Timsah Park’ın hibrit zemini yenileniyor

Bitci Timsah Park stadyumumuzda bulunan sahamızdaki çimlerin daha iyi standartlara erişmesi için çalışmalarımız sürüyor.

Dünyanın önde gelen firmalarının temsilcileriyle bir araya gelen Bursaspor yönetimi Bitci Timsah Park ve Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde bulunan antrenman sahaların yenilemek için görüşmelere başladı.

Timsah Park’ın hibrit zemini yenileniyor “Göreve geldiğimiz ilk günden beri zemin ısıtma sistemimiz aralıksız çalışıyor. Bu sistem TLS (yapay ışıklandırma) her gün minimum 8 saat çalışmaktadır. Lig sonuna kadar bakım ve iyileştirme faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam edecektir. Dünya standartlarında bir zemin elde etmek için son maç düdüğünü beklemekteyiz. Oyuncularımızın sağlığı için tüm sahalarımızın zeminleriyle ilgili çalışmalarımızın sürdüğünü tekrar belirtmek isterim.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

   ATATÜRK Stadı zemini Ş.Ligine hazırlandı hatırlarsanız.O işilerin içinde ‘zeminin ıslahı, ana madde idi.Hatırlayabi,ldiğim kadarıyla 30-40 milyon arasında harcanana paranın ekseriyeti zemin içindi.BJK ile iç saha maçımızda sanki gök yarılmışcasına yağmur yağdırılıyordu.Spiker bu yoğun yağmura rağmen stadın zemininde su birimi olmamasına hayretler içinde ifade etmiş ve takdirini yapmıştı.O maçın videosu varsa admin yayınlayabilir.

  2. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

   ne kıyafetler gördüm içinde insan yok. ne insanlar gördüm üzerinde çul yok..!
   sadece mazeret üretiyoruz.
   15 günde bir şehrin tek takımına sadece destek anlamında ailece timsah arenaya gitsek. orayı doldursak. bunu bir yaşam biçimine döndürsek. oradan küfür ve protestoları kaldırsak. atkı ve diğer tribün şovlarıyla orasını bir futbol mabedine çevirsek. ülkenin gündemine girer. kulübün, şehrin ve stadın marka değeri tavan yapar. o stadın başta isim hakkı olmak üzere tüm kapıları, bacaları, camları, çerçeveleri, reklam alanları, otoparkı, kafeleri, büfeleri para basar.
   bu paralar da kulübün 7 sülalesine yeter ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?!.
   içinde nitelikli taraftar yoksa, o stadın halı gibi zemini olmuş. çeşmeleri, kurnaları altından olmuş. onlardan şerbetler akmış ne yazar?!.

   11
   1
  3. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

   Coğrafya fakültesi mezunuyum ama bunun için mezun olmaya da gerek yok aslında dere yatağına yapacağın her şey elinde patlar okuyarak öğrenmiyoruz görerek duyarakta öğrenmiyoruz(rize taşkını samsun taşkını)Ama güzel ülkemde 44binlik stadlar tokiler kaçak katlı binalar diktikçe dikiyorlar. Anlatmak istediğim şu tamamen suni çime dönmeden bu zemin hiç bir zaman olmaaazzzzz

   19
   11
    1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

     Hem köyde çiftçiliğimizden hemde şehirde inşaat yapanlardan bilirim kardeş.Köyde arazileri su bastığında suyu tahliye eden kanallar olur,bu sayede ekili alanalrın balçık olması,ekilen tohumları çürütmesi önlenşir ve öylece ürün alınır.
     İnşaat yapanalr bilir.ISI YALITIMI ,SU YALITIMI VE SES YALITIMI YAPILIR.
     Bu stad yapılırken zemin için ‘BOHÇALAMA ŞEKLİNDE YALITIM,yapıldı ise tamam ve doğru imalat yapılmıştır.Amma bohçalama yapılmadı ise fizik kanunu işler ve dere yatağı olmasına gerek yok zeminde yeraltındaki su zemini bataklık,balçık haline getirir.
     STADIMIZIN ZEMİNİ eski stada göre daha düşük seviyede(rakım,çevre) vekar,yağmur ile zemin daima sulu olur.
     BOHÇALAMA işide ancak temel seviyesinde yapılırsa olur.

     1
     1
    2. @Erdem yorumuna yanıt olarak

     Ordaki zemini kazıp ne kadarda derine inersen in yıllarca akan dereden kaynaklı balçıklık bataklık çevresine yayılır her yağmurda her karda eğer maçları takip ediyorsan izliyorsan görmüşsündür balçık halini alıyor almasının nedeni zeminin kuruyabilir bir zemin olmadığından en ufak etkileşimde hemen önceki asıl halini alması dahada anlatamadıysam google amcada ufak çaplı biraz bir araştırmayla ufuklar genişleyebilir 😉

     4
     2
     1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

      Ya o kadar cahil cühela sanki bir cacık biliyormuş gibi artist artist anlatmışsınız ki. Gülmekten okuyamadım. Git önce bir stadyum yapılışını falan izle dostum sen o google amcadan. Stadın zeminiyle ana kara arasında bir alaka varmıymış önce onu öğren. Sonra git bak bakalım yarım adalara okyanus kenarlarına yapılan modern stadlara onların zeminine. Yanda dere olmasıyla alakalımıymış 😀 ulan inşaattan bahsetmiyoruz. deprem olur yıkılır eyw. Saha zemininden bahsediyoruz orada serme bir halı çim var ne yaşıyosunuz siz kafanızda.

      2
      1
 1. BEN AKP DEN HİÇ HOŞLANMAM…AMA İLK ÖNCE BURSASPOR LUYUM..BU ÇALIŞMALARI AKP Lİ OLMAMAMA RAĞMEN DOĞRU BULUYORUM VE YÖNETİMİ TEBRİK EDİYORUM..BENİM İÇİN BURSASPOR SİYASET ÜSTÜDÜR.

  22
  8
 2. Hatırladığım kadarıyla mevcut zemini yaptırabilmek için firmanın diğer işleri bitene kadar sıra beklenmişti.
  Sonrasında ise gelen ekipler bir çırpıda hatta jet hızıyla bitirip gittiler.
  O zamanlarda acaba fason mu, uyduruk mu yapıldı diye hatırlıyorum.
  Sonrasında gelen ısıtıcıları görünce evet dedim belli ki hata var.
  Neyse umarım yeni zemin kaliteli ve dayanıklı olur.
  Herkese iyi akşamlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu