Topla oynamada öndeyiz ama…

Yeşil Beyazlılar kaybettiği 3 deplasman maçının ikisinde yüksek oranda topa sahip olan takım olarak kayıtlara geçti. Bu durum Bursaspor'un topla çok oynamasının skor için yeterli olmadığını gösterdi.

Bursaspor kaybettiği Adana Demirspor ve Altay maçlarında topla rakiplerinden daha çok oynayan takım oldu.

Yeşil-beyazlı takım, Adana Demirspor karşısında %65 ile topla oynama yüzdesi yakalarken Altay maçında ise %64 oranında topa sahip oldu. Sezonun ilk mağlubiyeti olan Fatih Karagümrük maçında Bursaspor yüzde %43 oranında topa sahip olan takımdı.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Övgüler bitti şimdi sövme dönemi başladı. Deplasmanda ilk galibiyetle yine övgüler başlar. Ortanız yok, ya göklere çıkartıyosunuz ya yerin dibine sokuyosunuz. Bu nedir arkadaş ya madem çok biliyosunuz gidin eğitimi tamamlayın alın belgeyi antrenör olarak başlayın… Bence ne yapıp edip batallayı getirelim takıma. Yarım sezon oynasın sonra seneye teknik ekibe katılsın. Tecrübenin kralı takıma katılmış olur.

  37
  1. @Taraftar93 yorumuna yanıt olarak

   1- istatistikler mini etek gibidir. çok yeri gösterse de asıl merak edileni! göstermez.
   2- esasında bursasporu bir yönüyle değil, tümüyle ele alıp değerlendirip, yorumlamak lazım.
   3- son on senenin bursasporunun tek ihtiyacı sadece biraz ”zaman ve sabır” maalesef bu şehirde olmayan tek şey de bunlar.
   4- nedense yerel medya olsun, tribünler olsun tamamen skora odaklı.
   5- oysa, sürekli güzel sonuçlar almanın yolu ”yönetim, teknik adam ve kadro istikrarından” yani kurumsallaşmadan geçiyor.
   6- bunlar sağlanmadan gelen başarıların tümü tesadüftür ve kesinlikle kalıcı değildir.
   7- camia bu gerçeği ”görmeden, öğrenmeden ve hayata geçirmeden!” bu kulübün iki yakası bir araya asla gelmez.
   8- sanırım bu bir sportif ve kentlilik, bilinci, bireysel gelişmişlik, kalite ve seviye. kısaca bir eğitim sorunu.
   9- umarım bu süreç kısa sürer de, bir an önce nitelikli bir yerel medya ve tribünlere kavuşuruz.

 2. Rakip ilk 10 dk. da golü bulup topu sana veriyor oyna diye. Sonra kontradan gol arıyor ve onuda buluyor. Bizim topu rakibe bırakıp kontra kovalamamız gerekirken rakipler bize bunu yapıyor. Bizde yiyoruz.

  16
  1
 3. 500 pasın 450 si yana geriye !Ne yapayım öyle topla oynama oranını !Rakiplerin işine bile gelir bu durum ! Onlar evelesin gevelesin yana geriye paslaşıp dursun biz bi duran topla bir iki atakla işi bitirip işimize bakalım diye düşünürler artıkki öyle oluyor !

  14
  1. @aziz yorumuna yanıt olarak

   Hamzaoğlu döneminde topla oynama yoktu skor vardı takıma sövüyordunuz. Samet döneminde topla oynama vardı yine sövüyordunuz. Biz nasıl bir taraftar olduk arkadaşlar ? Çocuk bile 9 Aydan önce olmuyor biraz sabır gösterin allah aşkına. Takım olabilmek kolay değil. Boya küpü değil sonuçta. Yalçın hocaya güvenimiz tam takım oturacaktır. Net.

   6
   7
 4. %90 topla oynasan ne olcak.hücum gücün yoksa al gülüm ver gülüm yaparsin.15 tane defansif adam alip 2 tane hücum adamı aliyorsan zaten baştan kaybediyorsun.. öncelikle cok iyi bir 10 numaran var mi? Yok.. sağda solda kanat forvetlerin var mi? Yok.. forvetlere gelelim.. 2 forvetimiz var..biri kubi diğeri selezniov.. kubiye koca sezon güven olmaz.bir mac oynar 5 maç susar.. seleznov ise isteksiz görüntü veriyor.. yeterince beslenmeyince o da pek iş yapmiyor.. sorunlar çok basit.. umarim çözümler gelir bu konuya

  6
  3
  1. @Mert yorumuna yanıt olarak

   Seleznov’a gelene kadar sen Özer’e bak. Tam bir sahtekar. Geçen senekşi Sakho gibi. Eğer Bursaspor umurundaysa kafamı keserim. Seleznov bile ondan daha istekli ve arzulu.

 5. deplasmanlarda topu karşıya verip kontra oynamamız gerek 3-5-2 iç sahada taraftarı da arkamıza alınca başarılıyız ama 3 maç oldu hala bastıra bastıra aynı şekilde deplasman oynuyoruz sonuç aynı

 6. Geçen sezon Ali Ay sahtekârı gülen adam ismi lazım değil yerine Mustafa Er’i getirseydi yine ligde kalırdık.
  Herif gerçek bir Bursaspor düşmanı gibi davrandı,
  Çoluğun çocuğun ölsün bir lokma ekmeğe muhtaç kal Ali Ay!!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu