Topa sahip oluyoruz ama…

Bursaspor, 26 Ekim 2018'den bugüne kadar çıktığı 11 lig maçında da topa daha çok sahip olan ve oyun üstünlüğünü elinde bulunduran takım olmasına rağmen bunları puana yansıtamadı.

Son olarak Konyaspor maçında da rakibine karşı yüzde 59 topla oynama oranı ile üstünlük kuran Yeşil-Beyazlı takım, gol yollarında etkili olamayınca bir puana razı oldu. Bursaspor, Alanyaspor‘u 2-0 mağlup ederek başladığı 11 maçlık seride 15 puan toplarken, 18 puan kaybetti.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MErT123 yorumuna yanıt olarak

   Topa sahip olma yüzdemiz fazla, ancak buna yan paslar, geri paslar da dahil. Bir futbol yorumcusunu izledim. Diyordu ki: En fazla yan pas, geri pas yapan takım Bursaspor dur. Oyuncunun önü boş gidebilir, yanındakine pas veriyor. Hücum gecikiyor.
   Futbolcularımızda beceri de yok, beceri! Beceriyi futbolculara hoca kazandırır. O da bunu yapmıyor. 2×2=4

   2
   2
   1. @En Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Zaten 3. bölgede en kötü takım biziz.Takım sadece çok mücadele ediyor.Her şey oyun bozma üzerine kurulu fakat taktik, oyun planı yok.Amaç yan paslarla top bizde kalsın, yenemiyorsan yenilme üzerine kurulu.20 maçta 4 galibiyet bunun göstergesi.Ha diyeceksinki transfer yapılmadı.Peki sezon başı çuvalla paraya alınan Saive, Tunay ne demeye alındı?Sakat Sako neden alındı?Virgini o paralara neden alındı?Bu hocayla yönetim sadece borcu arttıracaktı.İnatla hep aynı kadroda direten hocayla işimiz zor.

    1
    3
 1. E tabi, maçın başından sonuna kadar al gülüm ver gülüm yaparsan olacağı bu. İstersen %80 ile oyna. 17 tane şut atıyorsun 3’ü isabetli. 34 tane orta açıyorsun 30 tanesi ya rakipten dönmüş ya da dağlara taşlara gitmiş. Takımda ara pas yapabilecek kapasitede tek bir tane oyuncu var onu da inadına oynatmıyorsun. Sonra da parasını isteyince mırın kırın ediyorsun. Hiç boşuna bekleme lige tutunmayı. İki sene önceki gibi 5-0’lar 5-1’ler 6-0’lar başlayınca da ağlama sakın.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu