Timsah Park tasarımı rakipleri korkutmak için yapılmadı

İngiliz Daily Star gazetesi Timsah Park Stadı'nın dünyanın en tuhaf 8 stadyumundan birisi olarak gösterdi.

Premier Lig‘deki futbol stadyumlarının klasik bir yapıda olduğunu yazan Daily Star gazetesi İngiliz yapılarının aksine dünya üzerinde bulunan birçok stadın değişik yapıda olduğunu yazdı.

Haber içeriğinde Bursaspor Türkiye Süper Lig takımı olarak tanıtılırken Timsah Park Stadı‘nın tasarımının benzersiz olduğunu ve stadyumun bir timsah şeklinde olduğunun altı çizildi.

Haberde yer alan diğer bilgiler ise şöyle;

“43.331 kişi kapasiteli Timsah Park , zemini T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olmak üzere dört yıllık inşaatın ardından 2015 yılında hizmete açıldı.

Şaşırtıcı bir şekilde, timsah tasarımı sadece rakip takımlarını korkutmak için yapılmadı, Bursaspor‘un takma adı yeşil timsahlar…”

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dünyanın en dandik stadı hiç bir özelliği yok kendi yerinde yapılsaydı rant uğruna yapılan bu sttat korkunç parayla yapıldı daha mükemmel stat yapılırdı yıllardır bursa halkı bursayı yok eden akp zihniyetine pirim verdi sonuç ortada nilüfer bakın birde osmangazi yıldırıma bir bakın gündüzle gece kadar fark var ama dışardan gelenler oylarıyla bursanın yok edişiline katkı yaptılar inegölü rezil eden adamı bursaya başkan yaptılar bursa çocuğunu seçmediler bursa hak ettiği gibi yönetiliyor türkiyenin yönetildiği gibi

  123
  54
  1. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Aynı stad İngiltere’de olsaydı şimdi mesela United veya Liverpool stadı olsaydı fotoğrafı ve çizimleri olan tişörtleri 200-300 TL ye giyiyor olurduk.ve öve öve bitiremezdi burada karşı çıkan kardeşlerim. siyaset insanların gözünü bu kadar kör ediyor. Aynı stadı CHP yapsaydı şimdi dünyanın en süper stadı yazılarını yazıyordu siyasetle bakan arkadaşlar.Kaldıki Ankara’da ki tanesi 11 bin TL ye alınan yöresel bebekleri övdükleri gibi yad Denizli’de ki ucube sağlıkçı görüntülü heykel leri sanat adına savundukları gibi .neyseki çocuklar korkmasın diye kaldırdılar😂

   5
   7
  2. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   nilüferin hangi özelliğine bakalım? nilüfer belediyesinin ne başarısı var? 20 senelik nilüfer 100 senelik şehirlerin sorunarına sahip. osmangazi ve yıldırım belediyeleri hizmet anlamında nilüfer’den kat kat üstün. sen hangi kafayla bunları yazdın acaba?

   15
   43
  3. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim recep altepe dönemin de bir çok rant oldu haklısın ama nilüfer yeni yerleşim yeri osmangazi ve Yıldırım çok eski onunda farkı olduğu icin güzel gözüküyor sanki CHP zihniyeti rant sağlamadi fark edilmiyor ama en çok rant nilüfer de donuuyor önemli olan bursasporumuz ve bursasporluluk sana katılıyorum en güzel stad yerinde olmasaydı ve daha güzel şekilde olmasıydı hayırlısı böyleymiş ben de gönlüm den geçeni yazdım kızma bana

   16
   13
    1. @Hyts yorumuna yanıt olarak

     Mustafa Bozbey rantın babası. İspatlamak benim işim değil çoğunun yaşı yetmez 20 sene evvelden müteahhitlik döneminden başladı ilçe belediye başkanlığına kadar servetine servet kattı. Ama takdir de ederim güzel işler yaptı. Yerinde kim olsa kendi çıkarlarını düşünürdü. 😀

   1. @Tarafsız kişi yorumuna yanıt olarak

    Yalan söylüyorsun yıllardir yıldırım akp nin elinde görünen yerler hariç rezalet in yavuzselime dere gibi lağım akıyor üstü tophane altı şişhane rant dersen alası yıldırım osmangazide niye akp nilufeferi ne yapsada kazanamıyor çünkü cahil insan az cehalet her şeyin başıdır

    4
    1
  4. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru bir yorum 7 yılda bi stad yapılamadı etrafı moloz yığını konumu berbat eldekilerle yapılabilecek en kötü şey buydu..

   25
   4
  5. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Bencede bursa büyük şehir değildir. Kasabadan gelen adam kasa balı zihniyeti ile yönetiyor. Gidin eskişehire bakın bozkırdan neler yaratmışlar. Zavallı bursa taşra olmaktan öteye gidemedi. Yazık çok yazık

   25
   14
   1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Mesela iyi günde, kötü günde. Kar, kış. Uzak yakın demeden.

    Yense de, yenilsede. Kafası, bacası bitmese de.
    Hiçbir bir pişmanlık duymadan, hep destek, tam destek olabilir mi?

    Sonuçta bu işler gönül işi.
    Sonuçta kimse kimseyi zorla Bursasporlu yapmadı ve kimse kimseyi kulağından tutup zorla oraya götürmüyor.

 2. Arkadaşlar yorumlarınıza eleştirilerinize katılıyorum ancak bu haberleri yapan arkadaşlara da sağlam bir Türkçe eğitimi şart. Özgün haber, “Sadece rakipleri korkutmak için yapılmadı…” diye başlayan cümlede yazı başlığında “sadece” sözcüğünü atarsanız anlam tam tersine döner.
  Herkese iyi hafta sonları ve takımımıza Keçiören maçında üstün başarılar…

  19
  1
 3. ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok. ne kıyafetler gördüm içinde insan yok. ”hz. Mevlana”
  ne statlar gördüm, içinde taraftar yok. buna yönetim ve medyasını da ekleyebiliriz maalesef. ”2. mustafa”

  nerede bizim vakıfköylülerimiz?
  nerede bunlara gösterilmesi gereken sabır, zaman, sevgi, saygı ve destek?
  nerede o attığı zaman mangalda kül bırakmayan, ama iş icraata gelince dut yemiş bülbüle dönen taraftarımız?
  nerede yönetim, teknik adam ve kadro istikrarı?
  nerede, gelecek planlamaları, kurumsallık hedefleri?
  nerede başkanın kulübü. teknik adamın takımı, taraftarın da sadece tribünleri yönettiği, görev karmaşasının hiç yaşanmadığı bir kulüp hayalimiz?
  nerede anlı-şanlı yerel medyamız, eski profesyonel futbolcularımız derneği, Bursa Tüfad yetkililerimiz?
  neden bu konuları en iyi bilenler olarak insanları aydınlatmıyorsunuz?
  neden bu konularla ilgili bir araya gelip bir çalışma yapmıyorsunuz?
  3 milyonluk nüfusumuz, 45 bin kişilik stadımız, ve omuzlarımızdaki şampiyonluk apoletine rağmen biz hep boş tribünlere mi oynayacağız?
  güya futbol kentiyiz. futbolu ve Bursasporu günlük yaşamak futbol kentine yakışıyor mu?..

  7
  1
 4. Biri diyorduki BARCA gelecek maç yapacağız.Milli maçlar olacak cak cak.Neyse açılışa gelip sonrada her meselyi çoook dikkatle takip eden bu eserle övüne övüne düven taşları aşınmış.Ama birde gerçek aşınan bir husus varki oGÜVEN DUYGUSU.

  Stadın hala natamam oluşu,milyara doğru giden maliyeti ve şehrin kaynaklarının heba edilmesi ne diyelim bu ESERLE GURUR DUYANALRIN sadece mideleri guruldamaktan kurtulmuş olsun yeter mi diyelim.
  En iyisi zamanı gelince hesapları sağlam görelim.

  5
  5
 5. insanı futboldan soğutan bir stad oldu yazık onca yetim hakkına girilip rant sağlanmak için yapılmış ucube bir şey oldu bursaspor başkanı na uyarı yapmak lazım bu stad da top oynamayalım yetimlerin ahı oldukça biz süper lige çıkamayız iki yakamız bir araya gelmiyor zaten 2 ci yarı maçlarını merinos stadında oynayalım

  5
  7
 6. Stad timsah figürlü fakat timsahın kafa bölümü senelerdir bitirilemiyor.
  Timsah park ı en tuhaf stadlar arasına almaları bu yüzden.
  Eğer bir gün kısmet olur da kafa kısmı ile birlikte diğer aksaklıklar (gitmedim görmedim yorumlardan okuduğum kadarı ile) da bitirilebilirse ve bu işlemler yapı iyice eskimeden yetişirse havalı bir stadımız oluşur.
  Anladığım kadarı ile stad şu an da keyif vermekten çok daha fazla özellikle ulaşım ve konfor açısından keyif kaçırıyor gibi.

  1
  4
 7. Şehir hastahanesinin olduğu yere SPOR KOMPLEKSİ(Yüzme,atletizim,tenis,basket,buzhokeyi vb.aktiviteler için )yapılmış olsa ve AVM,EĞLENCE PARKI gibi gelir getirici tesislerde yapılıp birde ulaşımı için gerekl düzenlemeler yapılmış olsa o zaman dah verimli olurdu.Stadın olduğu yer ise ŞEHİR HASTAHANESİ olarak değerlendirilmiş olsa zaten raylı olduğu için hasta ve ziyaretçiler sıkıntı yaşamazdı.

 8. Altıparmak ı suriyelilerin başkenti yapıp mahveden he r tarafi tarih ve anılarla dolu stadı yıkan zihniyete nalet olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu