Timsah kafasının bitmesi için 26-27 milyon TL daha lazım!

Bursa'nın gündeminden düşmeyen eski adıyla Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu yeni adıyla ise Bitci Timsah Park, halk arasında ise Timsah Arena olarak anılan stadyumun bitmek bilmeyen kafasını Başkan Alinur Aktaş yeniden gündeme getirdi. Halk arasında hep konuşulan ve eleştirilen hatta düğün arabalarına bile “Aşkımız timsah arenanın kafası gibi hiç bitmesin” şeklinde yazılar yazdırılarak alay konusu olan Timsahın kafası ile ilgili kötü haberi Başkan Alinur Aktaş verdi. Aktaş açıklamasında, “Bunu yapamayız” dedi.

24 Şubat 2011 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi‘nin yaptığı ihale ile başlayan Bursa’nın meşhur stadyumu, 21 Aralık 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapıldı. Açılışı yapılmasına rağmen aradan geçen 7 yıllık süreçte çevre düzenlemesi ve stadyumun içindeki eksikleri yeni yeni tamamlanan  stadyumun kafası ise stadyumun inşaatından yaklaşık 10 yıl sonra kısmen tamamlanabildi. Ancak Alinur Aktaş’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklaması herkesi bir kez daha şaşırttı.

“BUNU YAPAMAYIZ AMA KAPAMASINI YAPTIK”

Timsah Arena olarak anılan ve bu yıl ilk kez isim sponsorluğu ile ismi ‘Bitci Timsah Park’ olan stadyumun bir türlü tamamlanamayan kafası ile ilgili Aktaş, “Özellikle herkes timsah kafasını soruyor. Timsah kafasına 26-27 milyon liraya ki maliyetler bu döviz kurlarıyla daha da artmıştır, led ekran takılması gerekiyor. Yani bunu yapamayız ama kapatmasını yaptık. Restoranlar kiraya verilebilir. Kullanım hakkı Bursaspor yönetiminde. Öneri olarak sunduğum bazı şeyler de oldu. Yönetim kurulu, biz kendimiz değerlendireceğiz dedi. Şu an Bursa’da milli maç oynanmaması içinde hiçbir gerekçe yok.

Kaynak
Bursahaberdar.com

61 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   Irkçılık yapmanın anlamı yok türkiyede rum , romen , zaza , ermeni , laz , çerkez , türkmen , kürt , türk vs oluşuyor ha bu şu değil onları korumuyorum normalde 18 tamamlamış eli silah tutan erkeklerin yollanmasını isterim ama zaten eğer bbc izlediyseniz fakir suriyeli halk hala suriyede sefalet içinde buraya gelenlerin çoğu paralı(zenginler) kesim adamlar fabrikasını veya malını mülkünü altına çevrip gelmişler buradakiler çoğu zengin mesela bizde savaş olsa Allah Korusun ilk zenginler kaçarlar onlarda aynısı öyle düşünün şimdi bu zenginler sence geleceği belli olmayan suriyeye gider mi gitmez Devletin hatası erkekleri almayacaktı eli silah tutanları ha şuna eyvallah kadın , çocuk , ihtiyar onlar eyvallah ama 18 geçmiş eli silah tutana askerliği öğretip savaşa yollayacaksın burada eğlenmesine gezip tozmasına izin vermiyeceksin ayrıca hangi ırktan olursa olsun 500 bin TL katkı yapan vatandaşlık veriliyor bence bu doğru değil ama devlet öyle düşünmüyor para girsinde nasıl girerse girsin

   Not : Bu suriyelilerin bazıları esed hapishaneyi açtığında kaçan ve türkiyeye girenler var suç işleyenlerin çoğu bunlardır.Malesef ülkemizde rüşvet , adam kayırma olduğu sürece bu ülke gelişmez.Hukuk , Eğitim ve Ekonomi kabul edin veya etmeyin kötü bunlara bir düzen şart

   23
   74
  2. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   oooooo masterchefci alinur tv 8 lerde show yaparken para vardi noldu kasa bosaldimi cak bursaraya zammi burulas a zammi cikart timsahin kafasinin parasini

   25
   2
  3. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   (ATATÜRK ün adını silelim. Stad ı yıkalım ). Dediniz . Ama hala silemediğiniz . Milyonlarca lira para harcadınız ama hala bitiremediniz. Adını sildik yıktık dediğiniz ATATÜRK 3.yılda TÜRKİYE CUMHURİYETİ ni kurdu. Sizler 10 yıldan beri bir stadı bitiremediniz. Eserinizle övünebilirsiniz. Gidip sevinebilirsiniz millet bahçesinde.

   38
   7
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    İmzamı atıyorum bu güzel yorumuna kardeşim. Kalplerden güzel Atatürk stadımı ve Atatürk sevdamızı nasıl sileceksiniz Alinur Başkan!.. Ne Bursa’ya bir faydanız oldu ne de Bursaspor’umuza. Ama olsun ilk defa yıllar sonra yapıcam yapıcam deyip hayır artık kafasını yapmıcam demekte bir objektiflik örneği. Seçim yatırımı olarak kullanmayın sonra gene!..

  4. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   Bence işin içinden çıkamiyorlar ! Her tarafi yeşil branda olan bir stadin kafa kısmı elektronik ledlerle döşendiğinde, kültürpark’ taki atlı karınca gibi bişeye dönüşeceği aşikar !
   Bu sevdadan vazgeçin daha fazla israf etmeyin ! Proje baştan yanlış…

   41
   5
  5. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   aynen öyle , noldu be alinur efendi geldigin zamanlarda mayis gibi bitiyo seneye bitiyo oyle boyle derken hayal satmayi biraktin artik insanlar yemiyo diye dimi ki sasirdigim bi konu var ilk defa gercek bisey soyledi ve buna suan hakikaten inandim…ve ilk defa yapamayiz dedi bravo

   55
   2
 1. Zengin evin çocuğu hep dışarıdan başarılı, akıllı gözükür. Kızların merakı onun üzerindedir, aaa ne yakışıklı ne akıllı ne zarif diye dedikodusu yapılır. Ama babası işleri devredince servet kalmaz, sefil hale düşülür.

  İş bilen adam orayı 1 milyona yapar, 100 milyon gelir getirir. İş bilmeyende 26-27 milyon rakamını çıkartabildim diye kendisiyle gururlanır, kibirlenir.

  Asıl servet akıldır. Birlik beraberliktir. Mücadeledir, azmetmektir, dürüst olmaktır, çalışkan olmaktır. Doğru olan sendeler, ama devrilmez. Yanlış ise yıkılmaya mahkumdur.

  İşte bu yıkılmaya mahkum bir zihniyet haberidir.

  62
  3
 2. Çarşambaya din kardeşlerimiz Suriyeliler için güzel yatırım yaptınız kendi vatandaşınıza para harcicaniz diye ödünüz kopuyor 2023 toptan şutlucaz sizi

  60
  5
 3. Seçimlere doğru vaat olarak biteceğini taahhüt eder, alacağı oylar sonrasında yine unutulur gider.
  Yıllardır yerli uçağımızın havalarda uçtuğu gibi, bizim milletin aklından uçar gider.

  47
  4
 4. stadın isminde sırf atatürk var diye güzelim stadı yıkıp böyle başı kafası yarım yamalak stadı hediye etmenize alıştılar artık sorun yok. türkiyede ki bütün atatürk ile ismet inönü ile başlayan statlar yıkıldı mesela. bursa atatürk oldu timsah arena. bu stada harcanan trilyonları bursa atatürk stadına harcansaydı hem seyirci kapasite yükseltilirdi hem kalitesi kat kat artardı.

  38
  9
 5. Stadı bitiremediler ama Bursaspor u bitirdiler ! Bir stat uğruna küme düştük ne statmış ! Sanki biz istedik verin o zaman Atatürk statını O stadı da Başakşehir e verin !

  36
  4
  1. @Ahmet yorumuna yanıt olarak

   Dert stad yapmak değil ki.
   Öyle olsa 50 kere biterdi o stad…
   Amaç tüm Türkiye de ki Atatürk Stadı isimlerini silmek..
   Hiç bir yeni yapılan stada Atatürk adı verilmedi…

   28
   1
 6. ya sayın aktaş sen zaten bursaspor düşmanımsın timsah kafası olsa ne olur olmasa ne olur sen o bursaspor un katlı otoparkı elinden aldığın zaman bittin bu şehrin takımına hep zarar verdin yok hükmündesin

  36
  3
 7. Vaat rezil bursa trafiği başka bir şey yok senelerdir bunlar bursayı rezil ettiler gidin nilüfere sanki başka bir şehir hani hemen bitecekti yalan rehperi olmuş bunların

  32
  4
  1. @burs ali yorumuna yanıt olarak

   Şimdi gene Serdar Acarhoroz ortaya çıkıp kafayı da ben yaptırcam. Çekilin ordan demese bâri. Herif bedavadan VolkanŞen’i getirdi, istemediniz. Düşücez amk. HAberiniz yok. Siz hâla hain mayin deyin devam edin. PTT alışkanlık yapıyo insanda.

   8
   23
   1. @Bekir yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım Serdar Acarhoroz ne alaka Volkan Şen ne alaka. Lafı neresinden anlıyorsun ben anlamadım. Ben Volkana hain mi dedim, Serdar Acarhoroz’a laf mı ettim? Küme mi düşeriz dedim? Bırakın şu yapay düşmanlığı, sığ öfkeyi!

    10
    2
   1. @Emre yorumuna yanıt olarak

    Hangi kafayı kastettin anlamadım. Benim önerim gayet yapıcı, ileri görüşlü. Görüşümün dayandığı tasarruf zihniyeti ise geleceğin kafası.

 8. allem etti kullem etti. Güzelim stadyumu yıktı. Yerine taş yığını yaptı. Bitmedi daha . Sen kim stad yapmak kim.

  27
  1
 9. Siz taraftar olarak devam edin siyasilere avuç açmaya! Yaladınız mı avcunuzu çorbacılar.takılın o tribün lideri abilerinizin peşine.onlar belediye ve diğer devlet kurumlarında ki işlerine devam ederken,siz de işsiz gezip,bilet kuyruğunda 1tl istemeye devam.bu taraftara ne yapılsa azdır.

  25
  1
 10. Kafasız şehre ne gerek var kafaya daha bu kafayla kafa bitmez. Bu gün seçim olsa yine başkan olur. Adamlar kafayı, hatta kafanın zihniyeti ilime irfana tahamülleri yok

  17
  4
 11. Yahu bu paraya kadar bu kulübün daha öncelikli ödemeleri var.
  1-Önce alacaklı olanalra hakları verilsin.
  2-BURSASPOR için bu yıl üst lige çıkış hedefi dışında sonra olabilecek işlere odaklanılmasın.
  3-27 Milyon para varsa ve tüm ihtiyaçalrda bitti ise BU KAYNAK ÖNCELİKLE ALTAYPIDAKİ GENÇLERİN DAHA İYİ YETİŞMESİ,VE PAZARLANMASI İLE DEĞERLENDİRİLSİN.
  KAFA için bu para gerçekten İSRAAAAAAF.

  9
  1
 12. Sorumluluk kimler de ise Timsah ın kafasını şampiyonluk maçına yetiştirsinler.
  O gün kısmet olursa ailecek orada olmaya karar verdik.
  Stadı hiç görmedik ve ilk görüşümüzde bitmiş halini görmek önemli.
  #Geliyoruz.
  Karşı kıyılardan selamlar.

  6
  1
  1. @Papazçeşmeli yorumuna yanıt olarak

   Çocuktum timsah park yapılacak dendi askere gittim geldim temel attılar timsah kafası şeklinde stad yapacağız denildi evlendim sonra oğlum oldu büyüdü okula başladı bu sırada bende yaşlandım oğlum 3. Sınıfa başladı ben 40 yaşına geldim hala ne stad nede timsahın kafası bitmedi bunlar neyin kafasını yaşıyor ben hala anlamadım 😀🐊🐊🐊🐊

   3
   1
 13. Su güzelim stadı yikanlarin altiparmagi suriyelilerin başkenti yapanların kafasının timsah kafasını yapamamalarina şaşırmadım.

 14. Zaten timsahtan çok yılana benzedi sökün gitsin bence kafa mafa lazım değil takım iyi olsun yeter..bize her yer TİMSAH ARENA.

 15. İZMİR Yolunda trafik lambaları ile yaay geçişi yapmak yerineÜSTGEÇİTLER YAPILSA ve yine YALOVA YOLUNDA İŞE,ŞEHRİNE GİDENELRİN ZAMAN KAYBINA,VATANDAŞIN CANINA NEDEN OLAN trafik lambaları yerine ÜSTGEÇİTLER YAPILSIN bu kafadan daha çok BURSA ve BURSASPORA FAYDASI OLUR.
  Bu kafa işi stadın yılan hikayesi ile yarış içinde oluyor.Profesyonel olan,ticareti iyi bilen biri stadın otopark,çevre işyerleri gelirleri ile birçok ihtiyacı yapar arkadaş.

 16. Bursa taraftarı gündem fark etmeksizin her tartışmada bölünen, birbirini dışlayan ve gerçekleri asla göremeyen yobaz bir güruhtur.

  1
  1
 17. A haber:Bursa buyuksehir belediyesi su faturalarina %41 lik rekor indirimle cumhuriyet tarihindeki yerini almış olup;İstanbul,Ankara,İzmir,antalya ve adana büyükşehir belediyelerinin neden böyle bir indirim uygulamadiklari sorusunu akıllara getirdi.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu