Timsah Arena’da Sinan Ateş pankartı

Bursaspor'un Hes İlaç Afyonspor ile oynadığı karşılaşmada Bursaspor tribünleri şehit edilen Doç. Dr. Sinan Ateş için pankart açtı.

Yeşil-beyaz sevdalılarının açtığı pankartta merhum Sinan Ateş‘in şu ifadeleri yer aldı.

“Bazıları körü körüne bir taraftarlık sanıyor. Bursaspor bizim için bir sevdanın adıdır.

Bursa demek;

Selçuklu demektir, Osmanlı demektir velhasıl Türk demektir. Türk‘e sevdalı olduğumuz için Bursa‘ya sevdalı Bursa‘ya sevdalı olduğumuz için de Bursaspor‘a sevdalıyız”

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu ibneler tarihinin haini. Bunlar bu toprakları Atatürkten sonra var zannediyorlar. Hazmedemeseler de Türkiye demek Osmanlı demek Selçuklu demek nice geçmiş Türk devletleri demek. Soyunu inkar eden soysuzdur

  18
  37
  1. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

   yazılanı anlamadığın o kadar açıkki hemen kalavyeye sarılıp bir şeyler yazmışsın kimse burda osmanlıyı veya selçukluyu inkar etmiyor TÜRKİYE CUMHURİYETİ demek yasaları olan demokrasiyle yönetilen özgür ve bağımsız ülke anlamına gelir cumhuriyet olmasa sen ne selçukluyu bilirsin nede osmanlıyı elin oğlu gelir sana papazın yahnisini yedirir ne tarihini sana okutur nede osmanlıyı konuştururdu evet bu topraklar atatürkten öncede vardı ama sen üstünde ne kadar hür ve özgür yaşardın orasını bilemessin ATATÜRK olmasaydı bu topraklar yine olacaktı ama senin nüfus kağıdında ne yazardı onu bilemessin cumhuriyet demek özlük haklarına tarihine soyuna sopuna dinine inancına sahip çıkmak demektir bilmem anlata bildimmi

  2. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

   Odmanli bir aileydi..halk ise maraba..sen osmanli filan olmadin.osman bey ve ailesi bu ulkeyi yonetti.sonunda parcqlandi gitti.nokta

   18
   7
   1. @Semih yorumuna yanıt olarak

    Osmanlı bir devletti. Eskide geçerli olan bir yönetim şekli. Ingilizleri de krallar yönetiyordu Rusyayı da. Maraba dediğin kişiler de o devletin o dönemine ait yaşayan halktı. O marabalar senin zamanında atalarındı. Cahil cahil konuşacağınıza biraz açın da kitap okuyun

    7
    9
  3. @M.DUNDAR yorumuna yanıt olarak

   Atatürk’ten önce var olduğunu tabi ki biliyoruz. Mustafa Kemal milli mücadeleyi başlatmasa neler olacağını,da biliyoruz. Övündüğünüz son Osmanlı padişahı anadolu,da milli mücadele verilirken 5. Karısına düğün yapıyordu. Daha sonra 5 karısınıda yanına alıp İngiliz gemisiyle bir daha dönmemek üzere yurdu terketti..vatan haini arıyorsan tarihi tekrar oku.

   20
   5
   1. @FIRAT yorumuna yanıt olarak

    Atatürk iyi ki vardı ki Türk toplumunu birlikte tuttu ve şimdiki Türkiye cumhuriyeti devletinin kurulmasına vesile oldu. Amma biz Türkleri kimse boyunduruğu altında tutamazdi. Elbette bir gün başka Atatürkler de çıkardı bağımsızlığımızı kazanırdık. Her neyse ben ne Atatürke ne de cumhuriyete karşıyım. Diyorum ki soyunu inkar eden soysuzdur.

    2
    7
 2. Ne kadar Bursa düşmanı Bursaspor düşmanı Bursasporlu düşmanı var ta amk.
  Ruhun şad olsun Sinan Ateş.Devran dönecek hesap sorulacak!

  16
  2
 3. Bizler bu toprakalra ORTA ASYA dan o günkü çartların mecburiyeti içöinde geldik.Geçmişte bu topraklarda hüküm sürenelrde,Selçuklu,Osmanlı büyükleirmizinde çook iyi dönemleri olduğu gibi hatalarıda olmuştur.
  Şanlı tarihimiz derken gerçekten o devirlere göre çook adil,insana önem veren asırları yaşamışız.Amma sonra haktan,hukuktan ve lüks,israfa dalarak geri kaldığımız gibi bir evladı fatihanın torunları olarak dedelerimiz ve büyükleirmiz ciddi acılar içinde bu ANADOLU ya dönmüşler.
  CUMHURİYET Rejimi,demokrasi sistemi hem inancımıza hemde insan olma erdemimize en uygun bir yaşam biçimidir.
  Hataalrdan ders almak,gelecek nesillere daha iyi şartlar sunmak bizlerin üzerinde önemli görevdir.
  Gün ayrışma,kamplaşma ve bölünme zamanı değildir.Haksızlk yapana,kamu kaynaklarını aktaran ve israf edene asla müsamaha edilemez.
  Bunu kim,hangi siyasetçi,siyasi oluşum yaparsa yapsın tavrı belirlemek ve ülke,millet için doğru karar vermek şart.
  MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDİR,diye sözümüz var.Yaradan her insana akıl nmeti vermiş Kİmse herşeyi ben bilirim diye ahkam kesemez.
  hELEL HELE BİR CANI KATLEDENE KATL EMRİ VERENLERİ SAVUNMAK,KATLEDİLENİN KATİLLEİRNİ SAVUNMAK NE İNSANLIĞA NEDE VİCDANA SIĞAR.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu