Timsah Arena’da sunum yapıldı

Ali Ay başkanlığındaki Bursaspor Yönetimi'ne önceki akşam Timsah Arena'nın kullanım ve pazarlanabilecek alanlarıyla ilgili sunum yapıldı.

Stadyumun mimarı Hasan Sözüneri‘nin bir temsilcisinin yaptığı tanıtımda Timsah Arena ve çevresi hakkında detaylı brifing verildi. Bursaspor yönetimi elde ettiği veriler doğrultusunda stadyumun pazarlanabilecek alanlarıyla ilgili gerekli çalışmanın yapılmasını kararlaştırdı.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Stadyumun etrafında taraftarın vakit geçirebileceği hiçbir cazibe alanı yok.. Açın interneti yurtdışındaki stadların altlarında kulübe gelir getirebilecek cafeler mi var, publar barlar mı var, alışveriş merkezleri mi var, bunlara baksanız bile yeter.. Mesela Barcelona stadın gezenler bilir; içinde bir müze var, dışarda her taraf hediyelik eşya dolu, (kupayla fotoğraf çektirmek bile ücretli) ve gezerken çıkışta store’dan geçiyorsunuz.. Çok zor şeyler değil ama biraz kafa patlatmak lazım..

  46
  2
 2. Mac olmadiginda stada giden var mi yok. Cafe, pub, restaurant, sergi , park bir seyler acacaksin. Yoksa Kim gidecek , niye gidecek? Bungee jumping alani yap. Dev ekran our vs.ucuz hotdog ,veya tatli gibi tesvik edici seyler kur. Ben niye gideyim oraya. Beton zeminli park olcagina , yapay orman selale koysaydin , beton zeminli asfalt zemin. Hic cekici degil

  27
  0
  1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

   Bu stadın pazarlanması dahi başlı başına bir ekip işi, o yüzden bu işlerle ilgilenecek Stadyum Pazarlanması için Stadyum Pazarlama Direktörlüğü oluşturulmalı KOMBİNE, BİLET, VİP, LOCA, STADYUM REKLAM ALANLARI, OTOPARK ALANLARI, BÜFE YEME-İÇME ALANLARI, AÇIK VE KAPALI ALANLARIN KİRALANMASI, STADYUM İSİM HAKKI, TRİBÜN İSİM HAKKI, KAPI SPONSORLARI, FORMA SPONSORLUĞU, ÖZLÜCE ve VAKIFKÖY gibi tüm alanların kulübümüze destek olacak Firmalarla bağlantı kurulup, 180-200 MİLYON TL değerindeki bir değer olan stadyumumuzda bu işin profesyonelleri görevlendirilmeli

   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    sevgili kardeşim, söylediklerin ve telaffuz ettiğin rakamların hepsi doğru ama o stat dolmadan profesyonellerinde yapacak fazla bir şeyi olmaz. sermaye o kadar saf mı boş tribünlere para bassın. stadın her tarafı eksik bile olsa en azından halı gibi hibrit zemin ve 45 bin lüks koltuk hazır durumda. zaten futbolun olmazsa olmazı bu 2 unsur.
    sonuca, skora bakmadan, sadece bir sezon o koltukları dolduralım. küfür olmasın, sahaya yabancı madde atılmasın, protestolar kalksın, görsel şovlar yapılsın tüm ülke canlı yayınlarda bunları izlesin. ulusal medya bunları konuşsun. işte o zaman profesyonellere bile gerek kalmaz. sermaye söylediğin yerleri kiralamak için yönetimin kolunu koparır. 180-200 milyonu kasamıza kendileri koyar.
    bunun birde 100 milyonu bulan yayıncı kuruluş, galibiyet, spor toto, iddia, vs gibi diğer gelirleri de eklersen 300 milyon eder.
    300 milyon sabit geliri olan bir kulübe, parasızlıktan dolayı ortaya çıkamayan, futbolun içinden gelmiş donanımlı insanlar talip olur. örneğin eski kaptanlarımızdan recai özdemir ve arkadaşları bir yönetim oluşturabilir.

  2. @Fatih yorumuna yanıt olarak

   tabii bunları yapınca hemen oralara koşuşturacaksınız oradan hiç çıkmayacaksınız tüm zamanınızı oralarda geçireceksiniz değil mi ??? bizim taraftarımız sadece ister ne stordan ürün alır ne kombine alır buralarda atıp tutar !!!!

   10
   1
 3. o stadın değerinde pazarlanabilmesi için, her şeyden önce dolması lazım. boş ya da ikide-bir tribün cezası alan bir stadın neyini pazarlayacaksn ?.. kulübün ve stadın marka değerini sadece ve sadece o kulübün taraftarı yükseltebilir.

  13
  5
 4. Sadece maç izlenebilen (onu da konforsuz bir şekilde) beton yığınından başka bir şey değil. Bu işten anlamayanlar (belediye) stat yapacam diye parmağını sokarsa olacağı bu. Projedeki stat çevresine bir bakın, bir de şimdiki haline. Stadın çevresi hapishane avlusundan başka bir şey değil.

  4
  2
 5. “Arena’nın KULLANIM VE PAZARLANABİLECEK ALANLARIYLA İLGİLİ sunum yapıldı.” kısmı size de çok komik gelmiyor mu? Ben bu ibadetlere sadece gülüyorum çünkü de….

  3
  7
 6. İddia ediyorum statta kulubün tasarrufunda olmayan onlarca bölüm, anahtarı olmayan tonla kilitli kapı vardır. Stdın ve çevresinin büyük bir kısmı âtıl vaziyette toz içinde beklemeye devam ediyor. Belediye sadece göze çarpan kısımlarda çalışma yapıp diğer gerekli ince işleri sallıyor. Yönetim zaten belediyeyle yers düşmemek için bunları dillendiremiyor. Keşke stat tam bitmeden açılmasaydı ve Atatürk’te oynmaya devam etseydik. Bu şekilde stadın bitmediği konısında kamuoyu oluşur ve Altepe’ye stadı bitirmesi yönünde tepeden ültimatom gelirdi.

  3
  1
 7. Stadı yapılmadan önce öyle bir tanıtım yapıldı ki mükemmel hayal etmiştim etrafı cafeler,restoranlar,sosyal alanlar tabi büyük hayal kırıklığı yaşadım ancak yinede geç değil yapılabilir bir gelir kaynağı olur, ilk önce içten başlansın stadın iç tarafı inşaat izlenimi veriyor hala ve mescid nasıl yapılır diye sorsunlar bir bilene eksikler daha çok yani bu stad olmadı altepe !!!!!

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı