Tofaş, Bursaspor ortaklığını istemiyor!

Bursaspor Durmazlar teknik ekibi, oyuncular, Bursaspor Durmazlar Genel Menajeri Nedim Yücel, Bursaspor Kulübü Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin ve Bursaspor Kulübü Genel Müdürü Erhan Başoğlu bu sabah basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Oldukça samimi geçen ortamda daha sonra soru cevap kısmına geçildi.

Bir basın mensubunun “Bursa’da Tofaş Basketbol Kulübü ile ilgili olarak Bursaspor taraftarının bir hayali var. Tofaş ile Bursaspor’un aynı çatı olması yönünde bir görüş hakim. Sizce bu bir hayal mi? Yoksa uzun bir süreç gerektiren bir durum mu” sorusuna Genel Müdür Erhan BaşoğluTofaş ile yapılan görüşmeler sırasında ben de vardım. Bursa’da çok net bir şekilde artık bu hayalden vazgeçmelerini söylüyorum. Bu Tofaş yetkilileri tarafından bize deklare edilmiştir. Ve şu kelimeyle deklare edilmiştir. Bu kelimenin altını çiziyorum ve üzüldüğümü belirtmek istiyorum. “Sizin seyirci kitleniz farklı bizim seyirci kitlemiz farklı biz kesinlikle net bir şekilde Bursaspor’la birleşmeyi düşünmüyoruz” bu ifadeler grup başkanı Cenk Çimen Bey tarafından dile getirildi bu toplantıda. Dolayısıyla ben altını tekrar çiziyorum. Biz Bursa takımı değil Bursa‘nın takımıyız rengimiz kurulduğundan beri yeşil beyaz.” dedi.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Doğru söze ne hacet. Tofaş ın maçların ön sıraların kapatıldığını gördüğünüz mü hiç? Bizde tribünde polis bile var.

  95
  8
 2. Yani demek istiyolar ki sizin taraftarlarınız sahaya etki ediyor (maytap – küfür gibi) bizim seyircimiz ise aileleri ile gelip sakin maç seyredip gidiyor.

  88
  6
  1. @Kadir yorumuna yanıt olarak

   onların taraftarı kimmiş fabriada çalışan mühendismi veya muhasebecimi veya işçisimi yalandan maç seyrederler evine giderler 5 dk sonra sor skoru doğru söylemezler bu tofaşa ve yöneticilerine harbi uyuz olmaya başladım…

   7
   5
 3. Tofaş, yerden göğe kadar haklı Bursaspor taraftarları en küçük ters bir karar sonrası küfürden tutun da sahaya yabancı madde atmaya kadar varan her türlü centilmenlik dışı olaylara sebebiyet verebilir maalesef.

  49
  18
  1. @Başkan yorumuna yanıt olarak

   ya içimizde bunun gibi adamlar varken dışarıda düşman aramamak lazım..lafa bak tofaş haklıymış. madem bursaspor taraftarı işe yaramaz tu kaka burada ne işin var tofaş çocuğu

   11
   18
 4. Düne kadar o istemediği taraftar tofaşın itici gücüydü avrupa kupalarında maç aldırırdı.Nankörlüğün lüzumu yok.Eğer şu saatten sonra Bursaspor durmazları sahiplenmez isek bize de yazıklar olsun.

  30
  4
 5. Tofaşin seyirci kitlesi dediği fabrikada bedava bilet dagittigi halde maça gitmeyen kendi çalışanları büyük maçlarda gidiyorlar o da Tofaş’ı desteklemek için değil kendi tuttukları takımları izlemek için Tofaşin seyircisi olur Bursaspor’un taraftarı vardır yarın öbür gün Tofaş yine takimi kapatma karari aldığında kimse arkasinda durmaz ama bursaspor basketbol çok daha uzun soluklu bir kulüp olacak gelecekte de bu böyle olacak

  23
  2
 6. BU ÇİRKİN AÇIKLAMADAN SONRA TOFAŞ BENİM İÇİN BİTMİŞTİR…..YEMYEŞİL İNCİLER, LAY LAY LAY LAY LOOOMMMMM

  19
  12
 7. Tofas zaten benim için 2000 yılında bitmişti ögün bugün tofas arabası almıyorum reno da almıyorum bursamiza hiç bir faydaları yok yalniz insanlarımızı kullanıyorlar köle gibi işte aylık vererek çalıştırıyorlar lakin bursamizdan bursasporu seven hicmi çıkmaz lakin taraftar olarak da kendimize çeki düzen vermemiz gerek maçlarda gerçekten çok küfür ediliyor buda bizim gibi büyük bir camiaya hiç yakışmıyor boşver tofas zaten bizden değil neden bursada maç yaptıklarını anlamıyorum gitseler ya İstanbul’a

  11
  3
 8. Bizde her daim yanımızda olan DURMAZLAR ile yola devam ederiz, seneye Süper ligde kapışalım bakalım Tofaş bebeleriyle, rakip görsünler, BURSASPOR DURMAZLAR ÇOK YAŞA!

  8
  3
 9. Bursaspor Genel Kurulu Üyesiyim. Az önce bir TV kanalında Tolga Öngören’in genel bir röportaj içinde söyledikleri önemli. 15 okulla birlikte spor ile eğitimi içiçe getiren, bilimsellikle ve ailelerinde içine katıldığı gençler yetiştirmesi programını başlatmışlar. 2020’ye kadar Bursa’da 50.000 çocuğu eğitim ile birlikte spora-basketbola kazandırıyorlar. Kendi çizdikleri yol var. Tofaş maçına gidince hiç heyecanlanmasam ve tiyatro seyircisi gibi maç izlense dahi, bir Yol çizmişler. Asıl sorulması gereken şu: Bursasporun Kulüp Yönetim sistemi, spor çağındaki 250.000 Bursalı genç için neden benzer bir proje yürütmeyi düşünmez. Bırakalım TOFAŞ kendi yolunda bir çığır açıp, Özel bir Ödül dahi alsın. VE Biz BURSASPORLULAR DA, Tüm Bursa’yı ve hatta Güney Marmara’yı kapsayacak projeler ortaya koyalım. Bunun için de Kulübümüze çok iş düşüyor. Tofaş Yöneticisi tam böyle söyledi ise hiç şık ve kabul edilebilir değil, Doğru iletişim herkes için gerekli.

  7
  2
 10. İŞADAMI olupta şehrine-ülkesine faydalı insan sayılıdır.Bakın çoğu devletin İMTİYAZLARI ve YANDAŞ OLMALARI ile palazlanmışlardır.
  Ülkemizde stadlar yapılr neden YA YANDAŞI İHYA YA CEBİ DOLDURMAK İÇİN.
  BURSASPOR için yapılan staddan 500 milyon HORTUMLANDIĞINI ALİNUR AKTAŞ İFŞA ETTİ.Varmı basında üzerine giden yok.Neden İŞADAMLARININ OLAN BASIN MENFAATİNE GÖRE TAVIR ALIYOR DA ONDAN.
  TOFAŞ- için ise şunu söylüyoruz.Bu firmanın sahibini bir BİR ÜÇÜZÜN,EVLADI DİĞER ÜÇÜZÜN DAMADI İSE HALKANIN DİĞER ÜÇÜZÜNÜN KONGRE YADA DİVAN ÜYELERİDİR.
  ŞEHRİMİZİ SEVİYOR,ŞEHRİMİZİN TAKIMINA AŞIK İSEK TÜM ENGELLERİ AŞMALIYIZ.
  O nedenle önce takımımıza ceza aldıracak YANLIŞLARI TERKEDELİM,LOBİ FAALŞİYETLERİNİ ARTTIRALIM.Evlatlarımızın,yakınlarımızın çocuklarının kendi takımızın altyapısında oynaması için kulübün faaliyetlerinin organize olmasını sağlayalım.

 11. bundan sonra Durmazlar’ın maçlarına gelmeyen hocanizi futbolcularinizi personelinizi Tofaş maçlarına yollarsiniz!

  4
  6
 12. bıraksınlar bu işleri tofaş tofaşsa bursaspor taraftarı sayesinde oldu bundan sonra zaten 2000 den beri tofaşı tutmayı bıraktım o tarihten sonrada umrumda olmadı bursaspor iyi yönetilse bunlar bursasporun kapısından reklam diye ayrılmazlar banane tofaştan bursaspor varken yol alsın….

  3
  1
 13. Benim taraftar olarak Tofaş ile birleşme hayalim falan yok. Hangi gerizekalı bunu empoze ediyor anlamadım. Başlarım Tofaş’a…

 14. Eskiden kalma bi sempatimiz vardı onuda bitiriyorlar. Bursa taraftarını istemiyorlarsa basketbol şubesini İstanbul’a taşısınlar. Bize bi faydası yok. İstanbul takımı taraflarına yarıyor zaten.

 15. Sadece buradaki yorumlar bile afamların ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Hemen düşman üret, küfür et, bundan sonra Tofaş maçına gidene yazıklar olsun de…. Yav sana ne kardeşim

  1
  3
 16. Yahu ben bir şeyi idrak edemiyorum galiba bu tofaş değil miydi vodafone arenadan loca alan bu tofaş değil miydi her fırsatta bursaya bursaspora ihanet eden bu tofaş değil miydi teksasi küçük düşürmeye çalışan hangi akıl yoksunu bursaspor gibi bir markayı tofaş ile yanyana getirmeye çalışır biri bunu bir açıklasın
  Proje olarak Bursaspor koleji Bursaspor osb gibi yatırımlarla Bursaspor kalkinabilir ve hatta Bursaspor dergisi 16 tlden satışa sunulup yuzbinlerce aboneye ulaşılabilir Bursaspor icin daha birçok görüş ve öneri sunulabilir ammavelakin bu şehre ve kulübe hainlik edenlerle yola çıkılmaz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu