Toroğlu “O cismi atan Bursalı hapiste yatmalı!”

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Bursaspor-Fenerbahçe maçı sonrası dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Bursaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta 19. dakikada Soldado‘nun golünden sonra yaşanan sevinçte, Bursaspor tribünlerinden atılan yabancı madde Skrtel‘in kafasına isabet etti. Kafasında kanama meydana gelen Skrtel‘e pansuman yapıldı. Kan olduğu için formasını da değiştiren Skrtel, bandajla oyuna devam etti.

Erman Toroğlu ise bu konu hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı:

Toroğlu  “Maçın hakeminin yerinde olsam Skrtel‘e gelen yabancı cisim sonrasında soyunma odasına giderdim. Bir kişinin hatası yüzünden şehir cezalandırılır mı? Cezalandırılır. Bursaspor bugün kaybetse bir tane kendini bilmez yüzünden yazık olacaktı. Bu cismi atan hapiste yatmalı.” dedi.

47 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

   Maalesef, bursaspor tribünleri, aynı zamanda Bursa ‘yı hatta Türkiyeyi de temsil ediyor. Orta çağdan kalma hareketler. Bazen bursalıyız, gururluyuz, burası başkadır biz değerleri temsildehep öndeyizdirvs şekilde söylemlerde bulunuyoruz ama bu hareketler üzülerek insanımızın kültürel insani değerler olarak geride aldığı şeklinde bir intibada bulunduğundan bizi güzel şeklde temsil etmiyor. genel olarak, Bursaspor taraftarı denince kavgacı sorunlu bir topluluk intibaını Türkiye’ye vermeye başladık. Zaten Avrupa tarafından bakıldığında adamlar kesin gülüyordur. İnsanmı bunlar diyorlardır Küfür, kavga, taş vs atmak, ne kadar kötü eylemler. Bizleri çok kötü şekilde temsil ediyor. Ya zaten ülkemize fazla yabancı gelmiyor, dışa açılamıyoruz, bu tribünlerden bursaspor maçlarından belli bir intiba ediniyorlarsa, nekadar köt bir itiba verdiğimizin farkındamıyız acaba. Lafa geldimi avrupa başkenti bursa, burası medeni şehir, batıya açılan yüz, ama stad olaylarına bakınca medenileşmemiş, orta çağ medeniyeti izlenimi veriyoruz. Maaleser bir kaç kişi yüzünden hepimize bu yafta yapılıyor. Bu haksızlık. Dolayısıylabu kişi,kişiler en ağır şekilde cezalandırılsın ki, birdaha böyle şeyler olmasın. Ayrıca bir yanlışı başkasınında yapması bizi haklı kılmaz. Bizönce kendi evimizin önünü süpürelim, sonra başkalarını eleştirelim. Şu maçları izleyenler, ya bu şehirne güzel bir şehir, insanları nekadar medeni, insani dedirtebilirsek, hepimiz kazanırız.

   39
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Tribün, bir kültür işi. Güney amerika ve avrupa’da , doksa dakika organize şekilde, farklı tezahurat yontemleri ile hem takıma pozitif katkı oranı artırılıyor hemde taraftarlar, daha farklı güzel şekilde oyuna katkı verir hale geliyor. Tüm stad aynı tezahuratı yapıyor. Farklı tezahurat yöntemleri uygulanıyor. Bizde bu yönde hiçbir gelişmeyok. Bence kulüp, farklı taraftar gruplarının kendi kendine tezahurat yapmasını engellemeli vebu işi tek elden tum stada uygulatacak bir yol bulunmalı. Taraftar grupları farklı olabilir ama stadtayken sadece tek bir elden tezahurat yonlendirilmeli. Taraftar grubu liderleri kendi gruplarını organize edebilir ama, tum gruplartek şekilde tezahurat etmeyi öğrenmeli. Farklı tezahurat yontemleri bilimsel olarak etki edebilirhale gelmeli. Atenanın 12 dev adam şarkısı gibi hem taraftarı eğlendirecek hemde oyuncuları yüreklendirecek yeni tezahuratlar mutlaka tek elden uygulanmalı ve tum stadtan tek ses çıkmalı. Bu şekilde, taraftarın taşkınlık yapması engellenir. Stad kulturumuzun gelişmesi için çabamız olması gerekiyor.

 1. Rakip futbolcuyu yaralamadın sen BURSASPORU karaladın yaptığın cahilce hareketinle ,sayın yetkililer stadyumda birçok kamera var böyle yapan taraftarları bulmak sizin için görev oldu artık bulun şu hadsiz taraftarı ve pasoligini iptal edin biz böyle taraftar istemiyoruz biz artık böyle dengesizler yüzünden ceza almak istemiyoruz benim hakkımı koruyun şimdi ceza alırsakki mutlaka verirler ,ozaman benim suçum ne sorarım size

  73
 2. Atanı savunacak bir yanı yok bu işin. Tribün liderleri de elinden geldiğinde atana karşı çıktı . İleride daha da azalacaktır umarım Erman hocanın dediği türde bir ceza ile olmaz

  32
  9
 3. Cok doğru söylemiş böyle adamlar yuzunden fenerbahce macina ceza yedim gidemedim haram zıkkım olsun hakkım

  21
  1
 4. Atan suçlu tamam da, tribüne nedem koşuyorlar sevinmek için, amaçları kışkırtmak ceza aldırmaktı, amaçlarına ulaştılar, volkan kaleden koştu geldi. Koştuğun yerde fener taraftarı mı vardı puşt, git sahanın ortasında sevin.

  18
  11
   1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

    Ben futbolcu olsam rakip takımın en ateşli taraftarının olduğu yere gidip kayarak sevinmem. Terbiyesizlik bu. Aytaç gol atınca fener tribinüne mi koşsaydı?

    14
    1
 5. Sahaya madde atan beyinsizleri diğer taraftarlarin dövmesi daha uygun olur bence..1-2 dangalak yüzunden koca camia ceza aliyor.. sene oldu 2019.. hala sahaya madde atiyoruz..bu hanzolari ya egiticez sopayla yada aramiza almicaz

  16
 6. Ya atan adam baska takimliysa aptal aptal konusma , bi kisi yuzunden bi sehir ceza alamaz , aynisini istanbul takimlari yapinca sesiniz cikmio

  12
  3
 7. Bu cismi atan taraftar bozuntusu kendini tatmin edecek diye maç tatil edilebilirdi bu şükürki olmadı ama bu adam yüzünden hem trübin kapatma hemde para cezası gelecek sonrada para yok diyoruz 30 lira bilet parası ver(kaçak girmediyse tabi) yüz bin lira ve üzeri zarar ver.

  12
 8. Böyle insanlar da var beş para etmezler. Stada maç izlemeye takımına destek vermeye geliyorsun yaptığın harekete bak. Bir vatandaşa yakışıyor mu.

  11
 9. Öncelikle şu küfür ve sahaya yabancı madde atmaktan taraftarımız vaz geçmeli harbiden yeter onlar yüzünden maçlara gidemiyecez neredeyse ikinci olarak önce bi istanbulluyu yatırın bu gibi suçlardan sonra bize sıra gelsin son olarakta özellikle bizansın topçuları taraftarı tahrik etmek için çok çırpınıyor hepimiz insanız ve o andaki adrenalin çok yüksek bu sebeple dün akşamki olayda atan kadar taraftara el kol hareketi yapan fenerli soldadonunda suçu vardır bence. Önce kendilerini sorgulasınlar.

  8
  1
 10. Hadi ordan.İSTANBUL’da nice onlarca cisim atıldı da hakemler maçı devam ettirdi.
  PASSOLİG neden her seyirdciden her maçta para alıyor.PASSSOLİG SİSTEMİ ile yabancı madde atanların tesbit edilip sadece suçluların cezalandırılması için değilmi DANGALAĞIN ÖNDE GİDENİ.

  6
  1
 11. doğru kesinlikle yatmalı da şenol güneşin kafası yarıldığında maç kaldığı yerden başladı b u ülkede polis ilk sıralara oturup maç seyredeceğine adam gibi polisliğini yapsın saha içinde ribünlere doğru koridor kurması lazım bu emniyet müdürünü cimere şikayet edeceğim herkes de bunu yapsın

  4
  1
  1. @bursalı yorumuna yanıt olarak

   Polis ne yapacaktı acaba. Cisme kafa mı atacak. Hangi polis maç izliyormuş da şerefi ile görev yapan Türk polisine laf atıyorsun. Maç görevi polisin asli görevi olmadığı ve bu görevlerden dolayı beş kuruş extra para almadığı halde izinli gününde adam mecburen taraftardan 6 saat önce stada gidip bittikteb 3 saat sonra stadı terk ediyor. Yolda ayağınız takılıp yere yapışsanız polise suç atacaksınız nerdeyse.

  2. @bursalı yorumuna yanıt olarak

   Alt tarafı bir futbol maçı.Bu kadar polise,güvenliğe ihtiyaç duyulmayan bir ortam sağlanması lazım.Bu da ilk olarak taraftarın bilinçlenmesi ile olur.

   1. @Ali yorumuna yanıt olarak

    Aynen. Maç görevi polisin asli görevi değildi. Bazı cahiller avrupadaki maçları izlesinler bakalım da orada maçlarda stad da kaç polia görevilecek. Niye çünkü adamlar insan gibi maç izliyor . Bizim bazı bilgisizlrr de bazı çapulcu tataftar bozuntuların laf edemeyip izinli gününde maç görevine gitmek zorunda kalan şerefli polise nereden laf çakarım diye kafa yoruyor.

 12. Bana göre suç emniyette her maç aynı olaylar oluyor alınan kimseyi görmüyoruz maçtan sonra değil anın da tespit edip alacaksın ki arkası gelemesin bu olayların her kez şait olsun alındığına. Toroğlu da sonuna kadar haklı

 13. Yıllar öncede bursaspor beşiktaş davasında da bursaspor haklı demiş ti şimdide o bursalı hapse girmeli diyor eşşek

  3
  2
 14. Sevgili Toroğlu yaşlandıkça Bursaspor oynamış olduğu futbolu bırak İstanbul takımlar maaşlı memuru olarak kanal kanal dolaşıp Bursaspor karşıtı olup Bursa şehri cezalandırmak bağlamda elinde ekran çubuğu maç içi yaşanan pozisyon oto kritik yapmanın yanına ilave cezalandırılmalı dersen yerinde olur Erman hoca koca şehri cezalandırmak senin haddine düşmez yaşlandıkça Bursaspor karşıt ı olmayı bırakıp adil bir şekilde işine bak be hocam.

  3
  1
 15. Ben maçta eski teksas tribünündeydim, 50 yıldır teksas denilen kale arkasından izlerim. Diğer yerlerden izlediğim maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ancak son yıllarda teksas tribünü maalesef Bursaspora destek olmasının yanında çok zarar verir duruma da geçti. Yanımda bir baba ve iki tane ilkokul ve ortaokul ayarında oğlanları vardı. Şahsen ben utandım. Kendisi küfrettiği gibi, çocuklarına da küfür ettiriyordu. Yine arkamda orta yaşlarda iki şahıs vardı aynı şekilde. Yapmayın takıma zarar veriyorsunuz, yine ceza aldıracaksınız diyecek oldum bana bozuk attılar.Yazık! Bursaspor taraftarı bu olamaz. Şimdi bu tip insanlar yüzünden bizlerin pasoliglerine de bloke uygulanacak. Kulübe bir sürü para cezası gelecek.

 16. orta sahada yapsın sevincini. stada gelen binlerce taraftardan birileri illa ki holigan olacak bunu engelleyemezsin {şu ana kadar da engelleyemediğin gibi (!)} fakat robertosoldado ve onun peşinden gol sevinci için gelen -skirtel gibi- MİLYONLUK EŞEKLER şov yapmasınlar , zaten milyonda bir ihtimali olan öne geçme şansı yanlarında olmuş varbahçe şike federasyonunun.

  Bide bizim atmamız doğru diye savunmuyorum bilginiz olsun. Fakat spor kanalları(!) bu ayı volkan affedilince demedilermi “-Takıma abilik yapar” diye! hiç uyarmamışmı bu aptal arkadaşlarını; tabiiki de konuşmaz bu üç büyüklere tapan spor kanalları

  2
  1
 17. dogrular bize gelınce mı dogru baska zaman tas gelınce cakmak gelınce kafaya bişi olmuyorda bizde mı oluyor. ne adamsınız lan sız…

  1
  2
 18. Bence tam kafaya hedef alınarak atıldıysa hapse gerek yok. Benim kafam da kanasa benim de başıma aynı şey gelse hapse girsin demem. Ölmedim

  1
  2
 19. Suçlu kimse bulunup yaralamadan yargılanıp cezasını çekmesi gerekir tabiki tüm stadlarda bu tür şeyler yapanlar

 20. O cismi atan eninde sonunda bulunacak. Taraftar sitelerine önerimdir. Gelin bu adamları ifşa edin. Insan içine çıkamasınlar.

 21. Alsınlar adam öldürmeye teşebbüsten yargilasinlar birde söyle 10 sene hüküm yesin bakalım bir daha yapan çıkarmı ingiltere bu olayları böyle aştı. Eskiden sallandıracaksın böylelerini heykelde bakbakalim bir daha olmuyormu diyorlardı ama idam kalktı bizde boyle diyoruz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu