Transfer şart!..

Aslına bakarsanız Bükreş maçı Bursaspor’un eksiklerinin tekrar tekrar görmemizi sağlayan bir karşılaşma oldu. Saha yer alan 20’ye yakın futbolcunun isteksizliğini, konsantrasyon ve koordine eksikliğini, beraber oynamamaya bağlayabiliriz. Bunlar zamanla düzelecek şeyler. Düzelmesi zor olan ise herkesçe malum mevkilerdeki kaliteli ve kreatif adam eksikliği.   

Üç sezondur sağbek bulamayan Bursaspor mevcut kadro içersinde çözüm arıyor; ama bunun zor olduğu çok açık. Fizik ve oyun yapısı ile bu mevkiye uygun olmayan Ramazan Sal sağbekte kendini iyice ‘sal’dı! Bu mevkiyi yadırgadığını her haliyle gösterdi. İkinci yarı bu görevi alan Svenson bindirmeler yapmaya çalışsa da yetersiz kaldı. Kısacası sağ bek sorunsalımız sürüyor. Orta saha da topa sahip olacak, iyi kullanacak tek oyuncu Batalla. Oda zaman zaman yetersiz kalıyor. Sonradan görev alan İnsua’nın ben bu takımda işi olmadığı konusunda ısrarlıyım. Boşuna yer işgal ediyor.  Bu bölgeye güçlü ,ayaklarına hakim bir oyuncu şart. Forvette ise Sercan ve Turgay ile gol arandı. Bu iki isminde gol becerileri az. Daha skorer bir isim forvete alınmazsa gol için yine defanstan medet umarız. Savunmada yapılan bireysel hatalar maç oynadıkça azalacaktır.     Yeni transfer Alfred N'Diaye fizik gücü, oyunu dikine oynaması ve pas alışverişi ile olumlu bir görüntü verdi. Kaleci Scot Carson ise tecrübesi ile güven verirken, topu oyuna sokuşlarındaki tercih ve becerisi ile dikkat çekti.Eve dönen Yenal Tuncer bildiğiniz gibi(!)Yerine giren Mehmet Sak daha çok dikkat çekti. Adı üzerinde bir hazırlık maçıydı ama dediğim gibi Sağ kanat, orta saha ve forvete takviye yapmamız gerektiğini bize tekrardan gösterdi.

Haber kaynağı : Bursa Gerçek / Hakan GÜNDÜZ / Avusturya

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu