Timsah Arena’da muhteşem koreografi!

Bursaspor ve Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig 18. Hafta mücadelesinde Teksas Tribünü yine görsel bir şölene imza attı.

BursasporFenerbahçe maçı öncesinde Teksas Tribünü Türk Bayrağı koreografisi açarak muhteşem görüntülere imza attı. Kale arkası tellerine asılan pankartta ise “BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ” yazısı dikkat çekti.

59 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Net bir şekilde herkesinde hem fikir olduğu bir konu var ki maçın önüne geçen bizim taraftar gruplarımınız kareğrofi dışında NE YAPTI. Resmen bizans bahçeyi dinledik arkadaşım sen amigosun arkanı dönüp maçı neden izliyorsun Kuzey kale daha çok bağırdı…KULE ye yeni vizyon sahibi kişilerin çıkması gerekiyor..SUSTUK SADECE SUSTUK…

   11
   1
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Takımin ne oynadığı belli degil beyler. Taktik teknik hiçbisey yok. Fener de ayni fener. Başka birtakım karsimizda fark yerdik ilkyaridan. Gercek bu. 2. Yari değişir umarım

   18
   2
  1. @Hd yorumuna yanıt olarak

   Saivet zaten 10 numara değil de bu haliyle ofansif oyun kurucu(8,5 numara) veya 8 numara da oynayamaz.Ortasahada 3 tane düz, top tekniği düşük 6 numarayla oynuyoruz resmen.

 1. Doğu Türkistan koreografisine izin çıkmadı dediler. Sonrasında izin çıktı dediler. Doğu Türkistan koreografisi olacak izin çıktı diyen şahsı muhteremi istifaya davet ediyorum.

  İlk yarı; Samet Aybaba 0 – Ersun Yanal : 1

  13
  2
 2. Siz ikinci yarıda teksası izleyin. Volkan çıldırtacak…bunlar gaza gelicek. Hatta gaza gelmelerine gerek yok…cunku seviyorlar kulube zarar vermeyi….cezanin bini bin para. Ali aydan daha fazla zarar verdiniz su takima…yaziklar olsun.

  12
 3. Koreografi hayatımda gördüğüm en rezil koreografiydi. Onun yerine büyük bir Türk bayrağı açsalar daha iyiydi. İlk golün geleceğimi Fenerin seri paslarından ve Badji’nin uyumasından anladım zaten. İkinci yarıda bir gol daha yeriz. Fenere de can suyu oluruz.

  7
  4
 4. saivet bos futbolcu..oraya bi transfer sart..kanatlardan hic gidilemiyo..topu Alan geri sariyo..cok zor alinir bu mac mu mantikla..pozisyona girmek mucize..

 5. Bayrağı anlıyorum da o aşağıdaki yazı ne oluyor, onu bir türlü anlamıyorum işte. Türk’lük bu ülkedeki ortak değerlerden biri olabilir ama Bursa gibi muhacir nüfusunun yoğun olduğu bir şehrin, bana kalırsa ortak bir değeri değildir. Bursaspor taraftarı olarak böyle bir söyleme imza atmanın mantıklı bir tarafı yok. Çünkü Bursasporluların ortak değeri Türk’lük değil.

  Buraya dinini yaşamak ya da Anadolu kültürü ile daha rahat yaşamak için gelen bir sürü göçmen insan var. Ben elbette bu yazıda bir artniyet ya da istekli bir ırkçılık olmadığını ve bu pankartın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak hepimiz Türk’üz mantalitesi ile bir ortak değer oluşturma çabası olduğunun farkındayım. Yine de naçizane düşüncem, başarılı bir bayrak koreografisinin altına böyle bir sözün gereksiz olduğu. Vatanımı, memleketimi değişmem gibi bir şey yazılsa daha kapsayıcı olurdu.

  3
  24
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Madem amacının ne olduğunun farkındasın.Nesinden bu kadar rahatsız oluyorsun o zaman.Gerek görülmüş ki öyle yazılmış.

   3
   1
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Göçmenim, köken olarak Türk değilim. Bursa’da doğdum, Bursa’da büyüdüm. Allah beni Türk yaratmadığı ve Bursasporlu olduğum için özür dilerim arkadaşlar. Yazıda herhangi bir tahrik amacı yoktur. Kimseye minnet borcum da yoktur.

   Bursasporlu olmayı Türk kökenlilerin tekeline mi aldınız, hayırdır?

   4
   14
   1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

    Sen Real Madridi tutuyorsun ve ispanyada yaşıyorsun diye, ispanyol olmak zorunda değilsin, yada ispanyollar senin etnik kimliğini kabul etmek zorunda değil, ah balkanlarden gelmiş biz ispanyoluz dersek ayıp olurda demezler. fransada PSG taraftarısın ve fransada yaşıyorsun diye fransızlar senin balkan kimliğinden olmak zorunda değil. Bu ülkede yaşayanların Türk olması zorunamı gidiyor. Sana kimse buralara zorla gel demedi. Yunanistanda bulgaristanda sırbistanda arnavutlukta git, kendi milletim dediğin insanlar yunanız sırbistanız bulgarız derlerse eleştir. Ne ayıp ya. Gelmişsin sana neden geldin diyen yok, hoş gelmişsin sefa getirmişsin ama sen bu ülkenin ortak değerlerini eleştirme terbiyesizliğini yapma.

    Ayrıca kimse sana balkanlardan geldin diye bursasporlu olamazzsın demedi, sen pankartı içine sindiremedin. Ayıptır ya. Ne mutlu Yunanız, Arabız bulgarız yazmamışlar, ayıp etmişler.

    7
    4
    1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

     Bana kimse zorla gel demedi ama orada kalsaydım dinimi özgürce yaşayamayacaktım. Ben, buradaki insanlar niye Türk demiyorrum. Türk olmaları da zoruma gitmiyor, nitekim ulusal kimlik olarak ben de Türküm. Sorun, Bursaspor taraftarlığı ile etmik kökenin bir ilişkisi olmaması ve tribünde bunun dile getirilmesi. Ben bugün Teksas’da olsaydım ya da Kürt, Arap, Rum bir Bursasporlu olsaydı, o yazı bizi temsil etmeyecekti ve ayrım yapılmış olacaktı. MHP kongresinde, HEPAR mitinginde Bursaspor pankartı açmak ne kadar saçmaysa tribünde Türklük pankartı açmak da o kadar saçmadır. Benim düşüncem bu yönde.

     3
     4
     1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

      toplumun ortak değerlerine ufak dokunuşlar bunlar, İznik parkartının futbol maçında ne işi var denilebilir, çok farklı pakartlar açılıyor, farklı durum ve zamanlarda toplumsal hassasiyetlere vurgu ve farkındalık oluşturmak için. Maça gelen maçı seyrediyor sen istediğine bakabilirsin, beğenmiyorsan kafanı çevirirsin. Ama senin amacın üzüm yemekdeğil bağcıyı dövmek olduğundan, bir şey demeye gerek yok. Senin amacın farklı. İçinize sinmiyor olabilir belkide siyasi yaklaşımın dolayısıyla bu yorumu yapmış olabilirsin. Ama insanların ortak değerlerini burada eleştirerek bir yere varamazsınız. Bu ülkeye yunanda geldi, ingilizide geldi, ama biz halabiraradayız, ortak değerleriizi, yaşantımızı değerlerimizi koruyarak varolabiliyoruz. Balkanlarda bir zamanlarTürkler ve diğer etnik kimliklerbir arada yaşamış, ama sonra maalesef oralardan çıkartılmışlar. Bir ülkenin tek değeri dini birliktelik olsaydı, arablar tek devlet olurdu. Birbirlerine acımaları yok, savaş içindeler. Hemde mezhep kavgası din kavgası, çıkar kavgası petrol kavgası güç kavgası. Sorsan buralar şeriatle yönetiliyor. Dolayısıyla, bu memleketin dokusuyladeğerleri ile oynamaya kalkmanın bir anlamı yok, bunu yapanlar eninde sonuda başarısız oluyor, olacaklar, biz geçmişimizle kimliğimizle geleneğimizle mutluyuz. Değerlerimizi yaşayacak özgürlüğümüzü idame ettirebileceğimiz bir vatanımız varken birileri fantezi boyutunda değişiklikler yapmakisteyebilir. Bu ülkenin ana unsuru türk’tür, bu millet son derece hoşgörü içinde farklı değer ve kmliklerle bir arada yaşayabilme fıtratına sahip. Emin ol, sen bu kimliği yok edersen yarın, geri kalan arabi kürdü boşnağı gürcüsü vs birbirini yer ve eninde sonunda bu topraklar başkasına yar olur. O pankartta ırkçılık yok, o pankart, biz değerlerimize sahibiz, sahip çıkacağız, dayatmalara baskılara boyun eğmeyiz pankartıdır. Zaten bu millet ırkçı olsaydı, bu kadar farklı etnitisite ile brış içinde yaşamazdı. Zaten batı, tüm bu coğrafyadakilere Türk demesi boşuna değildir, yani değerlerini ayakta tutma iradesini gösteren bir coğrafya ve insanlarından bahseder. Biz bu harmoni içinde yaşarken bunu, dinamitlemenin anlamı yok. Sen ve bazıları, Türk kavramını beğenmiyor olabilir, ama unutmaki, bu devletin gövdesidir, ve yıkılırsa, ne dal kalır ne budak. Dolayısıyla senin şahsında tüm bu şekildedüşünenler, takkelerini önlerine koysunlar bizne yapıyordiye bir düşünsünler.

  3. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Sol görüşlü ve göçmen biri olarak söylüyorum yazının hiç birşeyi yok irdeleyip farklı anlamlar çıkarmayın sizin göçmenleri örnek vermeniz ise çok yanlış şu ülkede türk varsa o da göçmenlerdir.

   1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

    Bütün göçmenlerden bahsetmiyorum. Balkanlardan gelen Türkler de var elbette ama Türk olmayanlar da var ve Bursa gibi bir şehir için bu insanların sayısı azımsanacak seviyede değil.

    4
    6
  4. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Bu topraklarda yaşayan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı’dır. Ama Bursa, Osmanlı’nın ilk başkentidir. Balkanlardan göç edenler Türk’tür. Bursa halkı Türk’tür. Sen Anadoluya nerden geldiysen oraya git, orada değerlerini yaşa. Buraya insanları tahrih etmek için yazma. Buraya gelip, yediğin kaba pisleme. Bu memleketin Türk insanlarından bu kadar hoşgörü misafirperverlik görüyorsun, hainlik etme.

   10
   4
 6. Saivet kafasında Bursaspor’u bitirmiş. Kendisinin oyun stilini çok sever ve umut beslerdim ama artık Bursaspor’un da kafasında Saivet’i bitirme zamanı gelmiştir. Oyun kurucumuz Muhammed Şengezer resmen.

  Takımı yerden yere vurmanın mantığı yok, geçen dönemde böyleydi. Lima ve Sakho ile oyun biraz daha hareketlenecektir ama asıl sorun topu ileri taşımada. Bu maçın sonucu ne olursa olsun, maç sonu yönetim istifaya davet edilmelidir. Bu, sezon sonuna kadar da sürmelidir.

  3
  3
 7. Aşk ulu orta söylenmeyen ve dava dönülmeyen şey demekti,TÜRKLÜK davasından dönersek gök girsin kızıl çıksın..! Admin yaptığın bu habere saygı duyarım eyvallah,fakat Doğu Türkistan’la alakalı koreografiye neden ve hangi sebeple izin verilmedi akıl alır gibi değil,oysaki milleti maç gününe kadar uğraşılıyo,oluyo,halledilecek,izin çıkıyor,sonunda halloldu izin çıktı v.s türlü bahanelerle oyalayıp uyuttular,sonuç ? İzin çıkmadı,ne izni ? Doğu Türkistan koreografi izni…! Biz bu günleri ATATÜRK stadyumunda ermenistan maçında’da yaşadık,o günde Azerbaycan bayrak ve flamaları’nın stadyuma sokulması yasaklanmıştı,özetle var bir TÜRK rahatsızlığı,Allah hayreylesin..!

  3
  1
 8. şişirmeyin şu latoyu adam zaten sol bek sol kanatta bu performansı göstermesi bir mucize ayrıca 4-3-3 sistemini yapacak olursak soviet in iyi oynadığını görürüz yabancılar bizim gibi 4-2-3-1 oynamıyo, adam bas bas barğrıyor ben 10 no değilim diye

 9. siz kafayı yemışınız bu futbol klubu gelmış doğturkistan karagrofısını tartışıyo burda takım hali vahim senşn derdın yok karagrofıyı ıptal edeni istıfa etırın git arkadasım spor yerınde siyaset kovalama

  2
  3
  1. @bursaaa yorumuna yanıt olarak

   Doğu Türkistan koreografisini tartışmanın sana gireni ne çıkanı ne ? Hayırdır nesinden rahatsız oldun beyefendi ? Haddini bil bahsettiğin konu suriye yada herhangi bir arap ülkeleriyle alakalı bir koreografi değil

   3
   1
 10. Aytaç, abicim lütfen Allah aşkına antrenman sonrası vuruş larini çalış.. Gözünün yağını yiyim lütfen

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu