Transfer taarruzu!

BURSASPOR’DA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK SONA ERDİ

Transfer taarruzu!

 

Transfer Komitesi üyesi Öztürk Yazıcı, 4 yabancı ismin kesinleştiğini açıklarken, yeşil beyazlıların Yakubu’yla anlaştığı, N’guemo ve Edu transferlerinde ise sona geldiği öğrenildi.

 

Transferde suskunluğunu koruyan Bursaspor, sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Kaleye, savunmanın sağına, orta sahaya ve forvet mevkilerine takviye yapacak olan yeşil beyazlı ekip, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın verdiği rapor doğrultusunda görüştüğü isimlerde sona yaklaştı. Bursaspor’un Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi ve Transfer Komitesi Üyesi Öztürk Yazıcı, 4 yabancı futbolcu ile el sıkıştıklarını açıklarken, bu 4 isimden 3’ünün kimliği ortaya çıktı. Evertonlu Yakubu Aiyegbeni ile anlaşma sağlandığı öğrenilirken, Nancyli orta saha oyuncusu Landry N'Guemo, Glasgow Rangerslı Maurice Edu ve Steven Whittaker ile de pazarlıkların sürdüğü kaydedildi.

 

KAMPA YETİŞECEKLER

Kampa kadar bu futbolculara imza attırmak istediklerini belirten Öztürk Yazıcı, “Çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Riski en aza indirmek ve hata yapmamak için temkinli çalışıyoruz. Hocamız ile 3 gün beraber toplantı yaptık ve 4 yabancı ismi kesinleştirdik” dedi. Bu 4 isim dışında 1 oyuncuyla daha görüşme halinde olduklarını belirten Öztürk Yazıcı, “Hepsi, oynadıkları mevkilerde birer yıldız. Kariyerlerinin yanında, gençlik ve açlıkları da var. En geç kampa kadar yetiştirmeyi düşünüyoruz. Taraftarın ve kamuoyunun bugünlerde sabırsız olduğunu biliyoruz. Alternatif futbolcular da var. Sezona zengin kadroyla başlayacağız” dedi.

 

YILDIZLARA İZİN YOK

Bursaspor Basın Sözcüsü Ferruh Nayman da bu 5 oyuncudan birinin Steven Whittaker olduğunu açıkladı. Nayman, Glasgow Rangers’dan transfer etmek istedikleri 26 yaşındaki sağ bekte sonuca çok yaklaştıklarını söyledi. Transfer görüşmeleri sırasında isim vermekten kaçındıklarını ve bunun pazarlık güçlerini azalttığını vurgulayan Nayman, ''Whittaker gündeme çok geldi. O yüzden rahatlıkla söyleyebiliyorum. Çalışmalar, görüşmeler ve pazarlıklar sürüyor” dedi. Sercan, Volkan, Ozan ve Turgay ile ilgili çıkan transfer haberlerine de değinen Nayman, “Bu oyuncuların başka bir kulübe gitmesi söz konusu değil. Bizim istediğimiz fiyatı veren yok” dedi.

 

 

Kıran kırana pazarlık

 

Bursaspor Transfer Komitesi, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın kadroda ısrarla görmek istediği İskoç sağ bek Steven Whittaker için pazarlıklarını sürdürüyor. 26 yaşındaki oyuncu için resmi internet sitesinden “Whittaker satılık değil” açıklamasına yapan Rangers, yeşil beyazlıların önce 300 bin ardından 600 bin Pound’luk tekliflerini reddederken, son yapılan 1 milyon Pound’luk teklifi düşünmeye başladı

 

 

Yeni Dönem Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu