Timsah Arena’da Son Durum!.. (Foto Haber)

Bursasporluyuz.Net site ekibi olarak Timsah Arena ziyaretimizin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz;

Bursaspor’umuzun yeni stadyumu "Timsah Arena" inşaatında çalışmalar tam gaz devam ediyor. Yaklaşık 400 kişilik bir ekibin son günlerde tempoyu arttırarak sürdürdüğü "Timsah Arena" inşaatı devam ediyor. Teksas Tribünü'nün tümü, Maraton ve VIP Tribünleri'nin de büyük bir kısmının kaba inşaatı tamamlanmış durumda. Timsah Kafası ve deplasman tribününün de bulunduğu Kuzey Kale Arkası'nda ise çalışmalar tüm hızıyla sürmekte.

Arena Seneye 2. Yarı Hazır!.. Kaba inşaatının büyük bir kısmının bittiği söylenen "Timsah Arena", 2013-2014 sezonunun ilk yarısına yetişemeyecek. Çalışmaların tüm hızıyla devam etmesine rağmen ince işçilik, kaplama ve çatının oturtulmasının uzun zaman alacağını söyleyen yetkililer; Timsah Kafasının bulunduğu bölümün inşaatın hızını yavaşlattığını o blokların tamamlandıktan sonra inşaatın daha da hızlanacağını belirttiler.

Akustik ve Ambiyans Açısından Harika!.. Kale Arkası Tribünleri'nin tek katlı olması ve bütün tribünlerin dik bir biçimde yükselmesi Timsah Arena'yı diğer stadyumlara göre farklı kılan en temel özellik olarak göze çarpmakta. Stadın çatısında kullanılacak kaplayıcı maddenin de stadın akustiğini bozmaması için özel seçildiği belirtiliyor.

Localar En Üstte!.. Yakında örnek bir locanın hazırlanıp görücüye çıkartılacağını belirten yetkililer locaların en üst katlara koyulduğunu söylediler. Kale arkalarında ve maraton tribünlerinin en üstünde bulunan locaların sahipleri, localarını sadece maç günlerinde değil her gün kullanabilecek.

İtalyan Takımlarından ve UEFA’dan Tam Not! Geçtiğimiz günlerde 3 İtalyan takımının gelip stad inşaatını gezdiğini söyleyen yetkililer mimari yapıdan çok etkilendiklerini ve detaylı bir incelemede bulunduklarını söylediler. UEFA’dan gelen ekibin de stadyum inşaatını gezdiği, projeyi ve projenin ilerleyişini beğendiğini söyleyen yetkililer, Timsah Arena'nın UEFA kupası finali oynanabilecek düzeyde bir stadyum olduğunu her şeyiyle UEFA kriterlerine uyduğunu ve stadyumda bulunacak 45.000 kişinin de oturdukları koltuklarından sahanın her yerini rahat bir biçimde göreceklerini belirttiler.

NOT: Timsah Arenayı gezmemiz için bize kolaylık sağlayan şantiye şefi Ali Bey’e ve bize stadyumun her yerini gezdiren Fatih Bey’e gösterdikleri ilgi alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Bursasporluyuz.net özel haberidir.  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu