Timur Noyan’dan açıklama!

Bir Futbol Kulübünün herhangi büyük bir holdingden hiçbir farkı yoktur. Tek fark; burada paydaşlar taraftardır… Taraftarın da bu işletmedeki tek yatırımı; duygusal destek, karşılığında ki beklentisi ise duygusal haz ve tatmin olarak nitelendirilir.

Taraftarın bu beklentisini karşılamak ise takımı layık olduğu yerde tutmak, oynadığı lig ve liglerde, yurt içi veya yurt dışı arenalarda kupaları kovalamakla olur.

Bütün bunları kovalamak içinde o kulübün sadece var olması yeterlidir, var olmanın ve başarıyı kovalamanın tek şartı ise iyi ve güçlü bir yönetimle, maddi güce bağlıdır…

Bu gerçek asla inkâr edilemez! Maddi gücün olabilmesi içinde her bir ticari işletmede olduğu gibi en basit iş prensipleri ile hareket etmek, karlılığı amaç edinmek, daimi gelir kaynakları yaratmak, bu yönde gerekli yatırımları yapmak, insan kaynaklarını doğru değerlendirmek, kulüp içerisinde belirlenen organizasyon şemasında belirlenen bölümlere konusunda ehil, başarılı ve tecrübeli profesyonelleri getirmek ile olur.

Bütün bunları yaparken de şeffaf ve taraftar tarafından sorgulanabilir bir yapı oluşturmak şarttır.

Daimi bir şekilde söz verildiği gibi zamanında ödemelerin yapılması, hem sporcular hem de kulüpte çalışan personelin motivasyonunu arttırıcı en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Bütün bunların yanında kulübün içerisinde bulunduğu ligin ve o ligi yöneten federasyon için kulübü vazgeçilmez kılarak tam destek sağlamak, kulübün haklarını sonuna kadar kollamak, yeri geldiğinde nitelikli bir şekilde savunmak, kulüp çıkarları doğrultusunda yönlendirme yapmak, Türkiye Futbol Federasyonu finansal Fair Play yönetmeliklerine ve UEFA kriterlerine uyumlu çalışma sistemi prensiplerini oluşturmak yönetimin en büyük sorumluluklarından biridir.

Bu arada taraftar birliğini sağlayarak, ayrıştırıcı değil birleştirici unsurları yaratmak, şehrin bütün dinamiklerini bir araya getirerek, yukarıda bahsi geçen ilkeler doğrultusunda Bursa şehrinin en değerli markası BURSASPOR’un her zaman layık olduğu seviyelerde bulunmasını sağlamak en büyük hedefimizdir.

Saygılarımızla

Timur Noyan ve Ekibi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu