Timsah takviyede yine geç kaldı

Transferde altı yeni oyuncuda karar kılan Yeşil Beyazlı yönetim ve teknik kadro ilk kez bu kadar eleştiri topladı. İsimleri kamuoyuna yansıyanlarla alınanlar birbirini tutmadı. Ortaya çıkan tablo kimseyi memnun etmedi.

Ertuğrul Sağlam göreve geldiğinden bu yana tam 47 oyuncu Yeşil Beyazlı kulüple sözleşme imzaladı. Geride kalan transfer dönemi ilk kez bu kadar tartışma yarattı. Alınan oyuncular şu an için beklentinin altında kaldı. İkili ilişkiler, transfer döneminde yaşanan gariplikler Yeşil Beyazlı kulübün imajına zarar verdi. Kariyerli, Bursaspor'a sınıf atlatacak oyuncuların Avrupa'ya vedadan sonra kadroya dahil edilmeleri büyük tartışma yarattı. Bursa Hakimiyet gazetesi yazarları geride kalan üç aylık periyotta Bursaspor yönetimi ve teknik heyetinin transferde uyguladığı stratejiyi, attığı adımları ve vardıkları noktayı değerlendirdi.

Transferden kimse memnun deği

İbrahim Yazıcı ve Ertuğrul Sağlam döneminin belki de en spekülasyona açık transfer dönemi geride kaldı. Toure'yle yola çıkıldı, ne yapacağı meçhul isimlerde karar kılındı. Alınan oyuncuların isimleri eminim ki Sağlam'ın yönetime sunduğu ilk raporda yer almıyordu. Transferle ilgili bazı yöneticilerin tutarsız açıklamaları, kurulan ilişkiler kulüp imajını zedeledi. Sağlam, ilk kez bu dönemde taraftarın eleştirisiyle karşılaştı. Eldeki verilere bakacak olursak, vitrin kazandırması bakımından Tuncay önemli. Belluschi ve Murat Yıldırım mevkisinde oynarsa faydalı olur. Ferhat, iyi bir alternatif. Forsell ve Bekir'in ise şu halleriyle oynamaları mucizelere bağlı. Kimse dillendirmiyor ama bu transfer dönemi ne yönetimi, ne teknik heyeti, ne de taraftarı memnun etti.

Süha GÜRSOY

 

Yine geç kalındı

İbrahim Yazıcı ve Ertuğrul Sağlam ortaklığının adeta imzası gibi oldu bu cümle; 'Transferde geç kalındı.' Kongre süreci olması sebebiyle düğmeye geç basıldı ancak genel olarak bakıldığında bir nevi tek aday olarak gidilen seçim öncesi transfere başlanabilir ve bonservisi olmayan birçok kaliteli futbolcuyla görüşme yapılabilirdi. Sonuç olarak kongre sürecinin transferi etkilemesi gibi bir durumun Bursaspor'da söz konusu olmaması gerekiyor. Çünkü para kulübün parası yani seçilecek başkan kendi cebinden bir katkı koymayacak. Bunun yanında alınan futbolculara bakarsak en kaliteli katkılar yine son anda kadroya katılanlar. Yani her zamanki gibi, 'bekle, gör, ücreti düşür, son ana bırak' politikası uygulandı.

Tolgay  ATAOKAY

 

Son transferlerin tutması gerekiyor

Bursaspor'un yaptığı son transferlerin tutması gerekiyor. Belluschi ve Tuncay Şanlı'nın Yeşil Beyazlı takıma çok şey katması lazım. Eğer tam performans gösterirlerse Bursaspor Avrupa’yı zorlar. Bu olmazsa ve özellikle Tuncay Şanlı üst düzey performans gösteremezse Avrupa'nın hayal olacağını düşünüyorum. Bu durum bizim bu sezonki yol haritamızı çizecek ve belirleyici güç olacaktır.

Ahmet SUPHİ EVKE

 

Olması gereken şeffaflık yok

Transferler fiyasko. Bursaspor taraftarı hayal kırıklığı yaşıyor. Endişeli bir durum hakim. 3 bilinmeyenli denklem haline soktular kulübü. Olması gereken şeffaflık maalesef yok. Bursaspor, Bursasporlularındır. Bu yüzden daha şeffaf olmalılardı. Bu durum sessiz kalan Ertuğrul Sağlam ile ilgili de eleştirilerin yükselmeye başlamasına neden oldu. Açıkçası hedeflerle ilgili endişeliyim.

Erkan ÖNCEL

 

Sezon planlaması doğru yapılmamıştır

Belluschi ve Tuncay Şanlı doğru transferler. Ama geç yapıldı. Keşke bu isimler Avusturya'ya götürülseydi. Avrupa hayal oldu. İstanbul Belediye ve Galatasaray maçları gitti. Şampiyonluk için en çok 5-6 maç kaybetmesi lazım bir takımın. Bursaspor henüz ligin başında 2 maç kaybetti. Artık ilk üç sıra hayal oldu. Hedef 4,5,6. sıralar. Yapılan transferlerin alışma dönemlerini de düşünürsek yine kayıplar olacaktır. Kısacası sezon planlaması doğru yapılmamıştır.

Adem VURAL  

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu