Timsah Arena’nın çimleri yeşerdi

Timsah Arena’nın çimlerini serecek olan Muhittin İpek, "Çimlerin Bursa şartlarına uygun olması nedeniyle Özlüce Tesisleri’ne ektik. İyi bir kış dönemi geçiriyor. Karların altında uzun müddet kalması çimlerin daha dayanıklı olmasını sağlayacak. Timsah Arena’nın dranaj hazırlanana kadar çimler daha da güçlenecektir" dedi.

"İNCE İŞÇİLİKLER SÜRÜYOR"

Stadın yapımı konusunda açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ise, "Stadın ana bölümünde ince işçiliklerin yapımı tüm hızı ile devam ediyor. Çatının kaynak işlemleri mart ayı bitecek. Mart ayının ilk haftasında demir destekler alınmacak. Ardından sahanın dranaj işlemlerinin startı verilecek" diye konuştu. Timsah Arena’nın çevre düzenleme ihalesinin yapıldığına da dikkat çeken Mustafa Altın, şöyle devam etti:

"HAVALARIN DÜZELMESİ BEKLENİYOR" 

"Havaların düzelmesiyle birlikte çevre düzenleme işleri hemen başlayacak. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Tek isteğimiz havaların düzelmesi. Bu arada yollar ve köprülerin ihalesi yapılmıştı. İtiraz süreleri sona erdi. Onlar da kısa bir süre içersinde başlayacak." 

KARAYOLLARI İHALEYE ÇIKACAK 

Timsah Arena’ya yol bağlantısının Mudanya dönüşünden sağlanacağını belirten Mustafa Altın, "Karayolları yetkilileriyle görüşmelerimiz oldu. Timsah Arena’nın bağlantı yolu Mudanya dönüşündeki köprülü kavşaktan alınacak. Bunun için Karayolları ihale yapacak. Onunla ilgili çalışmalar tamamlandı" dedi. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu