak git be kardeşim sezon başlıcak daha tahta açilcak transfer yapılacak da atı alan üsküdarı geçti

 28. Madem tahtayı açacak gücünüz yok ne diye başkanlığa aday oluyorsunuz kardeşim Hüseyin Akdemirin önünü KESTİNİZ O ADAM OLSAYDI ŞİMDİYE KADAR TRANSFERLERİ BİLE BİTİRİRDİ BURSASPOR U REKLAM AMACI OLARAK KULLANMAYIN AH ALİ AY SENİN YATACAK YERİN YOK BÜTÜN BURSANIN AHINI ALDIN SENİN YÜZÜNDEN BUNLARI Çekiyoruz

 29. Sayın mestan niye başkan oldunuz kayyum aransaydı tahta açılırdı bu saatten sonra açsan neolur çoğu takımlara belediye yardım ediyor bizim taraftar futbola siyaset sokmayın diyor bursada kimse başkan çıkmaz kimse yardım etmez çünkü bu taraftar namkör

  1
  1
 30. 1 ay geçt yardım kampanyası başlatmadınız ki buna ihtiyaçınız yoksa niye transfer tahtasını açmıyorsunuz anlamış değilim. Gerçekten Bursaspor’un sevenler bişiler yapmak için bekliyor kaybedecek 1 dakikamız bile yok. Bugünden tezi yok açıklama bekliyoruz sesiz kalmayın.

  1
  1
 31. Bir kulüp ancak bu kadar bitirilebilinir kötü başkan olabilirsin ama bu kadarda olmaz ya ali tay .Sacma belki ama menajerlik oyunu oynamiş insanlari getir 3 sene sonunda kulubu bu kadar zarara ugramıs halde bırakmaz eminim

 32. transfer tahrası geç açıldı açıldı gellecek oyuncuların birde yum sorun var yerlide olsa ne kadar eski oyuncuları gtirisen geytir. bu takım baştan aşağıya değişekece 10dan fazla oyuncu gelecek bu takma

 33. Bir Beşiktaşlı olarak şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim kardeşlerim; Bursaspor düştüğü bu durumdan akıl ve sabır ile inanılmaz güçlü bir şekilde dönebilir. Yabancı oyuncuları gönderip kur riskinden kaçınılır, bankalara kısa vadeli borçlar ödenirse ki Bursaspor’un diğer kulüplere nazaran daha az borcu var, belli bir süre de Türk yetenekli oyuncularla düzgün bir tertip ve çağın futbolu oynanırsa kimse duramaz önünde. Ama dikkat edilmesi lazım bu köprüden önceki son çıkış. Bizim takım ise rampadan aşağı yuvarlandı. Ne zaman toslayıp enkazı çıkacak göreceğiz. Dönme şansı yok. İnşallah siz aynı hataları yapıp rampadan aşağı yuvarlanmazsınız.

  1
  2
 34. Eğer tahtayı açmayı beceremezlerse, yapılacak şey belli zaten,
  MUHAMMED ŞENGEZER, ERTUĞRUL ERSOY, UMUT MERAŞ, ABDULLAHİ SHEHU, IASMİN LATOVLEVİCİ,
  Bu isimlerle 3-5 kuruşa bakmadan yollar ayrılacak muhtemelen,
  kadro da hemen hemen belli aslında;
  ATABERK
  BURAK KAPACAK- SEDAT DURSUN- FURKAN EMRE ÜNVER- ONUR ATASAYAR
  RAMAZAN KESKİN- JANİ ATANASOV- EMİRHAN AYDOĞAN
  ALİ AKMAN- KUBİLAY KANATSIZKUŞ- ÇAĞATAY YILMAZ
  Kadro bu şekilde olacaktır, 5-6 genç isim de rekabete girebilirse
  Belki kalitesi artar bu takımın ama bu kadro düşmeme mücadelesi verir.
  Bu da gerçeklerimiz

 35. Bu kulüp bu kadar,batana kadar DİVAN denen olay nerde idi..şimdi ahlamanın, vahlamanın yeri değil..ya bu PTTnin kralı oluruz..af edersiniz..yanda bu ligde bizi paçavraya çevirirler…TAHTA açamayan başkan olurmu..eğere TAHTA açamıyacaksan..hiç olmazsa bursasporun önünü aç, ve bırak..her gün REZİL olmaktansa bir kere ölmeyi tercih ederiz..

 36. Açılmazsa metin korkmaz çalamaz daha iyi kulübün kadrosunu bunlar mı yapacak yalçın selçuk orhan hüseyin takımını kuran kurdu Zaten ilk 5 6 hafta hoca değişikliği kaçınılmaz bursasporda bu işin baştan belliydi böle olacağı mesut mestan kim yaa

 37. Beyler bu yonetim başaramadi bu işi.. ve başaramayacak.zamanimizdan çaldilar..pazartesi tesislere yürüyüp yonetimin istifasini acilen istemeliyiz.. hayri yazicidan rica edelim başkan olsun.tahtayi açtirip transfer yaptiralim.. bakin durum çok ciddi.. tribün liderleri suspus.uyusun onlar.baksinlar çorbalarina..ne varsa bizde var!!

 38. artık yazacak kelime bile bulamıyorum. taraftar olarak hala her konuya çok duygusal yaklaştığımızın farkında değiliz sanırım. dost acı söyler felsefesi olacak biraz benimkisi.. bu yönetimin daha seçilirken hiç bir icraat yapamayacağı belliydi. klübümüzün senelerdir işadamlarından sırtından geçindiği aşikar, hala klüb olarak kendi kendini çevirecek bir rezervi, yada kendi kendine gelir elde edecek varlıkları olmaması bizleri bugün kü duruma getirdi. senelerdir kurumsallaşma adına hiç bir somut adım atılmaması şaşırtıcı. sadece kendi adını reklam yapmak için senelerdir klübü tepe takla yapan insanlar ile sezonlar geçirdik..! bir klüb heleki anadolu klübü forma ve kombine satışları ile ayakta durması imkansız biraz gerçekçi olalım.. bu sebeblerden ötürü kalıcı gelirler şart.. bir başka tarafından bakarsak olaylara 2011 yılından itibaren bursaspor üstüne oynanan oyunlar aşikardır.. 2010 yılındaki şampiyonluğumuzdan sonra 2011 yılında tekrar şampiyonluk yaşamamamız için gerek siyasi gerekse federasyon tarafından her türlü pisliğe maruz kalmış bir taraftar ve klübüz biz.. konulara birazda bu bakış açısı ile bakmanızı rica ederim.. son üç sezondur seçilen başkan başlı başına bir hataydı.. ve bunu o şahsı destekleyen gruplar da biliyordu.. bir kaç yere işe girmek, biraz çorba parasına koşmak o şahsı üç yıl başkan olarak klübün başında tutmaya değermiydi.. yönetimde biraz vizyon olur, zamanında başkanlık yapan Ali karasu bile bu şahıslardan daha vizyonlu idi.. zamanında vizyonu başarısı olan Levent kızıl idaresini bile sadece inat ve hırs yüzünden kaybetmiş bir taraftar grubuyuz biz.. ‘’özeleştiri yapmak gerekirse bende o grubun içinde idim’’ son 7 senedir taraftar arasında tekrar hortlayan anlamsız rekabetinde bu duruma gelmemizde birazda olsa faktörü var.. artık kimsenin saygı kavramını gözden geçirdiğini zannetmiyorum. amigo olsun, abi dediğimiz insanlar olsun artık eskisi kadar tribün üstünde etkili olduklarına inanmıyorum.. sadece deplasmana bir kaç otobüs kaldırarak amigoluk yada abilik olmaz.. hala bir dernek yada bir çatı altında toplanan , maç öncesi birlik ve beraberlik olunan, maç sonraları çoşkulu kutlamaları gerçekleştirebileceğimiz bir derneğimiz bile yok..! kusura bakmasın kimse ama birazda olaylara bu bakış açısı ile bakmalıyız, kendi şahsımda dahil.. umarım bir sonraki sezon tüm yaşanan herşey unutulur ve gelecek sezon tekrar tek yürek tek şehir tek tribün oluruz..!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu