Timsah gümbür gümbür geliyor!

Yaklaşık iki bin taraftarımızın izlediği müsabakayı,  Yönetim  Kurulu üyelerimiz Halil Özyürek  ve Ali Turan da protokol tribününden takip etti.

Haftaya ikinci sırada giren takımımız sahaya  Kerem Gülmez, Serhan Kavut, Melih Kapucu, Salih Uğraşan ve Onur Sonsırma beşiyle başladı. Misafir takım ise Ayberk Güleryüz, Uğur Yılmaz, Feyyaz İrdel, Yiğit Bektaş ve Umutcan Erol 5’iyle sahada yer aldı.

 

Maçın ilk basketini Bursaspor’umuz Melih Kapucu’nun 3 sayılık şutuyla buldu. Konuk ekip bu baskete Uğur Yılmaz ile karşılık verdi. Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümünü Bursaspor’umuz Kerem Gülmez, Onur Sonsırma’nın basketleriyle 12-4 önde geçti. Bursaspor’umuz geri kalan dakikalarda Kerem Gülmez ve Serhan Kavut ile bulduğu sayılar ile farkı açtı ve ilk periyodu 23 sayı farkla 26-9 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna da etkili savunma yaparak başlayan takımımız hızlı hücumlarla Kadir Çipa, Cihad Şahin Can Uzun ile sayılar buldu. İkinci periyodun son 5 dakikasına takımımız 42-13 önde girdi. Geri kalan dakikalarda Kadir Çipa ve Can Uzun ile sayılar bulan takımımız soyunma odasına 54-20 önde girdi.

Bursaspor’umuzda ilk yarıda  skor dağılımı şu şekilde oldu. Kadir 12, Kerem 11, Onur 8, Melih 5, Serhan 5, Can 4, Cihad 4, Özgür 3, Oğuzhan 2

 

Mücadelenin ikinci yarısı karşılıklı basketler ile başladı. Bursaspor’umuz Onur, Salih ve  Melih Kapucu ile sayılar bulurken konuk ekip Ayberk Güleryüz, Yiğit Bektaş ile sayılara karşılık verdi. 3.periyodun bitimine 5 dakika kala takımımız 68-29 önde girdi. Geri kalan dakikalarda Bursaspor’umuz Salih Uğraşan ile sayılar buldu ve son periyoda 77-39 önde giren oldu.

Son periyotta her iki takımda karşılıklı sayılar buldu ve takımımız mücadeleyi 97-50 skorla kazandı.  

 

Bursaspor’umuz 10.hafta sonunda 9.galibiyetini almış oldu.

Potanın Timsahları 11.hafta mücadelesinde Cuma günü deplasmanda Zirve Üniversitesi ile karşı karşıya gelecek.

 

MAÇMETRE

SALON: Tofaş Nilüfer Spor Salonu

HAKEMLER: Can Yanar, Haluk Yalçın, Sabri Gündüz

BURSASPOR: Kerem Gülmez 13,  Can Uzun 16, Serhan Kavut 7, Özgür Şahin 3, Onur Sonsırma 10, Cihad Şahin 8, Salih Uğraşan 10, Kadir Çipa 16, Mete Doğan , Melih Kapucu 12 , Oğuzhan Sungur 2,  Okan ÖzpamirBaşantrenör: Şemsettin Baş

MUĞLA ORMANSPOR: Semih Yalçınkaya , Tuğberk Maviş, Ayberk Güleryüz 10, Emre Can Yüksel, Fırat Yavuz 11, Yiğit Emre Mirza, Uğur Yılmaz 12, Umutcan Erol 9, Samed Kaygısız, Enes Pehlivan 1, Feyyaz İrdel, Yiğit Bektaş 5

Başantrenör: Hamdi Gürgen

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor 26-9 Muğla Ormanspor

2.Periyot: Bursaspor 54 (28)-(11) 20 Muğla Ormanspor

3.Periyot: Bursaspor 77 (23) –(19) 39 Muğla Ormanspor

4.Periyot: Bursaspor 97 (20)- (11) 50   Muğla Ormanspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu