Timsah Arena’da milli maç oynanacak

Alinur Aktaş AS TV'de Bursaspor gündemini değerlendirdi.

Stadyumun yerinin yanlışlığını doğruluğunu geçtik artık. Yapılmış bir stadyum var. Biz bu saatten sonra bunu nasıl kazanırız onun derdindeyiz. Yeni ihale ağustos 2019’da yapıldı. Verilen bitirme tarihi 450 gün. Yani 2020 Aralık. Öncelikle timsah kafası bitirilecek. Önümüzdeki yıldan itibaren milli maç oynayacak duruma getireceğiz.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Bence oynanmasin.Rezil rüsva oluruz.Bitiremeyecekleri icin ve böyle bir halk olduğu için bunlar böyle atıp tutuyorlar.Bu ülkenin bütün siyasileri aynı.Cunku halk aynı.Akillanmiyor.

   46
   6
 1. Tüm Bursaspor taraftarı sizlerden stadın adının yeniden Atatürk Stadı olarak verilmesini bekliyor sayın başkanım.
  Zor değilki.
  Bursa Büyükşehir Belediyesi ATATÜRK STADYUMU.
  Bu istek karşılık bulursa emin olun bu taraftar sizi en az yirmi yıl o koltuktan indirmez.
  Hatta sizi baştacı yaparlar.
  Her şeyi bırakalım yıkılan stadın adını da olsa yeniden verebilirsek herkesin stadla beraber yokolan anıları canlanacaktir.
  Haydi başkanım bunu yapın ve tüm camianın gönlünde taht kurun.
  Saygılarımla.

  72
  25
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   İktidar değiştiği an, o stadın ismi de değişecek ve tekrar Atatürk stadı olacak. Elbet bir gün olacak. Atatürk ismi 100 senedir ölmedi, bundan sonra da ölmez. Merak etmeyin.

   44
   18
 2. 2008 de bir çok platformda stadın taşınmaması gerektiğini anlattık, Texas.org’ da vs.’de. Maçlardan sonra polisten de küfür yedik bazı Altepe hayranlarından da ve daha kötüsü Bursaspor taraftarından da. Yaptığım işin ve doktora seviyesinde uzmanlaştığım mesleğimin de bana kazandırdığı tecrübeye göre de bu timsah figürünün kafa kısmının asla yapılamayacağını da belirtirken bana ve benim gibi düşünenlere küfürler edildi, gerçek Bursaspor taraftarı olmadığım ve sadece alkışlamam gerektiği ve koşulsuzca bu projeyi desteklemem gerektiğini söyleyenler oldu, fomaradaki TOKİ örneği gibi stad projesinin de Bursa’mızın bağrına saplanan bir hançer olacağı ve bu durumun Bursasporumuza geri döndürülemez zararlara yol açacağını anlattık durduk. Her ne kadar dönemin belediye başkanı ” maç’lar içerde oynanıyor siz kafayı kafaya takmayın” dese de yani bir bakıma siz sadece alkışlayın ilerisini düşünmeyin dese de insanoğlu ” kafası bitmemiş, yani projesi tamamlanmamış bir stada UEFA’nın asla maç vermeyeceği ve uluslararası üst düzey maçların ve milli maçların oynanamadığı hiç bir stada da hiç kimsenin sponsor olmayacağı” düşünmeden edemiyor. Tüm bu yaşananların ve Bursasporumuzun tıpkı formata TOKİ ve T2 hattında olduğu gibi sırf siyasi rant uğruna bitirilmesi sonlandırılması karşısında sesimizi duyuramamış olmak beni fazlasıyla üzmektedir. BURSAPORumuz tüketilmiştir ve ne yazıkki biz Bursasporlular bizlere ağabeylerinizden babalarımızdan miras Bursasporumuza sahip çıkamadık. Timsah kafasına geri dönecek olursak da şunu söyleyip aydınlatmak isterim ki projedeki kafa yapılamayacak olup iş eğer biterse ortaya genelde lunapark girişlerinde yer alan tematik dinazorlara benzeyen çocuklara yönelik üzeri yeşil pazarcı brandası kaplı bir ucube çıkacak. Bunun çevreyevereceği iğrenç görünümünün önüne geçmek için de yeni yapılan yolun duvarını iyi denk getirdiler. Bu ycubenin Yapımında emeği geçen herkes eserleriyle gurur duysunlar, biz bir eskişehirlinin, Konyalının, trabzonlunun, jimnastiklinin, kayserilinin, erzurumlunun, antalyalının stadlarını gördükçe daha da fazla utanıyoruz.

  39
  6
  1. @Eski Texas yorumuna yanıt olarak

   O yol benimde dikkatimi çekti doğru söylüyorsun ! Kafanın önünü kapatmışlar. Her tarafı branda olan bir stadın kafasının çok ledli ya da ışıklı olması çirkin bir görüntü çıkarır ortaya ! Aynı brandanın devamı yeşil branda çekilsin daha iyi ! Bir an evvel çevre düzenlemesi yapılıp o atıl olan şantiye görünümündeki boş alanlara Bursasporumuza gelir getirecek ticari projeler üretilsin ! Kulubün paraya ihtiyacı var !

   22
   2
 3. Göztepe İzmir Stadyumu Daha 1-2 Sene Evvel Başladı ve Tam Şehir İçinde ve İnşaa Yapımı Çok Zor ve Ulra Modern ve Çatısında Yürünecek ve Ocak 2020 Açılıyor ve 250 Milyon TL sadece $43 Milyon Dolar!! Bursaspor’un Kiracı Olduğu Stadyum Başladığı Günkü Kur Hesaplanırsa ve Faiz vs $200 Milyon Dolara varmışmıyız sizce? Ve HALA Bitmedi sadece Kafa Yapımıda değil içinde dışında çok bitmeyen yer var yani Bursa’nın Saçma Sapan Bir Timsah Anıt Esere Milyonları Gitti ve Her Şey Yanlış Tente Bile Boyandı Rengi Tutmadığı İçin Yani Şimdiden Eskidi ve Hala Bitmedi ve 4 Milyonluk Şehrin En Az İki Büyük Stadyuma İhtiyacı varken Güzelim Atatürk Stadyumu 2-3 üç kez doğru dürüst yapılmayan projelerle yok edildi şehrin bir tarihi yok oldu değeri tarihi paha biçilmez! yani bu yeni artık eski Stadyum ne zaman biter bilmiyorum ama koca tarihi Osmanlı Şehri böyle Timsah Anıtınamı Laik? Koca Osmanlı Başkenti bir Timsahın kafası Disney ötesi bir mimariye laik görüldü yazık!

  24
  1
 4. Ne yüzsüz ne yalancıymışsınız arkadaş siz o gün bitcek bugün bitcek demeyin millete işinizi yapın bitirin bırakın edebiyat yapmayı iş yapın rezil ettiniz bizi türkiyeye

  17
  3
 5. Ben o timsah kafasını projeye koyanin dicem ama olmayacak..sökün atın şunu zaten timsahtan çok yılana benzedi stad görüntü olarak.kafasiz daha güzel olur bence.

  12
  2
 6. Bu stad hiçbir zaman dolmaz.istersen altın kafesten yap.oraya o stad olmadı.
  Yerinde olmalıydı.yada ipekis,kent meydanı yani,yada tabakhane bölgesi shel bnzinlik yanına olmaliydi

  10
 7. Herkes hak ettiğini yaşar. Bursa bunları istedi. Sonuçlarına da herkes katlanıyor. Yazık… Yoksa bu konuda Alinur Aktaş beye de kızamıyorum. Geçmişteki hatalar silsilesi. Belediye’nin 2032 yılına kadar borcu var”dedi. Kendi partisini eleştirdi. Ne diyeyim. Ticari kafa da düşünseler bir an önce stad çevresini hareketlendirseler de kulüp kazansa. Koydur oraya Köfteci Yusuf ile Lc waikiki.yi yeter

  7
  1
 8. 7/24 YAŞAYACAKTI…BİR SÜRÜ DÜKKAN KİRA GETİRECEKTİ….HEP AYNI LAFLARI,HEP BAŞKA BAŞKA TARİHLER VERMEYİ BIRAKIN DA ÖNCE STADIN ADININ PAZARLANMASINA YARDIMCI OLUN…MESELA TÜRKCELL TİMSAH ARENA GİBİ….

  6
  1
 9. Bursaspor sevdalıları asla işi siyasi olarak söylemiyorum bu kişisel dir bu şehrin her türlü içine eden kişi hala bu şehirde bu ülkede yaşayabiliyor insan içine çıkabiliyor ise daha fazla ne konuşuyoruz ki Bursaspor a siyaset girdi diyenler nasıl ki kongre üylerini AA seçti deyip tüm suçu üyey ye atanlar gibilerdir peki o zaman sen neden üye olmadın derler adama ben vermedim diyneler o zaman Bursaspor da dürüst ,doğru insanlar az mış bizler ondan bu hale düştük buraya yorum yazanlar yazdıjkları kadar haklarını ramış olsalar Bursaspor küme düşmezdi geçen yıl bağıra bağıra düşerken sesini çıkarmayıp şimdi hocasından başkanına futbolcuna demedik laf bırakmıyorlar öyle süs olsun diye başkanın evinin önünde sözde ültimot verdiler bizlerde yedik laf ile peynir gemisi yürütmek denilir ona AA Bursaspor a para vermiş öiş yok canım o zaman onun döneminde transfer edilen hiç bir futbolcunun paralası verilmemiş herkes şikayetçi peki 140 milyon tl verdim diye neden konuşuyor patronu YE ile neden Uefa dan dosya çıkartılıyor neden hala bazı kişilere para veriliyor geçiniz beyler geçiniz öyle bir kokuşmuşluk var ki dedim ya gerçek sevenler terk eder ise ortalık menfeatçiler kalır yani kurt çekilir ise meydan çakallara kalmıştır

 10. BELEDİYELERİN GÖREVİ STAD YAPMAK DEĞİL.SPOR KULÜBÜ KURUP İŞLETMEK Hİ. DEĞİL.

  Belediyeler imar planlarını,planlı alanların altyapılarını yapsınlar.
  Belediyeler kaçak ve çarpık yapılaşmayı önlesin.
  Belediyeler ulaşım sorununu çözsünleryolları otoparka dönüştürmesib,otoparklar yapsınlar.
  BURSASPOR yada başka takımlar üzerinden stad yaparken yenilen paralar hem bize kazık hemde aldatmanın bir parçası olarak bizleri kahrediyor.

  3
  1
 11. Bursaspor ne zaman eski yerine stat yaparsa o zaman eski günlerine döner. Eski yerine bu stat yapılsaydı eminim önemli maçlarda o stat dolardı. Şu an ki yeri hiç bir zaman dolmaz. Gecekondu gibi oldu. Stat çevresinde yasam alanı yok, park yok, aydınlatma yok, yürüyüş yolu yok, metrodan mesafesi uzak, dibine hastane yapılıyor! Stat ici inşaat halinde, ısıtma yok , brandalarin rengi soldu, tuvaletler berbat, timsah kafası yapılamadı vb.

 12. Stadin çevresini duzenleyin mihraplı köprüye kadar acın yeşil alan yapın etrafa ağaç dikin stat çevresindeki demir perdeleri kaldırın dükkanlarda kiraya verilir etraf açilir ferahlar beşevler tarafından tofaş türbinine gitmek çok uzak. Bunlari görmek ve yapmak çokmu zor. Birak timsah kafasi kalsin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu