Timsah Arena’ya yeni kaynak

Bursaspor'un yeni yapılan stadının iç kapılarına 200 bin TL'den isim hakkı verilecek. Büyükşehir Belediyesi bu düzenlemeyle 20 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyor. Başkan Altepe, bu çalışmayla devam eden inşaatın bundan sonraki harcamaları için gelir sağlanacağını ifade ederek, "Stat bittiğinde tüm gelirler Bursaspor'a kalacak" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin mayıs ayı olağan meclis toplantısında Büyükşehir Stadyumu'nun 1. ve 2. bodrum katlarında ticari alanların kiraya verilmesiyle ilgili rapor oy çokluğuyla kabul edildi. CHP ve MHP Grubu'nun ret oyu verdiği maddeyle ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,bu çalışmayla devam eden inşaatın bundan sonraki harcamaları için gelir sağlanacağını ifade ederek, "Stat bittiğinde tüm gelirler Bursaspor'a kalacak" dedi. Büyükşehir Stadyumu'nun alt katında yer alan alanların kiralanmasıyla yüzde 15 gibi bir gelir elde edileceğini ifade eden Altepe, "67 bin 520 metrekare alanı, yani bodrum katları ticari alan olarak planlıyoruz. Timsahın burnundaki 2 bin metrekare alan da kafeterya olarak planlandı. Buraları imalata katkı sağlayabilir mi diye kiralamayı düşünüyoruz" diye konuştu.

 

YATIRIMLAR BURSASPOR İÇİN

Büyükşehir Stadyumu ile ilgili gelir kazanmak adına yapılan çalışmaların Bursaspor Kulübü'ne katkı sağlayacağını kaydeden Altepe, "Bu yatırımların hepsi Bursaspor'a gidecek. Bursa'nın dünya kenti olması için yapılıyor. Önümüzdeki aylarda sene sonuna kadar bitmesi gerekiyor. Çatıya 22 trilyon ödeme yaptık. Bunlara bir miktar katkı sağlamak için alt dükkanların kiralanmasını istiyoruz. Kapıların da isim hakkını kiraya vererek 20 milyon kar etmeyi planlıyoruz. Bunlar Bursaspor'un en önemli katkısı olacak. Kulüp elini açıp para dilenmemeli… Kimsenin borç vereceği bir takım değil Bursaspor, en kaliteli dünya kulüplerinden biri olmalı" dedi.

 

"KENDİ YAĞIMIZDA KAVRULDUK"

Maddeye ret oyu veren CHP Grubu'nun sözcüsü Osman Ayradilli de, Türkiye'de ilk defa bir stadın devletin kasası dışında yapıldığını ifade ederek, "Belediyenin bu yatırımı başka kanallarda kullanılması bizi üzdü. Diğer kulüplerin statlarına devlet yüklü miktarda para ayırdı. Bursa'nın devletten bu kadar az bir para almasını kabul etmiyoruz. Kendi yağımızda kavrulduk. Çok erken olduğunu yüzde 10 bütçenin katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Erken sattığınız yerden fazla para kazanamazsınız" diye konuştu.

 

bursadabugun.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı